#مهسا_امینی
فصل دوم بازی Halo Infinite

هر آنچه از فصل دوم بازی Halo Infinite‌ می‌دانیم

فصل دوم بازی هیلو اینفینیت با نام Lone Wolves منتشر خواهد شد

در حدود یک ماه تا انتشار به روزرسانی مورد انتظار بازی Halo Infinite باقی مانده و باید گفت تیم توسعه دهنده 343 تمام توان خود را در این به رورزسانی قرار داده و به نظر قدرت برگرداندن کاربران قدیمی و البته جدید را دارد.

بازی Halo Infinite پس از موفقیت اولیه و کسب نمرات و نظراتی به مراتب بهتر از دو رقیب خود یعنی Call of Duty Vanguard و Battlefield 2042، با افتی شدید از نظر تعداد کاربران رو‌به رو شد. ولی اینگونه به نظر می‌رسد که باید شاهد افزایش دوباره تعداد بازیکنان این عنوان در بخش آنلاین، پس از انتشار فصل دوم با نام Lone Wolves باشیم. فصل دوم بازی Halo Infinite در روز ۳ می، برابر با ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری منتشر خواهد شد.

بازی Halo Infinite در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه‌های شخصی منتشر شد. این بازی اولین نسخه از سری بازی هیلو بود که بخشی از آن به طور رایگان عرضه شد و مانند بسیاری از بازی‌های حال حاضر، محتوای این بازی در قالب فصل‌های مجزا عرضه می‌شوند. کاربران و همچنین منتقدین این بازی را بارها و بارها تحسین کرده و عقیده دارند سلاح‌های بازی، نحوه حرکت سربازان و نوستالژیک بودن آن، این عنوان را تبدیل به عنوانی خارق العاده پس از شکست سنگین بازی Halo 5: Guardians کرده است.

ولی نکاتی نیز در این بازی وجود دارد که به شدت طاقت فرسا هستند و از جمله آن‌ها می‌توان به آیتم‌های درون بازی فوق العاده گران قیمت و مهم‌تر از آن فقدان محتوای پس از عرضه اولیه اشاره داشت. در همین راستا، رویداد Fracture: Tenrai پنج مرتبه طی فصل اول بازی تکرار شد که بدون شک به مذاق کمتر کاربری خوش آمد! البته ناگفته نماند که به زودی رویدادی تازه در این بازی برگزار خواهد شد. پس از شکایات فراوان کاربران، تیم 343 Industries قصد کاهش مبلغ آیتم‌های درون بازی را در همین فصل دارد.

تیم توسعه دهنده بازی Halo Infinite همچنین روز قبل با انتشار تیزری کوتاه بار دیگر به معرفی فصل دوم یعنی Lone Wolves پرداخت که ما طی آن شاهد چندین نقشه جدید، آیتم‌های جدید و همچنین دیالوگ‌های جدید که همیشه بخشی جذاب از سری بازی هیلو بوده‌اند بودیم. این تیزر در حقیقت جمع بندی بسیاری از پست‌های منتشر شده در بلاگ اختصاصی این بازی برای فصل دوم بود.

سیستم بتل پس بازی Halo Infinite از لحاظ مبلغ با اکثریت بازی‌های حال حاضر تفاوتی نداشته و با قیمت ۱۰ دلار یا ۱۰۰۰ واحد از ارز درون بازی عرضه می‌شود. شما پس از خرید بتل پس این بازی و به پایان رساندن آن، ۱۰۰۰ واحد دیگر از ارز درون بازی دریافت خواهید کرد که به شما قدرت خرید بتل پس در فصل‌های بعدی را خواهد داد و در حقیقت مانند بازی‌های دیگر، با یک مرتبه خرید و البته صرف مدت زمانی زیاد در این بازی، تمامی بتل پس‌ها را دریافت خواهید کرد.

حال به بخش شیرین نقشه‌های جدید می‌رسیم. طبق آخرین اخبار رسمی، ما شاهد دو نقشه جدید در فصل دوم بازی Halo Infinite خواهیم بود. بازی Halo Infinite با ۱۰ نقشه انتشار یافت که روی کاغذ عددی بسیار قابل توجه است، ولی در عمل همه چیز تغییر یافت. پیش از هر چیز، نقشه Behemoth به حدی برای کاربران طاقت فرسا بود و مورد نقد منفی قرار گرفت که تیم توسعه دهنده آن را از پلی لیست Ranked به طور کلی حذف کرد. یکی دیگر از نقشه‌های بازی با نام Launch Site از سوی بسیاری از کهنه کاران سری بازی هیلو، بدترین نقشه طراحی شده نام گرفت. سه نقشه دیگر از این بازی در مقیاس بزرگ طراحی شدند که تنها در پلی لیست Big Team Battle جای گرفته که متاسفانه مشکلات بسیاری با خود به همراه داشته و باعث عصبانیت کاربران شدند. از لحاظ فنی، ما تنها ۵ نقشه در این بازی دریافت کردیم که البته بی نظیر بوده و هستند.

بخش Arena در فصل دوم نقشه‌ای جدید با نام Catalyst دریافت خواهد کرد که در مقیاس کوچک بوده و بر پایه سازه‌های Forerunner بنا شده است. در بخش Big Team Battle نیز نقشه‌ای جدید با نام Breaker عرضه خواهد شد که می‌توانید آن را با مواد مذاب جاری در آن در تیزر منتشر شده تشخیص دهید. این پایان داستان نبوده و ما هر فصل دو نقشه جدید در این بازی دریافت خواهیم کرد. احتمال بازگشت نقشه‌های قدیمی و محبوب چون نقشه Haven از بازی Halo 4 بسیار بالاست.

در کنار نقشه‌های جدید، ما شاهد عرضه پلی لیست جدید در این بازی نیز خواهیم بود. پلی لیست جدید این بازی که نام King of the Hill را یدک می‌کشد، ماه‌هاست که کاربران را منتظر نگه داشته و همه منتظر آن هستند. شما در این مد باید کنترل منطقه‌ای کوچک از نقشه را به دست آورید و در پایان هر کاربری که زمان بیشتری منطقه را در کنترل خود نگه دارد پیروز میدان خواهد شد.

دیگر مد جدید این بازی Attrition نام خواهد داشت که پیش‌تر طی ماه ژانویه برای مدتی کوتاه عرضه شد و به دلیل مشکلات فراوان از بازی خارج شد. این مد در حقیقت نمونه پیشرفته مد کلاسیک Team Death Match است که شامل قابلیت ریوایو (Revive) هم تیمی‌ها و برخی ویژگی‌های دیگر می‌شود.

این مد پایان خلاقیت توسعه دهندگان نبوده و مدی دیگر با نام Last Spartan Standing نیز منتشر خواهد شد که نسبت به دو مد King of the Hill و Attrition که پیش‌تر در بازی‌های دیگر و البته در سری بازی هیلو اینفینیت، جدیدتر خواهد بود. این مد در حقیقت مد Free for All با قابلیت حذف کاربران از بازی خواهد بود! در حال حاضر اطلاعات رسمی بیشتری منتشر نشده، با این حال افشاگران عقیده دارند که شاهد یک مینی بتل رویال در نقشه‌های مد Big Team Battle با حضور ۲۴ نفر خواهیم بود. بسیاری گمان دارند این مد بهترین مد فصل دوم و محبوب‌ترین مد کل بازی نام خواهد گرفت.

هدایا و جوایز هفتگی بازی Halo Infinite‌ نیز پیشرفتی بزرگ خواهند داشت. ما از آغاز فصل دوم، به طور هفتگی شاهد ۲۰ چالش متفاوت خواهیم بود و تکمیل این چالش‌ها شما را با هدایایی کاربردی و کمیاب شاد خواهد کرد. در حال حاضر جوایز هفتگی بازی هیلو اینفینیت چنگی به دل نزده و کاربران اهمیت چندانی به آن‌ها نمی‌دهند. از همین رو تیم توسعه دهنده تصمیم گرفت جوایزی زیبا و کاربردی را برای تکمیل چالش‌ها در نظر بگیرد تا کاربران بیش از پیش با این بازی درگیر شده و بتوانند از جوایز لذت ببرند. به گفته جان یونیژک (John Jumyszek) از این پس خبری از جوایز حوصله سر بر چون لوگوهای ساده نخواهد بود و آیتم‌هایی چون اسکین اسلحه، اسکین ماشین و دیگر جوایز در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. همین موضوع می‌تواند اهمیت تیم توسعه دهنده به کاربران و نظرات آن‌ها را ثابت کند.

در کنار تمام این تغییرات و محتوای تازه، ما شاهد تغییراتی در سلاح‌هایی چون Mangler و Ravager و همچنین تغییراتی در Drop Wall و Overshield خواهیم بود. بدون شک فصل Lone Wolves بسیاری را خوشحال خواهد کرد و عالی خواهد بود، با این حال گمان داریم این بازی نیازمند تغییرات بیشتر و بیش از آن افزودن محتوای بیشتر برای لذت بردن حداکثری کاربران از این بازی است.

پیش‌تر حالت Co-Op این بازی برای عرضه در فصل دوم برنامه ریزی شده بود که متاسفانه به دلیل بروز برخی مشکلات با تاخیر روبه رو شد. دیگر بخش بازی با نام Forge که در نسخه‌های پیشین شاهد آن بودیم نیز جایی در فصل دوم ندارد. البته این فصل از بازی مانند فصل پیشین در حدود سه ماه فعال خواهد بود و ما انتظار ارائه محتوای جدید در میانه فصل را داریم.

حال پرسش مهم این است که آیا بازی Halo Infinite می‌تواند به لطف به روزرسانی Lone Wolves کاربران از دست رفته را بازگرداند؟ ما شاهد شروعی فاجعه بار از مجموعه Halo: The Master Chief Collection بودیم، با این حال تیم 343 با صرف زمانی بسیار زیاد و انتشار به روزرسانی‌های متعدد این بازی را از نو زنده کرد و ما این مجموعه را برای مدتی در میان پرطرفدارترین بازی‌های شوتر اول شخص مشاهده کردیم. نظر شما چیست؟ شما آینده بازی Halo Infinite را چگونه می‌بینید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا