1%
  • 0/10

آیفون ها به همراه گلکسی A14 پرفروش‌ترین گوشی‌های سال ۲۰۲۳ شدند

یک قاب عجیب ولی قابل پیش‌بینی!

آیفون ها به همراه گلکسی A14 پرفروش‌ترین گوشی‌های سال ۲۰۲۳ شدند ۰ ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون گلکسی A14

به گزارش موسسه‌ی آماری Canalys، در سال ۲۰۲۳ آیفون ها و گلکسی A14 موفق شدند عنوان پرفروش‌ترین گوشی‌ها را به خود اختصاص دهند.

اپل معمولا هر سال، در لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند نمایندگان زیادی دارد. سال گذشته، تعداد این گوشی‌ها واقعا زیاد بود چرا که اپل موفق شد عنوان برترین فروشنده گوشی هوشمند را بعد از گذشت ۱۳ سال مال خود کند.

اپل در سال ۲۰۲۳ موفق‌ترین شرکت از لحاظ فروش گوشی در جهان بود. سهم این شرکت از بازار گوشی‌های هوشمند به ۲۰٫۱٪ رسید در حالی که سامسونگ با در اختیار داشتن ۱۹٫۴٪ از سهم بازار در رده‌ی دوم قرار دارد. شیائومی اما با اختلاف بسیار زیاد، در رده‌ی سوم قرار دارد (۱۲٫۵٪).

آیفون ها به همراه گلکسی A14 پرفروش‌ترین گوشی‌های سال ۲۰۲۳ بودند

از لحاظ فروش تکی، باز هم اپل عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت که البته جای تعجبی هم ندارد. چون این شرکت هر سال تعداد محدودی گوشی راهی بازار می‌کند. طبق اطلاعات Canalys، آیفون ۱۴ پرو مکس توانست با ۳۴ میلیون دستگاه، پرفروش‌ترین گوشی سال گذشته لقب بگیرد. با اختلاف بسیار کمی، آیفون ۱۵ پرو مکس با فروش ۳۳ میلیون دستگاه قرار دارد. آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو هم به ترتیب در رده‌ی سوم و چهارم قرار دارند.

آیفون ۱۳، آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ هم رده‌های ۵، ۷ و ۱۰ را اشغال کرده‌اند. بدین ترتیب اپل در بین 10 گوشی برار سال گذشته، 7 نماینده داشت. این اعداد و ارقام نشان می‌دهد آیفون ۱۵ پلاس و ۱۴ پلاس چقدر در نزد کاربران از محبوبیت کمی برخوردار هستند که حتی گلکسی A14 هم توانست بهتر از آن‌ها ظاهر شود.

مثل سال گذشته، نمایندگان اندرویدی کمی را در لیست 10 گوشی پرفروش سال ۲۰۲۳ شاهد هستیم. تنها یک شرکت سازنده‌ی گوشی اندرویدی موفق شد در بین ۱۰ گوشی برتر نماینده داشته باشد و آن هم سامسونگ است. سامسونگ توانست عملکرد خود را در مقایسه با سال ۲۰۲۲ که فقط ۲ نماینده در این لیست داشت، بهبود ببخشد و تعداد نمایندگانش را به ۳ برساند.

گلکسی A14 که آیفون ها احاطه‌اش کرده‌اند توانست با فروش ۲۱ میلیون دستگاه، در رده‌ی ششم قرار بگیرد. مدل 5G این گوشی هم ۱۹ میلیون فروش داشت و در رده‌ی نهم جای گرفت. گلکسی A54 تنها گوشی میانرده سامسونگ در این لیست است که ۲۰ میلیون فروش داشته و در رده‌ی هشتم قرار گرفته است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments