ساخت فیلم ددپول و اسپایدرمن
1%
  • 10/10

بهترین کمیک‌هایی که مارول می‌تواند برای ساخت فیلم ددپول و اسپایدرمن از آنها الهام بگیرد

نگاهی به پیشینه دو چهره محبوب!!

بهترین کمیک‌هایی که مارول می‌تواند برای ساخت فیلم ددپول و اسپایدرمن از آنها الهام بگیرد ۶۰ ۱۱ تیر ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

به‌دنبال صحبت‌های اخیر شان لوی (Shawn Levy)، بد نیست نگاهی داشته باشیم به بهترین کمیک‌هایی که مارول می‌تواند برای ساخت فیلم ددپول و ولورین از آنها الهام بگیرد.

اینطور که به نظر می‌رسد، شان لوی ناجی اصلی فرانچایز مولتی میلیاردی دنیای سینمایی مارول است، زیرا او علاوه‌بر فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine که ماه آینده راهی سینما می‌شود، ایده‌های بسیار بزرگتری در سر دارد. ابتدا رسانه ددلاین در گزارشی رسمی تایید کرد که استودیو مارول با شان لوی وارد مذاکره شده تا هدایت پنجمین فیلم انتقام جویان که پیش‌تر با نام Avengers: The Kang Dynasty شناخته می‌شد را بدست بگیرد. به‌گفته ددلاین، او آخرین نسخه فیلمنامه را خوانده اما هنوز پاسخ قطعی نداده است.

سپس حین صحبت با رسانه توتال فیلم، او در اقدامی غیرمنتظره نسبت به ساخت رویداد کراس اوری Deadpool & Spider-Man ابراز علاقه کرد. در حال حاضر هیچ منبع خبری در این رابطه اظهار نظر نکرده، اما با توجه به رابطه خوب ددپول و اسپایدرمن در کمیک‌ها و همچنین تضمین بودن موفقیت قسمت پایانی سه‌گانه ددپول در گیشه، احتمال ساخته شدن این فیلم رویایی از آنچه فکر می‌کنید بیشتر است. البته ممکن است به‌خاطر مسائل حقوقی، استودیو مارول با یک سری موانع خاص روبرو بشود ولی بدون شک اعداد و ارقام ددپول در گیشه به‌تنهایی برای متقاعد کردن سونی پیکچرز کافیست.

بهترین کمیک‌هایی که مارول می‌تواند برای ساخت فیلم ددپول و اسپایدرمن از آنها الهام بگیرد

شکست دادن کامیلیون با ترفند خودش!!

بدون شک یکی از بهترین ماجراجویی‌های ددپول و اسپایدرمن در کمیک‌ها، شکست دادن کامیلیون با ترفند خاص خودش است. برای کسانی که نمی‌دانند، کامیلیون استاد تغییر چهره است که از زمان معرفیش در گروه‌های شرور زیادی مثل شش خبیث حضور داشته است. وقتی در کمیک Deadpool (Vol. 3) Annual #2، از قدرت‌های خود برای دزدیدن هویت نزدیکان پیتر استفاده کرد، پیتر از جهش‌‌یافته نامیرای پرچونه دنیای مارول، یعنی ددپول کمک گرفت. پس از امتحان کردن چندین سناریو ناموفق، آنها تصمیم گرفتند آتش را با آتش جواب داده و با پوشیدن لباس یکدیگر کامیلیون را شکست بدهند. 

مارول چگونه می‌تواند از این داستان در ساخت فیلم ددپول و اسپایدرمن الهام بگیرد؟ اگر به‌خاطر داشته باشید، در فیلم Spider-Man: Far From Home، یکی از ماموران شیلد با نام دیمیتری به دستور نیک فیوری مسیر اردوی پیتر را تغییر داده بود. استودیو مارول هیچگاه هویت واقعی او را فاش نکرد، اما دیمیتری اسمردیاکوف در کمیک‌ها نام اصلی کامیلیون است. بنابراین احتمال اینکه او دوباره از سایه‌ها بیرون بیاید و این بار با چهره‌ واقعی خود مقابل اسپایدرمن قرار بگیرد بسیار بالاست.

مبارزه ددپول و اسپایدرمن با ربات‌های فوق پیشرفته سازمان شیلد

اگر مجموعه تلویزیونی هفت فصلی .Agents of S.H.I.E.L.D را تماشا کرده باشید، حتما با پروژه L.M.D آشنایی دارید. سازمان شیلد که تحت تاثیر زره‌های آهنی تونی استارک قرار گرفته بود و می‌خواست شانسی علیه هایدرا داشته باشد، به ساخت ربات‌های فوق پیشرفته‌ای پرداخت و اسمش را پروژه L.M.D گذاشت. یکی از بزرگترین تفاوت‌های این ربات‌ها با مدل‌های پیشین، استفاده از دی ان ای و حافظه انسان‌ها بود. در واقع ربات‌های L.M.D درست مثل اسکرال‌هایی که توانایی تغییر چهره دارند، می‌توانند بدون هیچ مشکلی به هر جا نفوذ کنند. این ویژگی ترسناک ربات‌های L.M.D به بهترین شکل ممکن در چهارمین فصل سریال ماموران شیلد به تصویر کشیده شده و از آنجایی که ماموران شیلد بخشی از دنیای سینمایی مارول است، شان لوی به راحتی می‌تواند در فیلم ددپول و اسپایدرمن داستان نفوذ ترسناک آنها در سطوح مختلف MCU را روایت کند، کاری که سریال تهاجم مخفی نتوانست انجام بدهد.

لکه‌دار شدن نام ددپول توسط تومستون

پانزده سال پیش مارول مجموعه کمیک کوتاه Deadpool: Suicide Kings را چاپ کرد که حول محور تقابل ددپول و یکی از محبوب‌ترین ابرشرورهای اسپایدرمن، یعنی تومستون می‌چرخید. در طول این رویداد کمیکی، تومستون موفق شد ددپول را به عنوان یک تروریست معرفی کند و که منجر به نبردی خونین بین او و قدرتمندترین قهرمانان زمین شد. از آنجایی که ددپول قراره به‌زودی با رویداد کراس اوری Deadpool & Wolverine به دنیای سینمایی مارول پا بگذارد، به‌ تصویر کشیدن چنین داستان دارکی نه‌تنها تمامی شخصیت‌های استریت لول را برای اولین بار دور هم جمع می‌کند، بلکه به جان گرفتن تقابل حماسی جنگ داخلی منجر می‌شود.

اتحاد ددپول با یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین ورژن‌های اسپایدرمن

در حالی که دیدن ددپول رایان رینولدز (Ryan Reynolds) با اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) ایده فوق العاده‌ای است اما ممکن است جهش‌یافته نامیرای پرچونه مارول با یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین ورژن‌های اسپایدرمن، یعنی اسپایدرمن برتر متحد بشود. در کمیک Deadpool Vol. 5 #10، دکتر اختاپوس موفق می‌شود پیتر پارکر را به قتل برساند و کنترل جسمش را بدست بگیرد. شاید تحقق این سناریو در نگاه اول غیرممکن به نظر برسد، اما یک سری گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن هستند که اسپایدرمن در قسمت پایانی دومین سه‌گانه جان خود را از دست می‌دهد و در غیابش دکتر اختاپوس وارد عمل می‌شود تا با استفاده از قدرت‌های ماروایی پیتر از شهر نیویورک محافظت کند. شان لوی با ساخت قسمت پایانی سه‌گانه ددپول رسما ثابت کرده که از جان بخشیدن به داستان‌های غیرممکن هیچ ترس و هراسی ندارد، بنابراین ممکن است فیلم ددپول و اسپایدرمن با الهام از این خط داستانی ساخته بشود.

مبارزه ددپول و اسپایدرمن با دایناسور سیمبیوتی؟!

در صحنه پس از تیتراژ فیلم Spider-Man: No Way Home دیدیم که تکه کوچکی از سیمبیوت ونوم تام هاردی (Tom Hardy) در خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول جا ماند. به‌لطف تیزر تریلر Venom: The Last Dance نمی‌دانیم آیا این تکه سیمبیوت به داستان دومین سه‌گانه اسپایدرمن ربط پیدا می‌کند یا نه، اما با معرفی ونوم در دنیای سینمایی مارول، شان لوی می‌تواند از کمیکی عجیب برای ساخت فیلم ددپول و اسپایدرمن الهام بگیرد. در کمیک Cable & Deadpool #50 که پانزده سال از چاپ شدنش می‌گذرد، ددپول به‌طور تصادفی باعث پیوند خوردن سیمبیوت ونوم با دایناسوری غول پیکر شد که قبل از کمک گرفتن از اسپایدرمن، بخش قابل توجهی از شهر نیویورک را نابود کرد. شاید در نگاه اول کمی مسخره به‌نظر برسد، اما مارول می‌تواند تغییراتی در داستان ایجاد کند تا باورپذیرتر و واقعی‌تر بشود.

سفر ددپول و اسپایدرمن به دنیای عجیب!!

دنیای عجیب (Weirdworld)، قلمرویی جادویی با موجوداتی عجیب و غریب است که نقش پررنگی در رویداد کمیکی جنگ‌های مخفی داشته است. ددپول و اسپایدرمن در کمیک Spider-Man/Deadpool #13 سفر کوتاه اما هیجان انگیزی به این قلمرو داشتند که به تصویر کشیده شدنش در فیلم ددپول و اسپایدرمن می‌تواند لحظات فراموش نشدنی زیادی را برای طرفداران رقن بزند، به‌خصوص اگر قرار باشد بعد از ریبوت شدن دنیای سینمایی مارول با اقتباس لایو اکشن Avengers: Secret Wars راهی سینماها بشود.

زنپول و اسپایدرمن علیه اسکارلت ویچ و دکتر دووم

رایان رینولدز همواره وجهه خشن، بی‌رحم و شوخ طبع ضدقهرمان محبوب دنیای مارول را به نمایش گذاشته، اما جان بخشیدن به یک رویداد کمیکی بزرگ می‌تواند شرایط را برای به تصویر کشیده شدن دیگر وجهه‌های ددپول فراهم کند. مارول ده سال پیش از رویداد کمیکی AXIS رونمایی کرد که در آن اسکارلت ویچ و دکتر دووم با ترکیب چندین طلسم خطرناک از کتاب آگاموتو به‌طور ناخواسته اخلاق اکثر شخصیت‌ها را تغییر داده بودند، به‌طوری که قهرمانان به شرور و شرورها به قهرمان تبدیل شدند. ددپول نیز از این قاعده مستثنا نبود، چراکه در اثر طلسم به یک موجود نکسوسی دانا، منطقی و باهوش به‌نام زنپول (Zenpool) تبدیل شد. بنا به دلایلی نامعلوم اسپایدرمن تنها شخصیتی بود که تحت تاثیر طلسم وارونگی اسکارلت ویچ و دکتر دووم قرار نگرفت. او در طول رویداد کمیکی AXIS به نیروهای زنپول پیوست تا ورژن جدیدی از آپوکالیپس را از بین ببرد. شاید در نگاه اول خیلی جالب به نظر نرسد، اما ساخت فیلمی با الهام از این کمیک باعث می‌شود تا رایان رینولدز لایه‌های جدیدی از شخصیت ددپول که بینندگان تا به حال ندیده‌اند را کشف کند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ دوست دارید داستان فیلم ددپول و اسپایدرمن حول محور چه موضوعی بچرخد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

60 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments