#مهسا_امینی
فیلم Spider-Man: No Way Home

جذاب‌ترین ایده‌های مجموعه انیمیشنی اسپایدرمن که فیلم Spider-Man: No Way Home می‌تواند استفاده کند

چالش‌های جدید پیتر پارکر

زمان کمی تا اکران فیلم هیجان انگیز مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) باقی مانده است و طرفداران انتظار جاه‌طلبانه‌ترین نسخه‌ی سه‌گانه جدید این سری را می‌کشند. فیلمی که قصد دارد تا گروه مخوف ۶ خبیث یا Sinister Six به رهبری دکتر اختاپوس (Doctor Octopus) را وارد این سری کند و برای اولین بار، قرار است شاهد وقوع اتفاق اسپایدر-ورس باشیم. اما مجموعه انیمیشنی Spider-Man که در دهه نود میلادی پخش می‌شد، می‌تواند منبع اقتباس بسیار خوبی برای این فیلم باشد تا شاهد برخی از ماندگار‌ترین لحظات سری اسپایدرمن باشیم.

فیلم Spider-Man: No Way Home سومین فیلم این سری در جهان سینمایی MCU با حضور تام هالند (Tom Holland) در نقش پیتر پارکر (Peter Parker) است که این سری را در مسیر جدیدی قرار می‌دهد و سازندگان می‌توانند با اقتباس کردن از انیمیشن دهه نودی این شخصیت و وارد کردن برخی از جذاب‌ترین المان‌های آن به این فیلم، به لذت تماشای آن بیافزایند. در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از بهترین مواردی که می‌توانند وارد فیلم شوند، بپردازیم.

۸. اسپایدرمن برای مقابله با دشمنان، دست به دامن قهرمانانی از جهان‌های دیگر می‌شود!

با وارد شدن فیلم Spider-Man: No Way Home به جریان عظیم مولتی ورس یا جهان‌های موازی، دیگر هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد. پیتر می‌تواند همانند انیمیشن دهه نودی این شخصیت، وارد جهان‌های دیگر شود و از قهرمانانی که تاکنون در جهان سینمایی MCU حضور نداشته‌اند درخواست کمک کند. در همان انیمیشن، پیتر به جهان‌های موازی دیگر سفر می‌کند و گروه‌هایی مانند Fantastic Four، X-Men و The Avengers را برای مقابله با یک تهدید عظیم مولتی‌ورسال دعوت می‌کند. در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست نیز اگر پیتر بتواند طریقه سفر به جهان‌های دیگر و ارتباط گرفتن با قهرمانان آن جهان‌ها را یاد بگیرد، می‌توانیم شاهد اولین حضور دو گروه محبوب Fantastic Four و X-Men در جهان سینمایی مارول باشیم.

۷. نقش پر رنگ‌تر شخصیت‌های فرعی در داستان

در انیمیشن اسپایدرمن شاهد این موضوع بودیم که شخصیت‌های فرعی داستان، نقش‌های جدی‌تری پیدا می‌کردند و به مرور تبدیل به قهرمانان یا شخصیت‌های شرور داستان می‌شدند. در همان اثر، ادی براک (Eddie Brock) به ونوم (Venom)، فلیشیا هاردی (Felicia Hardy) تبدیل به قناری سیاه (Black Cat) و هری آزبورن به گرین گابلین (Green Goblin) تبدیل شدند و نقش‌های موثر‌تری در داستان پیدا کردند. در سه‌گانه جدید فیلم اسپایدرمن نیز با شخصیت‌های مری جین (MJ) و ند (Ned) آشنا شدیم که وظایف و نقش‌های کمرنگی در داستان داشتند و تنها در برخی از صحنه‌ها، به عنوان شخصیت کمکی در داستان حضور پیدا می‌کردند. اما تبدیل شدن آن‌ها به ابرقهرمان یا شخصیت منفی داستان، می‌تواند رنگ و لعاب بیشتری به شخصیت آن‌ها بدهد و می‌توانیم شاهد حضور ند و ام‌جی در صحنه‌‌های سهمگین نبرد باشیم.

۶. می‌توانیم شاهد درگیری جدی‌تری بین اسپایدرمن و جیمز جونا جیمزسون باشیم

جیمز جونا جیمزسون (J. Jonah Jameson) به عنوان یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های جهان اسپایدرمن شناخته می‌شود که تاکنون حضور کمرنگی در فیلم‌های این شخصیت داشته است. در فیلم Spider-Man: Far From Home شاهد معرفی شدن این شخصیت به جهان سینمایی مارول بودیم، اما بدون شک حضور این شخصیت در فیلم No Way Home باید عمیق‌تر باشد.در تریلر فیلم، این شخصیت را در قاب تلویزیون مشاهده کردیم که عقیده داشت اسپایدرمن، قاتل حقیقی میستریو (Mysterio) است و همین مسئله می‌تواند زمینه‌ساز درگیری‌های جذاب‌تری بین این دو شخصیت و نمایش نفرت بین آن‌ها باشد.

۵. متحد شدن هرچه بیشتر شخصیت‌های منفی در حملات

در اکثر قسمت‌های انیمیشن قدیمی اسپایدرمن، شاهد حضور پر تعداد شخصیت‌های منفی در کنار یکدیگر بودیم. شخصیت‌هایی که گاه خطرات کمتری داشتند و گاه حتی فرصت نفس کشیدن را به پیتر نمی‌دادند. این مسئله باعث می‌شد تا شاهد صحنه‌های اکشن جذاب‌تر و فوران آدرنالین خونمان باشیم. اما جهان سینمایی مارول تاکنون پیتر پارکر را از رو به رو شدن با چالش‌های واقعی دور نگه داشته و شاهد صحنه‌هایی نبودیم که این شخصیت در برابر تعداد زیادی از شخصیت‌های منفی، به زانو در بیاید. حال با حضور داشتن بیشترین تعداد شخصیت‌های منفی در تاریخ سینمایی این شخصیت، می‌توانیم شاهد به وقوع پیوستن این اتفاق باشیم.

۴. حضور چند مرد عنکبوتی در یک فیلم

بدون شک، مورد انتظار‌ترین اتفاقی که طرفداران انتظار آن را می‌کشند، حضور چند مرد عنکبوتی در یک فیلم سینمایی از این سری است. تاکنون تنها در مجموعه انیمیشن دهه نودی و انیمیشن Spider-Man: Into the Spider verse شاهد به وقوع پیوستن این اتفاق بودیم، اما فیلم No Way Home پتانسیل زیادی دارد تا برای اولین بار، چند مرد عنکبوتی را در کنار یکدیگر برای مقابله با دشمنان مشترک قرار دهد.

آخرین فیلم سه‌گانه جدید اسپایدرمن، در فاز چهارم جهان سینمایی مارول قرار گرفته است و همانطور که تاکنون متوجه شده‌اید، تمرکز اصلی این فاز شروع جریان جهان‌های چند‌گانه و برخورد آن‌ها با یکدیگر است. بنابراین دور از انتظار نیست که همانند شایعات، بتوانیم شاهد حضور اندرو گارفیلد (Andrew Garfield)، توبی مگوایر (Tobey Maguire) و تام هالند (Tom Holland) در یک فیلم مشترک از شخصیت اسپایدرمن باشیم.

۳. پرداخت بیشتر به قابلیت اسپایدی-سنس

یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های شخصیت مرد عنکبوتی، اسپایدی-سنس (Spidey-Sense) است که از همان اول در جهان سینمایی مارول از آن استفاده شد و در فیلم Spider-man: Far From Home نیز پیتر تینگل نام گرفت. اسپایدر-سنس یکی از نمادین‌ترین قابلیت‌های شخصیت اسپایدرمن است که نزدیک‌ترین خطرات را به او اطلاع می‌دهد و به او این هشدار را می‌دهد که آماده‌ی وقوع خطر احتمالی باشد.

در انیمیشن قدیمی این شخصیت، با فعال شدن این قابلیت، محیط به حالت بلوری و رنگ‌های آبی و بنفش در می‌آمد و پیتر جمله‌ی “My Spider-sense is Tingling” را به زبان میاورد. اما بسیار جالب توجه خواهد بود که سازندگان فیلم No Way Home مانور بیشتری روی این قابلیت جذاب داشته باشند و همانند انیمیشن این سری، جزئیات بیشتری را به این قابلیت اضافه کنند تا شاهد خلق شدن صحنه‌های جذاب‌تری باشیم.

۲. حضور گروه مخوف ۶ خبیث یا The Sinister Six

با حضور یافتن شخصیت‌های دکتر اختاپوس، الکترو و گرین گابلین در فیلم No Way Home به عنوان برخی از اصلی‌ترین عضو‌های گروه ۶ خبیث در کمیک‌های اسپایدرمن، احتمال شکل گرفتن این گروه در فیلم بسیار زیاد است. در انیمیشن دهه نودی شاهد این بودیم که شخصیت‌های شاکر، دکتر اختاپوس، راینو، اسکورپین، میستریو و کملیون این گروه را با نام متفاوت Insidious Six تشکیل داده بودند و قصد داشتند تا با هدف قرار دادن پیتر پارکر، به اسپایدرمن برسند. بدون شک، شکل گرفتن این گروه مخوف در دنیای سینمایی مارول، می‌تواند جزو هیجان‌انگیز‌ترین اتفاقاتی باشد که تاکنون در این جهان سینمایی رخ داده است.

۱. ملاقاتی دوباره با عمو بن 

در انیمیشن سریالی ?…What If بود که برای اولین بار، حضور عمو بن (Uncle Ben) در جهان سینمایی مارول تایید شد. پیتر می‌تواند در نهایت باری دیگر با عمو بن ملاقات کرده تا بتواند خداحافظی بهتری با او داشته باشد. در Spider-Man: The Animated Series، پیتر به سراغ نسخه‌ی دیگری از عمو بن از یک جهان دیگر می‌رود تا از نابود شدن جهان توسط نسخه آلوده شده به سیمبیوت پیتر پارکر جلوگیری کند. همانند MCU، انیمیشن این سری نیز تا لحظات آخر، اشاره‌ای به عمو بن نداشت، اما در نهایت با خلق یک صحنه‌ی احساسی و تاثیر گذار، ملاقات دوباره‌ی این دو شخصیت را محقق کرد و در نهایت می‌توانیم شاهد رخ دادن دوباره‌ی این اتفاق مهم در فیلم Spider-Man: No Way Home نیز باشیم. این فیلم از تاریخ ۲۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۷ دسامبر) در سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا پخش خواهد شد.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا