آینده فیلم های هری پاتر

آینده فیلم های هری پاتر با چند اثر سینمایی و سریال دنبال می‌شود

ادامه داستان‌های هری پاتر هنوز هم ممکن است!

1%
  • 0/10
آینده فیلم های هری پاتر با چند اثر سینمایی و سریال دنبال می‌شود ۱ ۱۴ آبان ۱۴۰۱ یادداشت (سینمایی) کپی لینک

طبق آخرین مصاحبه مدیر عامل WB Discovery به نظر می‌رسد که قرار است تا در آینده فیلم های سری هری پاتر (Harry Potter) مجددا دنبال شوند.

آخرین بار که فیلمی از سری Harry Potter اکران شد، در سال ۲۰۱۱ بود؛ درست زمانی که ارباب تاریکی (Dark Lord) در مقابل هری پاتر شکست خورد و برای همیشه نابود شد. اما آیا این پایان راه بود؟ برای دنیای سینما، بله، ولی برای جهان مکتوب، هرگز! در واقع پس از این فیلم در سال ۲۰۱۶ نمایشی تحت عنوان Harry Potter: And The Cursed Child در سالن‌های تئاتر لندن اجرا شد که روایت آن به شدت توجه بینندگان و طرفداران سری هری پاتر را به همراه داشت؛ چراکه داستان دقیقا پس از اتفاقات سری فیلم‌های Harry Potter دنبال می‌شد و درباره پسر هری بود که در زمان سفر می‌کند تا با تغییر دادن برخی اتفاقات گذشته، سدریک دیگوری (Cedric Digory) را زنده کند.

با این وجود اقدام پسر هری با مشکل مواجه شد و عملا باعث همه چیز را بهم ریخت، طوری که اتفاقات گذشته دستکاری شدند و ولدمورت (Voldemort) یکبار دیگر زنده شد تا جهان جادو را تهدید کند. این سناریو واقعا می‌توانست یکی از بهترین دنباله‌هایی باشد که ساخته می‌شود، اما مشکلات بسیاری مانع آن می‌شد که از جمله آن می‌توان به کنار رفتن و فوت برخی بازیگران قدیمی سری اشاره کرد. این در حالی بود که سال‌ها طرفداران منتظر فیلمی دیگر از آینده فیلم های هری پاتر بودند و متاسفانه سازندگان فقط این موضوع را نادیده گرفتند.

البته سری تازه‌ای تحت عنوان Fantastic Beasts نیز ارائه شد، اما با توجه به نمرات، آمار درآمد و میزان محبوبیت آن بین کاربران، بهتر است چیزی درباره این سری نگوییم. این در حالی است که سازندگان در WB Discovery اخیرا اعلام کرده‌اند که برنامه‌های بسیاری برای آینده جهان هری پاتر خواهند داشت.

آینده فیلم های هری پاتر با همکاری جی کی رولینگ

جی کی رولینگ (J.K Rowling) نویسنده خلاق انگلیسی زبانی بود که با نوشتن کتاب‌های سری هری پاتر، کارهای او به شدت مورد استقبال طرفداران قرار گرفتند و به همین واسطه نیز فیلم‌های سری Harry Potter تا این حد به محوبیت رسیدند. اما پس از برخی اتفاقات که درباره اظهار نظرهای این نویسنده در فضای مجازی دنبال شده بود، می‌توان گفت که برخی از طرفداران به نحوی او را رد کردند. این بدین معنا بود که حتی کمپانی برادران وارنر هم از همکاری‌های بیشتر با این نویسنده جلوگیری کرد و شاید همین موضوع، پایان ادامه سرژ فیلم‌های هری پاتر بود.

با این وجود، اخیرا دیوید زاسلاو (David Zaslav) مدیر عامل WB Discovery (که حق ساخت فیلم‌ها و سریال‌هایی از سری هری پاتر را دارد)، اعلام کرده که آن‌ها همچنان به فکر ساختن فیلم‌هایی از داستان آینده Harry Potter هستند و همین کار را هم انجام خواهند داد. او در مصاحبه اخیر خود خاطرنشان شد که آن‌ها حق ساخت خیلی از سری‌های قدیمی و جدید مثل Harry Potter و Lord of The Rings را دارند و هم‌اکنون نیز به واسطه ادامه داستان آن‌ها روی پرده سینما و در شبکه HBO Max، به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند. به گفته او، سریال‌هایی مثل اسپین آف Lord of The Rings و همچنین House of The Dragon از جمله این موارد هستند و حال نوبت آن رسیده تا به وضعیت فیلم‌های هری پاتر هم رسیدگی شود.

به گفته زاسلاو، آن‌ها برنامه دارند تا برای آینده فیلم های هری پاتر از نویسنده خلاق این سری، یعنی جی کی رولینگ کمک بگیرند تا روایت را به نحوی ادامه دهد. در واقع می‌دانیم که پس از داستان The Cursed Child در حال حاضر هیچ کتابی نیست که داستان هری پاتر را پس از اتفاقات آن روایت کرده باشد. ولدمورت بار دیگر شکست می‌خورد، اما بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد؟ قطعا جهان بزرگ جادوگری داستان‌های تازه‌ای را برای طرفداران خواهد داشت. اما باید در نظر داشت که آیا سازندگان به دنبال ریبوت هستند، یا اینکه همان داستان قبلی را با اسپین آف و دنباله‌های جدید ادامه خواهند داد؟

ریبوت یا ادامه؟

زاسلاو به صورت مختصر به هیچ کدام از این موارد اشاره نکرده است. این یعنی نمی‌دانیم که منظور او از آینده فیلم های هری پاتر این است که قصد دارد اثری تحت عنوان Harry Potter 8 را بسازد، یا اینکه عملا با ساختن یک نسخه دیگر از Harry Potter 1 آن را برای طرفداران بازگو کند. شاید ریبوت کردن سری با توجه به نبود بازیگران قدیمی برای ایفای نقش‌هایی که داشتند، بهترین ایده باشد، اما چالشی که این اثر قرار است تا با سری منتشر شده داشته باشد، اصلا عادلانه و راحت نیست!

ما همه فیلم‌های سری Harry Potter را دیده‌ایم و با همان نسخه‌های قبلی به بهترین شکل ممکن (شاید..) دنیای هری پاتر را شناخته‌ایم. اما اگر ریبوتی ساخته شود، عملا در رقابت با آن قرار خواهد گرفت و این موضوع به دید طرفداران قدیمی، اصلا موضوع جالبی نخواهد بود. اما جدای از این اقدام، شاید سازندگان بتوانند آینده فیلم های هری پاتر را عملا با رفتن به دوره‌ای از آینده دور ادامه دهند؛ جایی که فرزندان هری پاتر و سایر دانش آموزان قدیم هاگوارتز (Hogwarts) به سن جوانی رسیده‌اند و خود هری پاتر هم به عنوان یکی از اساتید ارشد این مدرسه، مشغول تدریس است. اینکه چه تهدید تازه‌ای به سراغ آن‌ها می‌آید، واقعا مشخص نیست و باید از ذهن رولینگ این مسئله را سوال کرد، ولی شاید همین راه فوق‌العاده بهتر از ریبوت کردن باشد.

اسپین آف‌های بیشتر در قالب سریال

یک نکته که در این مصاحبه مهم زاسلاو به آن اشاره کرده، درباره ساختن سریال‌هایی از جهان هری پاتر است. این یعنی احتمال دارد که سازندگان سراغ داستان‌هایی از خود شخصیت هری پاتر، یا کاراکترهای حاضر در دنیای Wizarding World بروند. برای مثال، شاید ساختن سریالی از دوران جوانی شخصیت سورس اسنیپ (Severus Snape) فوق‌العاده جذاب و هیجان‌انگیز باشد؛ البته اگر در دام سری Fantastic Beasts دچار نشود تا طرفداران را بدتر نا امید کند.

به هر حال ساختن سریال اسپین آف از سری فیلم‌های مختلف، موردی است که به تازگی سازندگان بسیاری از آن استفاده می‌کنند. اسپین آف موفق House of The Dragon یکی از بهترین مثال‌هایی است که درباره چنین فعالیتی می‌توان که ارائه داد. اما نکته قابل توجه اینجاست که سری فیلم‌های Harry Potter بعد از اتفاقاتی که برای نویسنده آن افتاد و همچنین اسپین آف ناموفق Fantastic Beasts، خیلی حساس‌تر است!

استفاده از جزئیات داستانی که در فیلم‌های Harry Potter وجود داشتند، یکی از دلایل عمده‌ای بود که این سری توانست فوق‌العاده محبوب شود. به نحوی که در جهان جادویی هری، هر اتفاقی دلیل خاصی داشت و قوانین دنیای آن به حدی جالب و پر جزئیات بودند که بیننده از دانستن حقایق جذاب آن اصلا خسته نمی‌شد. به همین دلیل نیز اگر قرار باشد تا اثر تازه‌ای درباره این جهان ساخته شود، قاعدتا نیاز است تا همان جزئیات در فیلم های آینده هری پاتر هم حفظ شوند تا طرفداران یکبار دیگر به سمت این سری جذب شوند.

در حال حاضر هیچ خبری از اینکه پروژه‌های بعدی سری Harry Potter چه زمان معرفی، پخش یا اکران می‌شوند وجود ندارد، اما به زودی اطاعات بیشتری درباره آن منتشر خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments