#مهسا_امینی

ایستر اگ جالب GTA San Andreas در بازی Cyberpunk 2077!

یادی از آن قطار لعنتی

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 سرانجام پس از سالیان سال انتظار طرفداران منتشر شد و اکنون در دسترس کاربران کنسول‌های نسل هشت، گوگل استادیا و PC قرار گرفته است. حال با گذشت چند روز از انتشار این بازی، در جدیدترین کشفیات طرفداران، رد پایی از یکی از معروف‌ترین مراحل سری بازی‌های GTA به چشم می‌خورد.

یکی از بهترین بخش‌های بازی Cyberpunk 2077، گشت و گذار در نایت سیتی (Night City)، شهر پرجنب و جوش دنیای بازی است؛ شهری که مملو از انسان است و یکی از مهم‌ترین خصوصیات آن، جمعیت زیادش است. اما انسان‌ها تنها چیزی نیستند که در این شهر بزرگ دیده می‌شوند و در جای جای آن، تا دلتان بخواهد ایستر اگ‌ (Easter Egg) یافت می‌شود؛ ایستر اگ‌هایی تک تک‌شان ما را به دنیای دیگری می‌برند و یاد آثار مهم این مدیوم را در خاطرمان زنده می‌کنند. از حضور هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) گرفته تا مجله‌ی The Witcher 3، تا کنون ایستر اگ‌های زیادی در بازی Cyberpunk 2077 کشف شده است. اما در یکی از جدیدترین یافته‌های طرفداران، اثری از یکی از مهم‌ترین مراحل GTA San Andreas دیده می‌شود که نه تنها ما را به سال‌های گذشته می‌برد، بلکه خاطرات آن قطار لعنتی را هم زنده می‌کند.

ایستر اگ بازی Cyberpunk 2077
ایستر اگ بازی Cyberpunk 2077

در بازی Cyberpunk 2077، دو شخصیت جدید در نایت سیتی کشف شدند که نام‌شان Little Smoke و JC است. نام‌هایی که به اشاره‌ی مستقیم به شخصیت‌های Big Smoke و CJ در بازی GTA San Andreas می‌پردازد. به تازگی در بازی، مجله‌ای پیدا شده که به دیالوگ‌های این دو شخصیت در بازی GTA San Andreas مربوط می‌شود و یاد و خاطرات مرحله‌ی تعقیب قطار معروفش را زنده می‌کند. در جریان این مکالمه، Little Smoke به JC می‌گوید که باید یک قطار را دنبال کنند و JC در جواب به Little Smoke پاسخ می‌دهد که شاید بهتر است این قطار را هک کنند تا مانع عبورش شوند. اما ادای احترام توسعه‌دهندگان بازی Cyberpunk 2077 به GTA اینجا به پایان نمی‌رسد و با جستجوی بیشتر در نایت سیتی، جسد این دو شخصیت نیز پیدا می‌شود. نکته‌ی جالب این است که در کنار جسد Little Smoke، یک همبرگر نصفه هم دیده می‌شود که در نوع خود بسیار نوستالژیک است. این ایستر اگ تا کنون تنها ایستر اگی است که از سری بازی‌های GTA پیدا شده و باید منتظر باشیم تا ببینیم گشت و گذار طرفداران در دنیای پر از باگ Cyberpunk 2077 به چه سرنخ‌هایی از دیگر بازی‌های ویدیویی ختم خواهد شد.

بازی Cyberpunk 2077 چندی پیش منتشر شد و اکنون بر پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، گوگل استادیا و PC در اختیار طرفداران قرار گرفته است. همچنین، هرچند تا کنون نسخه‌ی نسل نهمی این بازی منتشر نشده و تاریخ مشخصی از عرضه‌ی آن در دسترس نیست، Cyberpunk 2077 از طریق قابلیت Backwards Compatibility برای کاربران کنسول‌های نسل نه در دسترس است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا