با حضور گلکسی A15 در بنچمارک، مدل پردازنده و سیستم‌عامل آن مشخص شد

گلکسی A15 بنچمارک

به تازگی شاهد انتشار تصویر بنچمارک گیک‌بنچ گلکسی A15 بوده‌ایم که به لطف آن، مدل پردازنده و نسخه‌ی سیستم‌عامل این گوشی هم مشخص شد.

گلکسی A15 یکی از جذاب‌ترین اقتصادی‌های سامسونگ است که گفته می‌شود در سال ۲۰۲۴ قرار است به عنوان جانشین گلکسی A14 رونمایی و راهی بازار شود. محصولی که قرار است یک تغییر تاریخی را به سری گوشی‌های اقتصادی گلکسی A وارد کند و آن، پنل OLED است، در حالی که سامسونگ تاکنون از این پنل در گوشی‌های اقتصادی‌اش استفاده نکرده است.

با این حال جذابیت‌های گلکسی A15 فقط به پنل نمایشگر خلاصه نمی‌شود. اینطور که پیداست، این گوشی تراشه‌ی دایمنسیتی ۶۱۰۰ پلاس را به عنوان قلب تپنده در خود خواهد داشت که یک تراشه‌ی جدید، با فناوری ساخت پیشرفته و با قدرتی معادل هلیو G99 است که می‌تواند در انجام کارهای معمولی عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد. در واقع این گوشی از لحاظ توان سخت‌افزاری همان گلکسی A24 است با این تفاوت که از اینترنت 5G هم پشتیبانی می‌کند.

سامسونگ همچنین در نظر دارد برای مدل 5G و 4G این گوشی از تراشه‌ی مشابهی استفاده کند. این در حالی است که در مدل‌های مختلف گلکسی A14 از دو پردازنده‌ی متفاوت استفاده شده بود. هر کدام از آن‌ها هم با دو تراشه‌ی مختلف عرضه شدند تا بدین ترتیب بسته به بازار عرضه، کاربران شاهد ۴ مدل مختلف از گلکسی A14 با چهار پردازنده باشند. این اتفاق با گلکسی A15 تکرار نخواهد شد که خبر خوبی است.

علاوه بر این‌ها، گلکسی A15 قرار است در ارزان‌ترین مدل خود به ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم هم مجهز شود اما در بهترین مدل، ۸ گیگابایت رم خواهد داشت. بنچمارک گیک‌بنچ هم نشان داده که سامسونگ سیستم‌عامل اندروید ۱۴ را برای این محصول در نظر گرفته که با توجه به ارزشی که شرکت کره‌ای برای گوشی‌های ارزان‌قیمتش قائل است، نمی‌توان این موضوع را عامل تعجب‌آوری دانست.

گلکسی A15 به احتمال زیاد باید در سه ماه نخست سال ۲۰۲۴ رونمایی و راهی بازار شود. اما هنوز چیزی در این رابطه مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید چه پیش می‌آید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا