جذب فالور واقعی اینستاگرام

برای جذب فالور واقعی اینستاگرام این ۱۰ نکته را رعایت کنید

راهکارهایی برای افزایش تعامل با مخاطبان در اینستاگرام

طی سال‌های اخیر، اینستاگرام به سنگ بنای حضور بسیاری از شرکت‌ها و برندها و افراد در فضای مجازی تبدیل شده‌ است. به‌طوری که بسیاری از برندها برای بهبود استراتژی‌های فروش و جذب مخاطب و مشتری از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند.

اگر تا به حال حضور شما در اینستاگرام آن‌قدرها که انتظار می‌رود پررنگ نبوده‌، حالا زمان آن فرا رسیده‌ است تا ترفندهایی برای جذب فالور واقعی در اینستاگرام و بهبود هرچه بیش‌تر تعامل در  صفحه‌تان بیاموزید. زیرا هرچه تعداد مخاطبان شما بیش‌تر باشد، فرصت‌های بیش‌تری برای تعامل با کاربران و ایجاد تجربه‌های منحصر به‌فرد در صفحه‌تان خواهید داشت.

اگرچه روش‌های میانبر مختلفی برای بالابردن عدد فالورهای یک صفحه وجود دارند، اما بهتر است بدانید الگوریتم اینستاگرام مرتباً به‌روز می‌شود تا صفحات و حساب‌های کم‌کیفیت را از بین ببرد. بهتر آن است که تکنیک‌های واقعی برای جذب فالور واقعی اینستاگرام را بیاموزید و تأثیر رشد صفحه‌تان را در بهبود و توسعه‌ی کسب‌‌وکارتان تجربه کنید.

۱- قدم اول در جذب فالور واقعی اینستاگرام: حساب کاربری‌تان را بهینه کنید

قبل از اینکه به‌دنبال جذب فالور باشید، یکی از مهم‌ترین مراحل این است که حساب کاربری خود را به‌طور کامل بهینه کنید. در قسمت بیوگرافی شرح حال مناسب وارد کنید و حتما تصویر پروفایل مناسب برای صفحه‌تان قرار دهید. زیرا بدون شرح حال، نام کاربری مناسب یا تصویر پروفایل، افراد متوجه نمی‌شوند که این حساب متعلق به برند تجاری شماست. ممکن است بدیهی به‌نظر برسد، اما در اینستاگرام بیوگرافی و تصویر پروفایل به شکل‌گیری پایه‌های هویتی برند شما کمک می‌کند.

لینک موجود در بیوگرافی صفحات تنها جایی است که می‌توانید ترافیک صفحه‌ی اینستاگرام خود را به وب‌سایت‌تان هدایت کنید. بنابراین، برای جذب فالور واقعی اینستاگرام بهینه‌سازی حساب شما ضروری است.

اگر مطمئن نیستید که چه لینکی باید در قسمت بیوگرافی وارد کنید، می‌توانید صفحات بازاریابی را که به فروش محصول شما کمک می‌کنند در قسمت بیوگرافی صفحه‌تان لینک کنید. در انتخاب نام کاربری دقت کافی داشته‌ باشید.

اگر نام برند تجاری شما طولانی‌ست، سعی کنید آن را کوتاه‌تر کنید که مخاطبان شما آن را تشخیص دهند.

از اضافه‌کردن اعداد یا عبارات به‌خصوص به نام کاربری خودداری کنید، زیرا باعث سردرگمی مخاطبان خواهد شد.

در صورت امکان نام کاربری صفحه‌ی اینستاگرام‌تان را با سایر رسانه‌های اجتماعی که از قبل دارید هماهنگ کنید.

۲- از یک تقویم زمان‌بندی ثابت برای انتشار محتوای جدید استفاده کنید

بدترین روالی که برای فعالیت در اینستاگرام می‌توان پیش‌ گرفت، این است که مطالب را در مواقع تصادفی و اتفاقی پست کنید.

اگر آن‌قدر خوش شانس هستید که در ابتدای فعالیت، مخاطبان زیادی دارید، نباید به  آن‌ها بی توجه باشید.

برای جلوگیری از بی‌نظمی، از برنامه‌ای منظم برای پست‌کردن محتوا استفاده کنید. به‌طور معمول، توصیه می‌شود که صفحات تجاری و برندها نباید بیش از چندبار در روز پست بگذارند تا از ارسال هرزنامه جلوگیری شود. اما هر روندی که برای ارسال محتوا دارید، سعی کنید که برنامه‌ی محتوایی‌تان را ثابت نگه دارید.

روزانه، تقریباً ۲۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام وارد این شبکه‌ی اجتماعی می‌شوند. بنابراین، برای جذب فالور واقعی اینستاگرام و گسترش هرچه بیش‌تر صفحه‌ی خود، چندین بار در طول روز محتوا منتشر کنید.

۳- برای انتشار پست‌های اینستاگرام از قبل برنامه‌ریزی کنید

در حالی که الگوریتم اینستاگرام تغییر کرده‌ است تا محتوای مخاطب‌پسندتری به کاربران نشان دهد، انتشار محتوا در زمان مناسب می‌تواند با افزایش مشارکت کلی پست‌ها، نمای بیش‌تری از آن‌ها نشان دهد.

کارهای زیادی می‌توانید برای افزایش دیده‌ شدن محتوای‌تان انجام دهید که برنامه‌ریزی محتوای اینستاگرام یکی از آن‌هاست. با برنامه‌ریزی از پیش محتوا، می‌توانید کمپین‌ها و برنامه‌های مخاطب‌پسند را با کارآیی بیش‌تری ارائه کنید. برای جذب فالور واقعی اینستاگرام، همیشه محتوا را از قبل برنامه‌ریزی کنید و با ابزارهای زمانبندی آن را به اشتراک بگذارید.  

۴- همکاری با شرکا و هواداران‌تان در جذب فالور واقعی اینستاگرام به شما کمک می‌کند

در فرایند جذب فالور واقعی اینستاگرام، مهم است که ارزش مخاطبان خود را بدانید. هرچه تعداد دنبال‌کنندگان واقعی شما بیش‌تر شود، خریداران و مشتریان علاقه‌مند بیش‌تری خواهید داشت. بهترین راه برای جلب نظر مشتریان این است که با آن‌ها روبرو شوید و حضور فعال داشته باشید. حضور در اینستاگرام شخصی‌تان و صفحات دیگران بسیار مهم است. سعی کنید از محتوای تولید‌شده توسط کاربران حمایت کنید تا توجه دیگران را به نام برند تجاری خود جلب کنید.

همچنین، می‌توانید مسابقات اینستاگرامی را برگزار کنید تا نام تجاری خود را به گوش مخاطبان بیش‌تری برسانید. این نوع کمپین‌ها با اثبات اینکه طرفداران‌تان برای بازنشر مطالب شما سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در جذب هرچه بیش‌تر مخاطبان بسیار مؤثر است.

سعی کنید با حساب‌های بزرگتر اینستاگرام در عرصه‌ی صنعت و تجارت خود مانند اینفلوئنسرهای برجسته همکاری کنید تا مطالب خود را با مخاطبان بیش‌تری به اشتراک بگذارید. در این فرایند، مطمئن شوید که محتوای ارزشمندی به مخاطبان ارائه می‌دهید.

۵- استفاده از فالور فیک ممنوع!

تفاوت بزرگی بین یک حساب اینستاگرام با دنبال‌کنندگان جعلی و واقعی وجود دارد. خرید فالورهای اینستاگرام ممکن است وسوسه‌انگیز به نظر برسد، اما اثرات منفی آن بیش‌تر از مزایای رشد فالوورهای واقعی است.

داشتن فالوورهای جعلی در اینستاگرام باعث می‌‌شود:

۱. فالوورهای جدید را فریب دهید. برای ایجاد تعامل بهتر، اعتماد و روابط طولانی‌مدت ایجاد کنید.

۲. بازگشت سرمایه نخواهید داشت. ممکن است جذب فالور جعلی آسان‌تر به‌نظر برسد، اما ربات‌های خریداری شده یا دنبال‌کنندگان فیک محصول شما را نمی‌خرند. در واقع، افراد برای دنبال‌کردن برندها در اینستاگرام دلایل به‌خصوصی دارند. ممکن است به‌دلیل علاقه به یک برند یا محصولات آن یک صفحه تجاری را دنبال کنند. این افراد مصرف‌کننده واقعی هستند و برای تجارت شما سود به ارمغان می‌آورند.

۳. با مخاطبان تعامل نخواهید داشت. اگر ۱۰۰۰۰ فالور فیک دارید، تعداد افرادی که برای مطالب شما کامنت می‌گذارند و محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند به حداقل خواهد رسید.

جذب فالور واقعی اینستاگرام این مزیت را دارد که افراد واقعی پست‌های اینستاگرام شما را به اشتراک می‌گذارند، آن‌ها را لایک می‌کنند، نظر می‌دهند و با صفحه‌ی شما تعامل دارند. این تعاملات همیشه ارزش بیش‌تری نسبت به مجموعه‌ای از دنبال کنندگان غیرفعال خواهند داشت.

۶- برای جذب فالور واقعی اینستاگرام، حساب کاربری خود را در همه جا به نمایش بگذارید

تا زمانی که شما اینستاگرام خود را تبلیغ نکنید، دیگران چگونه می‌توانند شما را بشناسند؟ اطمینان حاصل کنید که حساب اینستاگرام شما در وب‌سایت و سایر شبکه‌های اجتماعی ذکر شده‌ است.

ایجاد دید و آگاهی یکی از بهترین راه‌ها برای جذب فالور واقعی اینستاگرام است. اگر واقعاً می‌خواهید فالورهای بیشتری در اینستاگرام داشته باشید، به دیگران اطلاع دهید که کجا می‌توانند شما را پیدا کنند.

می‌توانید گزینه‌هایی برای شناساندن رسانه‌های اجتماعی به وب‌سایت و وبلاگ خود اضافه کنید تا به رشد و ارتقای شبکه‌ی اجتماعی‌تان کمک کنید.

۷- محتوای مخاطب‌پسند منتشر کنید

در حالی که گفتن این امر آسان‌تر از انجام آن است، اما درک مخاطبان و اینکه بدانید دنبال‌کنندگان شما به دیدن چه محتوایی علاقه دارند، یک رویکرد هوشمندانه است. احتمالاً تا به‌حال متوجه شده‌اید که در اینستاگرام برخی از محتواها عملکرد بهتری نسبت به بقیه دارند. به همین دلیل، امتحان‌کردن محتواهای مختلف برای شناختن مخاطب بسیار مهم است. صرف نظر از فیلترها، کپشن‌ها، انواع محتوا یا زمان ارسال، کوچک‌ترین جزئیات می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. توجه خود را نسبت به ترندهای جدید اینستاگرام حفظ کنید تا بدانید در حال ارسال مطالب محبوب هستید یا نه.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، رقبای خود را تحلیل کنید. البته نباید مستقیماً محتوای رقبای خود را کپی کنید، اما یادداشت‌برداری از آنچه آن‌ها انجام می‌دهند یا منتشر می‌کنند که باعث مشارکت بیش‌تر درصفحه‌شان می‌شود، عاقلانه است. انجام کمی تحقیق رقابتی می‌تواند راه را برای شما روشن‌تر کند.

۸-  برای جذب فالور واقعی اینستاگرام، آغازکننده‌ی مکالمه با مخاطب باشید

یکی از بهترین راه‌ها برای آگاهی کاربران از اینستاگرام شما، مکالمه است. بر اساس تحلیل‌های انجام‌شده، مخاطبان شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام محتوای بصری اول مانند عکس ۶۸ درصد، با محتوای ویدیویی ۵۰ درصد و پس از آن حدود ۳۰ درصد با محتوای متنی درگیر می‌شوند. پس باید در کنار محتوای تصویری، به کپشن‌هایی که برای محتوایتان قرار می‌دهید توجه ویژه‌ای داشته باشید.

افراد همچنان از رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان مرجع ارتباط با برندهای مورد نظرشان استفاد می‌کنند، خواه برای پرسیدن سوالات مختلف باشد، یا برای تمجید از مارک‌ها و محصولات مورد علاقه‌شان. برای کسب و کار خود، باید سعی کنید در اینستاگرام حامی مشتریان باشید و با آن‌ها ارتباط مؤثر ایجاد کنید.. سعی کنید تا آنجا که ممکن است به بسیاری از سوالات یا نظرات پاسخ دهید، زیرا این کار می‌تواند به معنای تفاوت بین جذب مشتری جدید و دنبال‌کننده‌ی معمولی باشد.

۹- برای دیده‌شدن محتوای صفحه‌تان از هشتگ‌ها استفاده کنید

یکی از روش‌های بسیار کارآمد برای جذب فالوور واقعی اینستاگرام، استفاده از هشتگ است. سال‌هاست که هشتگ‌ها به عنوان ابزاری ضروری برای جذب مخاطب عمل می‌کنند.

به‌عنوان یک بازاریاب، شما می‌خواهید جامعه‌ی مخاطبان خود را با به‌دست‌ آوردن فالوور بسازید و هشتگ‌ها این امکان را به شما ارائه می‌دهند.

برای شروع، هشتگ‌هایی را پیدا کنید که محتوای زیادی ندارند. تلاش برای برجسته‌ کردن محتوای اینستاگرام در دریایی از میلیون‌ها عکس و فیلم کار ساده‌ای نیست. باید هشتگ‌هایی را پیدا کنید که بیشتر احتمال می‌رود مخاطب شما آن‌ها را جستجو کند. در صورت برقراری ارتباط مناسب میان هشتگ و محتوا، کاربران به‌احتمال زیاد حساب کاربری شما را دنبال خواهند کرد. هشتگ‌های منحصر به‌فرد نیز یکی از روش‌های گروه‌بندی پست‌ها در مورد محتوای بسیار مرتبط با نام تجاری و کمپین‌های برند شما هستند.

درک نحوه‌ی عملکرد هشتگ‌های شما در اینستاگرام بسیار مهم است. با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل هشتگ، به‌طور مستقیم به عملکرد هشتگ و داده‌های استفاده از آن دسترسی دارید تا ببینید کدام هشتگ به بهترین شکل کار می‌کند.

۱۰- رضایت دنبال‌کنندگان صفحه‌تان را جلب کنید

نکته‌ی آخر اینکه وقتی فالوورهای اینستاگرام‌تان را خوشحال می‌کنید، می‌توانید شاهد افزایش مخاطبان‌تان باشید.

در این مطلب، نکات زیادی برای ایده‌ گرفتن در تولید محتوای اینستاگرامی به شما ارائه کردیم. بنابراین، آن‌ها را به‌گونه‌ای به کار ببرید که در رساندن صدای برند شما به مخاطب مؤثر باشد. فراموش نکنید باید به نحوی محتوا را در اختیار دنبال‌کنندگان خود قرار دهید، که انگار آن‌ها را دوست و همراه خود می‌شمارید. ایجاد ارتباط دوستانه با مخاطب ممکن است شامل انتشار الگوهای رفتاری، مطالب الهام‌بخش یا اشتراک‌گذاری مجدد عکس‌ها یا آثار هنری جالب باشد که می‌تواند به شما در جذب فالور واقعی اینستاگرام کمک کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا