سامسونگ هنوز هم این مشکل گلکسی زد فولد ۵ را کاملاً برطرف نکرده است!

پیشرفت محسوس بود، اما مشکل همچنان پابرجا است!

گلکسی زد فولد ۵

اینطور که از تصاویر منتشر شده از گلکسی زد فولد ۵ پیداست به نظر می‌رسد نمایشگر این گوشی همچنان هنگام بسته شدن فاصله ایجاد می‌کند.

گلکسی زد فولد ۵ بهترین و قدرتمندترین گوشی تاشوی سامسونگ است که چند روز پیش رسما معرفی و راهی بازار شد. این گوشی در حال حاضر برای خرید در دسترس قرار دارد و توانسته رکورد خوبی را هم در کنار گلکسی زد فلیپ ۵ از لحاظ فروش داشته باشد.

فروش بالای گلکسی زد فولد ۵ به خاطر ارتقای جذابی است که این گوشی در مقایسه با قبل داشته است؛ یعنی لولایی که به آن اجازه می‌دهد در حالت بسته شدن، هیچ فضایی بین نمایشگر وجود نداشته باشد تا گرد و غبار وارد آن شوند.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، دو طرف نمایشگر گلکسی زد فولد ۵ هنگام بسته شدن، کاملا روی هم منطبق نمی‌شوند و این یعنی سامسونگ همچنان نتوانسته بزرگ‌ترین مشکل این گوشی را به صورت صد درصدی حل کند. از تصاویر پیداست که وقتی گوشی را ببندید، همچنان چند میلی‌متری فضای خالی بین دو طرف نمایشگر در قسمت لولاها وجود دارد که اگرچه کم است اما برای ورود گرد و غبار کافی به نظر می‌رسد.

گلکسی زد فولد ۵

این موضوع سبب شده کاربران نگران امنیت گوشی، به خصوص زمان‌هایی که درون جیبشان قرار دارد باشند. چون در این زمان‌ها یک جسم تیز یا کوچک می‌تواند به داخل نمایشگر رفته و به پنل تاشو صدمه بزند. اما وب‌سایت SamMobile معتقد است اگرچه این فاصله دیده می‌شود اما جایی برای نگرانی وجود ندارد و جز یک سری گرد و غبار بسیار ریز، چیزی نمی‌تواند به داخل نمایشگر گلکسی زد فولد ۵ نفوذ کرده و به آن صدمه وارد کند.

البته نباید احتیاط را کنار بگذارید چون حتی با این میزان فاصله، باز هم ممکن است یک چیز درون جیب به گوشی صدمه وارد کند. در نتیجه وقتی این گوشی یا به طور کلی نسل‌های قدیمی گلکسی زد فولد ۵ که فاصله‌ی بیشتری هنگام بسته شدن ایجاد می‌کنند را درون جیب می‌گذارید، اطمینان حاصل کنید جز خود گوشی چیزی درون جیب نباشد. چون هیچ برچسب محافظی روی نمایشگر تا شونده قرار نمی‌گیرد و در نتیجه این پنل به سادگی یک برخورد ساده از بین می‌رود.

اگرچه سامسونگ اعلام کرده گوشی‌های جدید از لحاظ مقاومت شرایط بسیار بهتری در مقایسه با قبل دارند، اما هیچوقت نمی‌تواند مدعی شود در صورت برخورد یک جسم تیز به پنل تاشو، مشکلی برایش به وجود نمی‌آید؛ پنلی که حتی با کشیدن ناخن روی آن می‌توانید خط و خش عمیقی رویش ایجاد کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا