فیلم Godzilla x Kong | معرفی تمامی تایتان‌های حاضر در آن
1%
  • 0/10

فیلم Godzilla x Kong | معرفی تمامی تایتان‌های حاضر در آن

هر آنچه باید درباره فیلم جدید مانسترورس بدانید

فیلم Godzilla x Kong | معرفی تمامی تایتان‌های حاضر در آن ۴ ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

اگرچه دشمنی گودزیلا و کونگ در فیلم Godzilla x Kong ادامه دارد، شاهد اتحاد دوباره‌شان برای مبارزه با دشمنانی مشترک خواهیم بود.

استودیوهای وارنر و لجندری پیکچرز حدوداً یک دهه پیش اعلام کردند قسمت دوم Godzilla و فیلمی با محوریت کینگ کونگ در دست ساخت قرار دارد. اعلام همین اخبار کافی بود تا تقریباً تمامی کارشناسان سینما و مخاطبان این حوزه دست استودیوهای آمریکایی را بخوانند؛ آن‌ها پیش بینی کردند فیلم‌های گودزیلا و کونگ در یک نقطه بهم ربط پیدا کرده و عملاً شاهد تشکیل فرنچایزی بزرگ خواهیم بود. پیش بینی‌ها به حقیقت تبدیل و فرنچایز مانسترورس (MonsterVerse) متولد شد.

قبل از اینکه فیلم Godzilla vs. Kong اکران شود، وارنر و لجندری پیکچرز هیچ گونه اطلاعاتی را پیرامون برنامه‌های آینده خود به اشتراک نگذاشتند. با این حال، کارشناسان و مخاطبان مطمئن بودند نبرد گودزیلا و کونگ پایانی بر مانسترورس نبوده و باید منتظر آثار بیشتری ماند. آن‌ها احتمال می‌دادند وارنر و لجندری پیکچرز نمی‌خواهند برنده نبرد را لو بدهند و به همین دلیل، از اعلام برنامه ریزی‌ها خودداری می‌کنند.

در انتهای فیلم Godzilla vs. Kong، گودزیلا به فرمانروای سطح زمین و کونگ هم به فرمانروای زمین توخالی تبدیل شد. البته دشمنی آن‌ها به انتها نرسیده و ادامه‌اش را در فیلم Godzilla x Kong: The New Empire خواهیم دید که طی روزهای آتی به سینماهای ایالات متحده آمریکا خواهد آمد. اگر می‌خواهید بیشتر با این اثر مورد انتظار آشنا شوید، در ادامه مقاله با وب سایت سرگرمی همراه باشید.

خلاصه داستان فیلم Godzilla x Kong

خلاصه داستان فیلم Godzilla x Kong در ادامه قرار داده شده و پس از آن، دیگر اطلاعات رسمی موجود را مرور می‌کنیم:

جدیدترین فیلم مجموعه ادامه اتفاقات ویرانگری که در Godzilla vs. Kong رخ داد را به نمایش گذاشته و کونگ قدرتمند و گودزیلای ترسناک را مقابل یک تهدید عظیم الجثه و کشف نشده در جهان ما قرار می‌دهد؛ تهدیدی که موجودیت تایتان‌ها و صد البته ما را به چالش می‌کشد. این فیلم جدید و حماسی بیشتر از قبل به تاریخچه تایتان‌ها، ریشه‌هایشان و رازهای جزیره جمجمه پرداخته و نبردی افسانه‌ای را مورد کندوکاش قرار می‌دهد که باعث شد پیوندی میان این موجودات خارق العاده و بشریت شکل بگیرد.

با توجه به نمایش‌های رسمی و اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته شده، گودزیلا (Godzilla) و کونگ در بخش‌های ابتدایی Godzilla x Kong به دشمنی خود ادامه داده و حتی در کشور مصر بار دیگر به نبرد می‌پردازند. با آشکار شدن تهدیدهای جدید، مجبور می‌شوند دشمنی خود را کنار گذاشته و اتحادی را مقابل تایتان‌های متخاصم تشکیل دهند. یکی از تایتان‌های متخاصم، اسکار کینگ (Skar King) نام داشته و مانند کونگ یک گوریل عظیم الجثه است، با این تفاوت که خَزی قرمز رنگ دارد. دیگر تهدید، شیمو (Shimo) بوده که پوستی سفید رنگ داشته و تایتانی چهارپا است.

اگر فیلم Kong: Skull Island را تماشا کرده باشید و حافظه‌تان قوی باشد، باید به یاد بیاورید که قبیله‌ای از انسان‌ها احترام بسیار زیادی برای کونگ قائل بودند. تریلر چینی فیلم Godzilla x Kong که چندی پیش به فضای مجازی راه یافت، دلیل این احترام را فاش کرد. یکی از شخصیت‌های داستان توضیحاتی را درباره پیوند میان گوریل‌های عظیم الجثه و انسان‌ها ارائه داد. طبق گفته او، قرن‌ها قبل مرز میان سطح زمین و زمین توخالی از بین رفت و تایتان‌ها روی کره خاکی قدم گذاشتند. در شرایطی که نسل بشر شانسی در برابر تایتان‌های متخاصم نداشت، گوریل‌ها غول پیکر به محافظت از آن‌ها پرداختند.

طبق گفته آدام وینگارد، فیلمنامه  Godzilla x Kong شامل نبردهای طولانی و بی وقفه تایتان‌ها است. به بیان دیگر، خبری از کات خوردن فیلم بین نبرد تایتان‌ها و تلاش شخصیت‌های انسانی برای رسیدن به هدفشان نخواهیم بود تا لذت تماشای زد و خورد موجودات عظیم الجثه چند برابر شود.

تایتان‌های فیلم Godzilla x Kong

قسمت پنجم مانسترورس تایتان‌های متعددی را در خود جای داده که در ادامه به معرفی همه آن‌ها خواهیم پرداخت.

گودزیلا

اگرچه تایتان‌ها یا همان موجودات عظیم الجثه متعددی در فیلم حضور دارند، اصلاً و ابداً شایسته نیست که لیست را با نامی غیر از گودزیلا شروع کنیم. یکی از اولین مواردی که توجه مخاطبان را به خود جلب کرد، ظاهر متفاوت گودزیلا نسبت به فیلم‌های پیشین مانسترورس بود. او در آثار قبلی بواسطه رنگ آبی می‌درخشید اما درخشش او حالا صورتی رنگ است. این تغییر رنگ تنها اشاره‌ای به فیلم‌های ژاپنی گودزیلا نبوده که اوایل قرن بیست و یک میلادی ساخته شدند و دلیلی برای آن وجود داشته که در فیلم پرداخته می‌شود. به بیان دقیقتر، گودزیلا برای مدتی از نظرها دور شده و به اعماق زمین توخالی می‌رود تا روند تکاملش تکمیل شود. با به پایان رسیدن تکامل، نه تنها رنگش تغییر می‌کند، بلکه بسیار قدرتمندتر می‌شود.

 قدرت گودزیلا در فیلم Godzilla x Kong به قدری زیاد می‌شود که می‌تواند با وجود کونگ در پشتش به حرکت با سرعت زیاد ادامه دهد. در ضمن، نفس اتمی او صورتی رنگ شده و می‌توان انتظار داشت نسبت به گذشته قدرت تخریب بسیار بیشتری داشته باشد.

کونگ

کونگ که نمی‌توانست در فیلم  Godzilla vs. Kong از پس گودزیلا بربیاید، مقداری خلاقیت به خرج داد. او با یکی از دندانه‌های روی ستون فقرات گودزیلا تبری ساخت تا بتواند در برابر این موجود قدرتمند حرفی برای گفتن داشته باشد. البته کونگ بعدها از همین تبر برای نابود کردن مکاگودزیلا بهره برد.

کونگ در فیلم Godzilla x Kong با تبر مخصوصش بازمی‌گردد اما طرفداران نباید چندان بابتش هیجان زده باشند. طبق اطلاعاتی که یکی از افشاگرها در فروم ردیت به اشترک گذاشت، کونگ در نخستین مواجهه خود با یکی از تایتان‌های متخاصم (برای جلوگیری از اسپویل، نام تایتان فاش نشده است) به شکل فجیعی شکست خورده و نه تنها تبر خود را از دست می‌دهد، بلکه دست راستش به شدت آسیب می‌بیند. کونگ در پی شکست فجیع به یکی از پایگاه‌های مونارک عقب نشینی کرده و آنجا، انسان‌ها یک دستکش عظیم برایش می‌سازند.

دستکش عظیم کونگ با نام بیست (Beast) شناخته شده و نه تنها برای وارد کردن ضربات سهمگین به دشمنان کاربرد دارد، بلکه زخم‌های بوجود آمده روی دست راستش را بهبود می‌بخشد. برای اینکه متوجه شوید دستکش بیست چقدر قدرتمند است، به صحنه‌ای از تریلرها اشاره می‌کنیم که در آن اسکار کینگ نیمی از ساختمان را به سمت کونگ پرتاب می‌کند. کونگ هم به راحتی هر چه تمام با دستکش به آن کوبیده و ساختمان را در همان آسمان خُرد می‌کند.

اسکار کینگ

جیا، دختربچه‌ای بوده که پیوندی محکم با کونگ دارد. او رویاهایی از یک تهدید جدید دیده و به همین دلیل، انسان‌ها تصمیم می‌گیرند به همراه کونگ به زمین توخالی رفته و ببینند ماجرا چیست. آن‌ها در ادامه متوجه می‌شود همه چیز زیر سر یک گوریل غول آسای دیگر به نام اسکار کینگ بوده که سعی دارد یک امپراتوری برای خود ساخته و حتی ارتشی از گوریل‌های غول آسا ایجاد کرده است.

طبق توضیحاتی که انسان‌های ساکن در زمین توخالی ارائه می‌دهند، اسکار کینگ به قبیله‌ای از تایتان‌های صلح طلب تعلق داشت اما بواسطه تعاملش با یک کریستال بخصوص، افکار و اهداف شرورانه پیدا کرده است؛ کریستالی که انرژی شیطان را در خود دارد. اسکار کینگ تحت تاثیر این کریستال می‌خواهد جنگی عظیم میان گونه‌های مختلف تایتان‌ها راه بیاندازد. او همچنین سلاحی بخصوص داشته که به یک شلاق شبیه است.

فیلم Godzilla x Kong

مینی کونگ

کونگ در جریان کاوشش در زمین توخالی با یک بچه از نژاد گوریل‌های غول آسا مواجه می‌شود که مانند اسکار کینگ خزی قرمز رنگ دارد. اگرچه بِرنی با نقش آفرینی برایان تاری هنری او را مینی کونگ خطاب می‌کند، نام واقعی‌اش سوکو (Suko) است. کلمه سوکو ریشه در زبان ژاپنی داشته و به معنی «کودکی حائز اهمیت» است. با توجه به نمایش‌های رسمی، می‌توان انتظار داشت علیرغم سن و سال کم به متحدی برای کونگ تبدیل شده و مقابل اسکار کینگ و افرادش بایستد.

شیمو

قبل از اینکه تریلرهای فیلم Godzilla x Kong او را به نمایش بگذارند، نام و ظاهرش لو رفته بود. شیمو یک تایتان چهارپا بوده و بدنی سفید رنگ دارد. او نه تنها در مناطق سردسیر سکونت می‌کند، بلکه قدرتی شبیه به نفس اتمی گودزیلا داشته و با استفاده از آن می‌تواند صدمه زیادی را به دشمن خود وارد کند.

تیامات

تیامات یک تایتان دریایی بوده و نخستین بار در فیلم Godzilla: King of the Monsters به او اشاره شد. حال و با گذشت چند سال زمانش فرا رسیده تا مخاطبان سرانجام با نسخه لایو اکشن این موجود متخاصم ملاقات کنند.

تایتان‌های دیگر

تایتان‌هایی که در فیلم حضور دارند، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. طرفداران تیزبین مانسترورس با بررسی تریلرها متوجه شدند مادرا (Mothra) در قسمت جدید بازمی‌گردد. اگر حافظه‌تان یاری نمی‌کند، این تایتان که به پروانه‌ها شباهت دارد در فیلم Godzilla: King of the Monsters خودش را قربانی کرد و انرژی‌اش را به گودزیلا بخشید تا بتواند گیدورا را شکست دهد. با توجه به رویایی که جیا می‌بیند، باید با اطمینان گفت این تایتان بازخواهد گشت. اینکه چنین اتفاقی چطور رخ می‌دهد، فعلاً مشخص نبوده و باید منتظر ماند.

فیلم  Godzilla x Kong چندین تایتان دیگر را هم در خود جای داده که چندان حائز اهمیت نیستند. برای مثال، گودزیلا در یکی از تریلرها با تایتانی مبارزه می‌کند به عنکبوتی عظیم الجثه شباهت دارد. طبق افشاگری‌ها، این تایتان سیلا (Sila) نام دارد. همچنین می‌توان انتظار داشت تایتان‌هایی که در فیلم‌های قدیمی‌تر مانند Kong: Skull Island برای نخستین بار به نمایش گذاشته شده بودند، در این فیلم بازگردند.

فیلم Godzilla x Kong

سازندگان اصلی چه کسانی هستند؟

در حالی که چند هفته‌ای از آغاز اکران گسترده فیلم Godzilla vs. Kong می‌گذشت، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه آدام وینگارد (Adam Wingard) برای تولید قسمت بعدی بازمی‌گردد. بدین ترتیب، او به اولین فیلمساز در فرنچایز مانسترورس تبدیل شده که بیش از یک فیلم را کارگردانی می‌کند. در ضمن، وینگارد قبل از آغاز همکاری خود با وارنر و لجندری بخش عمده تمرکزش را روی تولید فیلم‌های ترسناک از جمله Blair Witch گذاشته بود.

تیم آماده سازی فیلمنامه سه عضو  دارد: تری روسیو (Terry Rossio)، جرمی اسلیتر (Jeremy Slater) و سایمون برت (Simon Barrett). روسیو با فرنچایز مانسترورس غریبه نبوده و فیلم Godzilla vs. Kong را در پرونده هنری خود دارد. اسلیتر قبلاً در ساخت فیلم‌هایی از جمله Fantastic Four و Death Note مشارکت داشت و نامش در میان دست اندرکاران فیلم Mortal Kombat 2 هم دیده می‌شود. آخرین عضو این تیم سه نفره، برت بوده که همکار قدیمی آدام وینگارد به شمار رفته و روی آثاری مانند A Horrible Way to Die و You’re Next کار کرد.

بازیگران فیلم Godzilla x Kong

فیلم Godzilla vs. Kong چهره‌های مشهوری را مقابل دوربین داشت اما این قاعده چندان برای قسمت جدید مانسترورس صدق نمی‌کند. تا به این لحظه بازگشت ربکا هال (Rebecca Hall)، برایان تایری هنری (Brian Tyree Henry)، دن استیونز (Dan Stevens) و کیلی هاتل (Kaylee Hottle) تایید شده است.

چرا میلی بابی براون حضور ندارد؟

میلی بابی براون (Millie Bobby Brown) که با ایفای نقش در سریال Stranger Things به شهرت و محبوبیتی جهانی رسید، چند سال پیش به فرنچایز مانسترورس پیوست و نقش مدیسون راسل را در دو فیلم Godzilla: King of the Monsters و Godzilla vs. Kong ایفا کرد. اگرچه شخصیت او از آخرین ماجراجویی خود جان سالم به در برد، مدیسون در فیلم Godzilla x Kong حضور ندارد.

اگرچه منابع رسمی هیچ صحبتی درباره دلیل غیبت میلی بابی براون نکرده‌اند، می‌توان حدس‌هایی زد. زمانی که Godzilla x Kong در فاز فیلمبرداری قرار داشت، برادران روسو (Russo Brothers) مشغول ساخت فیلم جدید خود به نام The Electric State بودند که از قضا براون یکی از بازیگرانش است. هنرپیشه آمریکایی ظاهراً ترجیح داد از فرنچایز مانسترورس فاصله گرفته و روی پروژه‌ای متفاوت کار کند. در ضمن، The Electric State یک فیلم ماجراجویی و علمی تخیلی بوده و درباره دختری جوان است که به همراه ربات خود در آمریکای جنگ زده سفر می‌کند. او بدنبال برادر گم شده‌اش می‌گردد.

غیبت میلی بابی براون را نباید به معنای حذف کاملش از فرنچایز مانسترورس در نظر گرفت. احتمال می‌رود در قسمت جدید به او اشاره شده تا شرایط برای بازگشتش در قسمت‌های بعدی مهیا باشد.

تاریخ اکران عمومی و انتشار نسخه بلوری

طبق برنامه ریزی‌ها، استودیو وارنر قصد دارد فیلم Godzilla x Kong را از تاریخ ۱۰ فروردین سال ۱۴۰۳ (مصادف با ۲۹ مارچ) به سینماهای ایالات متحده آمریکا بیاورد. همچنین صحبت درباره زمان انتشار نسخه بلوری زود بوده و باید منتظر ماند و دید اثر مزبور چه عملکردی در باکس آفیس جهانی خواهد داشت. اگر فروش خوبی داشته باشد، دیرتر و اگر فروش پایینی داشته باشد، زودتر از انتظار به پلتفرم‌های دیجیتالی می‌آید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments