پیشرفت در بازی God of War Ragnarok

۱۰ نکته مهم برای پیشرفت در بازی God of War Ragnarok

باید ارتقا بدیم بوی!

در این مطلب قصد داریم تا سراغ نکات مهمی برویم که رعایت کردن آن‌ها، پیشرفت در بازی God of War Ragnarok را برای شما راحت‌تر خواهد شد.

۹ قلمرو آماده هستند و زمستان فیمبولوینتر (Fimbulwinter) شروع شده تا نوید نبردی بزرگ را بدهد؛ جنگی که طبق پیشگویی‌ها باعث نابودی ازگارد (Asgard) و کشته شدن خدایان آسیر (Aesir) می‌دهد. با این حال درست هنگامی که اودین (Odin) به این موضوع اهمیت چندانی نمی‌دهد و زنده ماندن خدایان آسیر را فراموش می‌کند. این در حالی است که کریتوس (Kratos)، به همراه فرزندش آترئوس (Atreus)، سعی می‌کنند تا جلوی جنگی بزرگ را بگیرند؛ غافل از اینکه رگناروک (Ragnarok) رویدادی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

به هر حال داستان هیجان‌انگیز بازی God of War Raganrok یکی از بهترین‌هایی است که در کل سری می‌توانید تجربه کنید، اما امروز و در این مطلب، کاری با داستان این عنوان حماسی و هیجان‌انگیز نداریم! بلکه قصد داریم تا نکاتی را برای پیشرفت در بازی God of War Ragnarok ارائه کنیم تا حین رد کردن مراحل، کریتوس و پسرش را قوی‌تر به میدان بفرستید!

۱۰. تمام تجهیزات Legendary هستند!

در عنوان سال ۲۰۱۸ God of War دیده بودیم که هنگام برداشتن تجهیزات، نوعی سیستم رده‌بندی کردن وجود دارد که طبق آن، آیتم‌ها به چند دسته تقسیم می‌شدند و قاعدتا آیتم لجندری (Legendary) از همه آن‌ها بهتر بود. با این حساب، شما با یک آیتم Rare نمی‌توانستید آنقدر آن را ارتقا بدهید تا به سطح لجندری برسد؛ بلکه پس از چندبار ارتقا، مجبور می‌شدید تا آن را برای پیدا کردن یک نسخه لجندری کنار بگذارید.

با این وجود سیستم پیشرفت و ارتقا در بازی God of War Ragnarok کاملا تغییر کرده و اینبار شما می‌توانید حتی ساده‌ترین آیتم‌ها را هم آنقدر ارتقا بدهید تا خود به یک نسخه لجندری تبدیل شود! با این وجود همچنان برخی از آیتم‌ها و تجهیزات در بازی با تبدیل شدن به لجندری همچنان قدرت کافی ندارند و شاید بهتر باشد آن‌ها را با اسلحه قوی‌تر عوض کنید.

۹. زره نامرئی؟!

یکی از پر درخواست‌ترین قابلیت‌هایی که برای بازی God of War 2018 هم توسط کاربران و طرفداران اعلام شد، داشتن ویژگی Transmog برای تجهیزات بود. این قابلیت کمک می‌کند تا برای مثال، شما یک زره قدرتمند را داشته باشید که ظاهر متفاوتی را به کریتوس می‌دهد، اما همچنان از قدرت آن بدون دیدن زره استفاده کنید!

وقتی شما یک زره را به تن کریتوس می‌کنید، ظاهر او تغییر پیدا می‌کند و شاید این موضوع برای طرفدارانی که همان ظاهر خشن و عضلانی خدای جنگ را دوست داشتند چندان خوشایند نباشد. به همین دلیل، حال با سیستم ارتقا و پیشرفت در بازی God of War Ragnarok می‌توانید به راحتی زره مورد نظر را برای کریتوس انتخاب کنید، اما دیگر شاهد ظاهر آن نباشید (یا ظاهر هر لباس یا زره دیگری را برای خدای جنگ داستان انتخاب کنید). با این وجود در نظر داشته باشید که این قابلیت تنها هنگام ارتقا تجهیزت مورد نظر تا سطح ۹ در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

۸. مجبور به رفتن یک مسیر خطی نیستید

در بخش‌های مختلفی از داستان می‌بینیم که میمیر (Mimir)، آترئوس (Atreus) یا سایر شخصیت‌های بازی به کریتوس خاطرنشان می‌کنند که اگر به این مکان بروی ممکن است اتفاق خاصی رخ بدهد. آن‌ها به صورت غیر مستقیم (یا حتی مستقیم) به ماموریت‌های فرعی اشاره می‌کنند که در ۹ قلمرو وجود دارد و با انجام دادن آن‌ها، می‌توانید جوایز خوبی را به دست آورید.

در واقع انجام دادن ماموریت‌های فرعی در این بازی، فوق‌العاده به پیشرفت و قدرتمندتر شدن کریتوس و پسرش کمک می‌کند، اما نکته خاص درباره آن اینجاست که سازندگان خود نیز اعلام کرده‌اند که برخی از بهترین تجهیزات را در همین ماموریت‌های فرعی قرار داده‌اند. با این حساب، اگر آن‌ها را انجام بدهید، راحت‌تر بازی را تمام می‌کنید و باس فایت هر مرحله را ساده‌تر زمین‌گیر خواهید کرد. اما اگر حوصله ماموریت‌های فرعی را ندارید، فراموش نکنید که آن‌ها پس از اتمام داستان نیز همیشه همانجا هستند! پس می‌توانید بعد از رگناروک نیز از تجربه آن‌ها لذت ببرید و ساعات بیشتری را کنار کریتوس بگذرانید.

۷. آپشنی برای گیمرهای خسته..

سیستم ارتقا و پیشرفت در بازی God of War Ragnarok هم درست مثل سایر عناوین مشابه در این سبک، دارای یک منو نسبتا بزرگ است که شاید دیدن آن برای اولین بار، کمی شما را گیج کند. اما باید بدانید که سازندگان برای بازیکنانی که حوصله نشستن پای ارتقا و انتخاب بهترین گزینه بین تجهیزات را ندارند نیز راه حل پیدا کرده‌اند؛ طوری که در منو مورد نظر، تنها با زدن دکمه L3 می‌توانید تجهیزات برتر خود را به دست بگیرید.

با این وجود در نظر داشته باشید که این کار باعث می‌شود تا تجهیزات هم سطح در بالاترین سطح ممکن با همدیگر ست شوند. بدین ترتیب ممکن است شما یک زره قوی‌تر داشته باشید که اگر کمی حوصله کنید و داخل منو بگردید، می‌توانید آن را خود به صورت دستی فعال کنید.

۶. سازه‌های قدیمی شما حفظ می‌شوند

در راه ارتقا تجهیزات تا سطح ۹ برای هرکدام از اسلحه و ابزاری که کریتوس حمل می‌کند، همیشه باید منابعی را جمع کنید تا چیزی را بسازید و سپس به وسیله آن سلاح مورد نظر را ارتقا بدهید. با این حال وقتی جلوتر می‌روید، ارتقا به سطح بعدی ممکن است از شما درخواست کند که به دنبال منابع متفاوتی برای ساختن باشید.

با این وجود چیزی برای که یک سلاح ساخته‌ای و پس از ارتقا کنار گذاشته‌اید، شاید برای ارتقا یکی دیگر از تجهیزات شما کارآمد باشد! در نتیجه، بهتر است پس از ارتقا یک سلاح، به منو Resources و بخش Special Items بروید؛ جایی که می‌توانید همان سازه‌های قبلی را بخرید و برای ارتقا دیگر اسلحه خود استفاده کنید.

۵. از اسکیل‌های خود استفاده کنید!

به محض اینکه یک اسکیل تازه را باز کردید، حتما از آن در مبارزات استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا در درخت مهارت یا همان منو Skill Tree، عدد کنار اسکیل مورد نظر افزایش پیدا کند. بدین ترتیب شما می‌توانید با استفاده بیشتر و کشتن دشمنان با آن، اسکیل را به Gold Tier برسانید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید اسلات خالی برای اسکیل‌های مورد علاقه خود کنار بگذارید و سپس آن‌ها را تا حدودی تغییر دهید؛ طوری که قوی‌تر یا به شکلی دیگر عمل کنند! این باعث می‌شود تا در میدان مبارزه فوق‌العاده قدرتمندتر حاضر شوید و ضربات سنگین‌تری را به دشمنان بزنید.

۴. XP استفاده‌های بیشتری دارد

حین بازی با انجام دادن ماموریت‌ها و کشتن دشمنان، می‌توانید همیشه مقدار قابل توجهی XP برای کریتوس و آترئوس جمع کنید. با این کار، موفق می‌شوید تا به راحتی اسکیل‌های خود را با خرج کردن اکس پی ارتقا دهید، در حالی که اگر کمی بیشتر تلاش کرده و میزان بیشتری به دست آورید، شاید بهتر باشد از آن برای ارتقا حرکت‌ها و همچنین Spartan Rage بهره بگیرید.

انجام دادن ماموریت‌ها فرعی در این زمینه به شدت می‌تواند به شما کمک کند، اما باید حوصله کشتن موج‌های پشت سر هم دشمنان را برای دریافت XP بیشتر داشته باشید.

۳. حتما یک سر به نیفلهایم بزنید!

اودین هنگامی که شما در حال پیشرفت در بازی God of War Ragnarok هستید، مدام تمامی حرکاتتان را زیر نظر دارد؛ چطور؟ به وسیله کلاغ‌هایی که در ۹ قلمرو مثل دوربین کار گذاشته تا همه چیز را به گوش او برسانند!

حین رد شدن از محیط‌های مختلف در این بازی، ممکن است از مقابل کلاغ‌هایی رد شوید که زدن آن‌ها با تیر یا تبر، به شما نشان می‌دهد که چه تعداد از آن‌ها را تاکنون کله پا کرده‌اید. این کلاغ‌ها ۴۸ عدد هستند و هربار که دسته‌ای از آن‌ها را می‌زنید، با رفتن به قلمرو نیفلهایم (Niflheim) می‌توانید جایزه خود را از زیر درخت Raven Tree بردارید! همچنین اگر همه ۴۸ کلاغ را بزنید، جایزه خاصی در انتظار شما خواهد بود.

۲. از قدرت طلسم‌ها غافل نشوید

احتمالا اگر بازی God of War 2018 را بازی کرده باشید، با طلسم‌های مخصوص زره و تجهیزات کریتوس در ۹ قلمرو هم آشنایی دارید. در واقع این طلسم‌ها کمک می‌کنند تا زره یا تجهیزات خدای جنگ یونانی ما قدرتمندتر شوند و برای به دست آوردن و ست کردن آن‌ها، نیاز به الماسی به نام Jewels of Yggdrasil خواهید داشت.

نگران نباشید، چراکه این پروسه حین انجام ماموریت‌های اصلی داستان طی می‌شود و بدین ترتیب شما موفق می‌شوید تا طلسم‌هایی را به دست آورید. با این وجود، فراموش نکنید که برای گرفتن طلسم‌های بیشتر، باید ماموریت‌های فرعی را انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید که این طلسم‌ها هرکدام مربوط به یک قلمرو هستند؛ حال اگر بتوانید دسته‌ای از طلسم‌ها را همگی مختص به یک قلمرو هستند را به دست آورید، قابلیت‌های اضافه‌ای برای شما فعال می‌شوند.

برای مثال، اگر به تجهیزات خود یک ست با سه Enchantment از میدگارد (Midgard) را بگذارید، تمامی حملات راه دور کریتوس قدرت بیشتری خواهند داشت.

۱. ست کردن زره هم ویژگی‌های خاص خود را دارد

همانطور که ست کردن طلسم‌های یکسان از یک قلمرو به شما ویژگی‌های خاص و تازه‌ای را می‌دهد، قاعدتا ست کردن زره یکسان نیز به شما کمک می‌کند تا قابلیت‌های تازه‌ای را به دست آورید. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا آسیب شدیدا کمتری را هنگام ضربه خوردن ببینید و کریتوس میزان سلامتی بیشتری داشته باشد.

این نکات برای پیشرفت در بازی God of War Ragnarok به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بهتر و راحت‌تر مراحل را رد کنید تا شکست خوردن‌های پشت سر هم، باعث اعصاب‌خوردی شما نشوند. با این وجود، جدای از گیم پلی، عنوان Ragnarok داستان بسیار جالبی داشت که جزئیات آن شدیدا نظر برخی از طرفداران را به خود جلب کرده است. با این حساب، به زودی منتظر یک موشکافی مختصر و مفید از داستان بازی God of War Ragnarok از رسانه سرگرمی باشید!

3 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا