صدای کاربران درآمد؛ جزیره‌های فورتنایت دارای رده بندی سنی می‌شوند!

والدین خوشحال، کاربران ناراحت!

جزیره‌های فورتنایت

شرکت اپیک گیمز با انتشار یک بیانیه رسمی از رده بندی سنی جزیره‌های فورتنایت در راستای محافظت از کاربران کم سن و سال خبر داده است.

با افزایش محبوبیت طی دو دهه گذشته، بازی‌های ویدیویی به یکی از نگرانی‌های والدین تبدیل شده‌ است. آن‌ها گمان می‌کنند این نوع سرگرمی می‌تواند روی جنبه‌های مختلف زندگی فرزندشان تاثیر منفی بگذارد. به همین دلیل هم سیستم رده بندی سنی در کشورهای مختلف شکل گرفته تا بازی‌ها بر اساس محتوایشان در رده‌های مختلف تقسیم شوند.

اپیک گیمز یک بیانیه رسمی منتشر کرده و در آن از رده بندی سنی جزیره‌های فورتنایت خبر داده است. طبق توضیحات، اگر یک جزیره رده بندی E را دریافت کند، کاربران با هر سنی می‌توانند به رقابت‌های آن بپیوندند اما اگر رده T را بگیرد، تنها برای نوجوانان مناسب است؛ برای مثال، حالت Farming Simulator بخاطر خشونت پایین با برچسب E و حالت 4V4 Team Fight بخاطر خشونت بیشتر با برچسب T نمایش داده می‌شود. هدف از رده بندی سنی، تنها راهنمایی کاربران کم سن و سال در انتخاب جزیره یا مد مناسبشان نیست.

رده بندی سنی جزیره‌های Fortnite روی اسکین‌ها تاثیر مستقیم می‌گذارد. اگر کاربری اسکینی را انتخاب کرده باشد که در تضاد با رده بندی سنی جزیره باشد، اسکینش بصورت خودکار تغییر کرده و به حالت پیش فرض درمی‌آید؛ موردی که صدای کاربران را در شبکه‌های اجتماعی در آورده است. بسیاری از آن‌ها برای دسترسی به اسکین‌های فورتنایت مبالغی را پرداخته‌اند و با اجرای سیستم رده بندی سنی، عملاً نمی‌توانند از آیتم‌های تزئینی خریداری شده در بسیاری از جزیره‌ها استفاده کنند.

اپیک گیمز که صدای اعتراض کاربران را شنیده، روی استفاده از سیستم رده بندی سنی پافشاری کرده اما قول داده به مرور زمان تغییراتی را بوجود می‌آورد. به بیان دقیقتر، شرکت آمریکایی قصد دارد تعداد اسکین‌هایی که در جزیزه‌های دارای برچسب E یا E10+ قابل استفاده نیستند را کاهش دهد. البته گفته این تغییرات سال آینده میلادی از راه می‌رسند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا