1%
  • 0/10

کارمند سابق اپل به جرم دزدیدن اطلاعات اپل به ۵ ماه زندان محکوم شد

محکوم به حبس و جریمه‌ی سنگین نقدی!

کارمند سابق اپل به جرم دزدیدن اطلاعات اپل به ۵ ماه زندان محکوم شد ۰ ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
کارمند اپل زندان

دادگاه کالیفرنیا یک کارمند سابق اپل را به اتهام اینکه اطلاعات مهم مربوط به خودروی برقی این شرکت را دزدید به چهار ماه زندان محکوم کرد.

به گزارش ArenaEV دادگاه منطقه کالیفرنیا در نهایت تصمیم خود را در مورد پرونده شیاولانگ زانگ اعلام کرد. در نتیجه‌ی آن، کارمند سابق اپل را به ۴ ماه زندان، ۳ سال آزادی تحت نظر و پرداخت ۱۴۶٬۹۸۴ دلار خسارت محکوم کرد.

این پرونده از سال ۲۰۱۸ تاکنون ادامه داشته است؛ یعنی زمانی که اف‌بی‌آی و اپل برای اولین بار در این مورد همکاری کردند، دریافتند که ژانگ احتمالاً اسرار تجاری حساس شرکت مربوط به پروژه تایتان را دزدیده است.

اگر درباره‌ی پروژه‌ی تایتان آشنایی ندارید باید بگوییم اپل از این نام برای اشاره به خودروهای برقی خود استفاده می‌کند. این یعنی اپل در نظر دارد در آینده از خودروی برقی جدید خود رونمایی کند. اما یکی از کارمندان آن، اطلاعات مربوط به این پروژه را دزدیده و البته حالا هم اف‌بی‌آی آن را دستگیر کرده است.

دادگاه، کارمند اپل را به زندان و جریمه نقدی محکوم کرد

این فرد از آمریکا خارج شد، به چین بازگشت و به XMotors، یک استارتاپ چینی که در حوزه فناوری خودروهای اتوماتیک کار می‌کند، پیوست. اتفاق عجیبی که اپل اصلا انتظارش را نداشت و در نتیجه‌ی همین اتفاق، به شدت پیگر این فرد بود. چون این احتمال وجود داشت که او اطلاعات خودروی برقی اپل را به چین برده باشد.

اتفاقات مربوط این اتفاق رخ داد که اپل برای اولین بار متوجه رفتارهای غیر متعهدانه‌ی آقای ژانگ شده بود و تصمیم گرفت اقدام کند. حالا این کارمند سابق اپل باید 4 ماه زندان را تحمل کند و جریمه‌ی نقدی را بپردازد.

مدارک مربوط به فعالیت مشکوک آقای ژانگ را اپل از فعالیت شبکه او در این شرکت و دستگاه‌های اپل او به دست آورد. او به عنوان یک مهندس روی محصولات مختلف در داخل پروژه تایتان کار می‌کرد.

نکته‌ی جالب اینجاست که کارمند سابق اپل که حالا دادستانی او را به زندان و جریمه نقدی محکوم کرده، به گناه خودش اقرار کرده است. حالا او باید منتظر اجرای حکمش باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments