سریال کره ای وینچنزو

معرفی سریال کره ای وینچنزو | Vincenzo

حل فساد قضایی به دست یک وکیل مافیایی!

تمام داستان و هدف سریال وینچنزو (Vincenzo) در جمله «تنها یک شیطان می‌تواند یک شیطان را شکست دهد» خلاصه می‌شود. این سریال که برای اولین بار در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۲۱ (۳ اسفند ۱۳۹۹) تا ۲ مه ۲۰۲۱ به روی آنتن پخش شبکه tvN و سرویس پخش نتفلیکس رفت، با کسب نمره ۸.۴ در سایت MIDb و ۸.۹ در سایت MyDramaList توانست رتبه نهم را در لیست بهترین کی‌دراماهای تاریخ را برای خود به ارمغان بیاورد. در ماه مه سال ۲۰۲۰، کارگردان کیم هی-وون (Kim Hee-won) و فیلم‌نامه‌نویس پارک جه-بوم (Park Jae-Bum) اعلام کردند که برای این دراما قرار است با یکدیگر همکاری داشته باشند. 

در ژوئیه سال ۲۰۲۰، گزارش شد که سونگ جونگ-کی (Song Joong-Ki) و جون یو-بین (Jeon Yeo-Bin) در حال بررسی پیشنهاد بازی در این مجموعه هستند و بعد از یک ماه حضور خود را تایید کردند؛ در حالی که اوک تک-یون (Ok Taec-yeon) عضو گروه 2PM از اول برای بازی در این مجموعه تأیید شده بود. در ابتدا قرار بود این سری برای صحنه‌هایی در ایتالیا فیلم‌برداری شود اما به دلیل ویروس کرونا، تمام صحنه‌ها با استفاده از CGI به فیلم اضافه شد. 

داستان این سری در ۲۰ قسمت ۸۰ دقیقه‌ایی، در مورد فساد گسترده در سیستم قضایی کره جنوبی بوده که دیگر نمی‌تواند به دست افراد درستکار حل شود و شخصی با کارنامه سیاه فرمان درست کردن اوضاع را به دست بگیرد. در این مقاله رسانه سرگرمی قصد دارد به معرفی سریال کره ای وینچنزو در سبک اکشن و کمدی بپردازد، با ما همراه باشید:

داستان سریال کره ای وینچنزو

در سن هشت سالگی، پارک جو-هیونگ توسط یک خانواده ایتالیایی به فرزندی پذیرفته می شود، اما تمام خانواده بعداً در یک تصادف به طرز غم انگیزی فوت می‌کند و جو هیونگ به مافیا سپرده شده و توسط دان فابیو، رئیس خانواده کاسانو که با او مانند پسر خود رفتار می‌کند، به فرزندی پذیرفته می‌شود. نام او به وینچنزو کاسانو (Vincenzo Cassano) تغییر داده شد و به وکیل، مشاور مافیا و دست راست دان فابیو تبدیل می‌شود. پس از مرگ فابیو، پائولو، پسر بیولوژیکی فابیو و رهبر جدید خانواده کاسانو تلاش می‌کند تا برادر خوانده اش را از روی حسادت بکشد، زیرا فابیو به وینچنزو بیشتر علاقه داشت. 

وینچنزو به سئول برگشته و تصمیم می گیرد برای به دست آوردن حق خود، ۱.۵ تن طلایی را که با کمک یک شریک در مجسمه‌هایی قایم کرده و در زیرزمین ساختمانی دفن شده، به دست بیاورد. در طی بازرسی از ساختمان، او متوجه می‌شود که باید محل را برای بازیابی طلاهای مدفون شده تخریب کند. با این حال، یکی از شرکت‌های تابعه یک شرکت بزرگ دارویی با نام Babel Group به‌طور غیرقانونی مالکیت این ساختمان را به قصد تخریب آن برای ساخت یک ساختمان تجاری در اختیار گرفته است. وینچنزو که نمی‌خواهد طلا به دست Babel Group بیفتد، باید از مهارت‌های خود برای بازپس گیری ساختمان و بازیابی ثروت خود استفاده کند. 

وینچنزو با درک این موضوع که روش قانونی و متعارف نمی‌تواند کاری علیه شرکت قدرتمندی مانند Babel انجام دهد، از روش‌های مافیایی خود برای مبارزه با شرکت استفاده می‌کند، از جمله ربودن و شکنجه کارکنان Babel برای اطلاعات و همچنین آتش زدن کارخانه تولید مواد مخدر آنها. او همچنین شروع به متقاعد کردن کارکنان Babel می کند تا متحدان آنها برای نابودی شرکت از درون باشند. در نهایت، وینچنزو موفق می‌شود راهی برای ورود به طاق طلای زیر ساختمان بیابد، بدون اینکه آن را تخریب کند. 

جدا از طلا، او به طور تصادفی با یک USB به جا مانده از شریک تجاری متوفی خود به نام پرونده گیوتین مواجه می‌شود که حاوی شواهدی مجرمانه علیه سیاستمداران کره ای و همچنین گروه Babel است که شریک او به عنوان اهرمی علیه Babel و سیاستمداران تحت این لیست حقوق و دستمزد استفاده می‌کرد. گروه Babel از پرونده گیوتین مطلع می‌شود و به دنبال به دست آوردن آن است تا بتواند از هزاران تن سیاستمدار به نفع خود باج گیری کند. وینچنزو یک سریال اجتماعی، حقوقی بوده که فساد پیچیده‌ی ساختار کره جنوبی را به تصویر می‌کشد.

بازیگران و شخصیت‌های اصلی سریال وینچنزو

شخصیت‌های اصلی:

وینچنزو کاسانو | Vincenzo Cassano با بازی سونگ جونگ-کی (Song Joong-ki)
هونگ چا-یونگ | Hong Cha-young با بازی جون یو-بین (Jeon Yeo-bin)

وینچنزو کاسانو | Vincenzo Cassano با بازی سونگ جونگ-کی (Song Joong-ki)

وکیل مافیایی با نام وینچنزو شخصیتی بود که سونگ جونگ کی ایفای نقش آن را برعهده داشت. بازی تمیز و بی نقص سونگ، باعث شد که تنها با پخش دو قسمت از این سریال، مخاطبان زیادی جذب این کی‌درامای هیجان انگیز شوند. سونگ اولین بازی خود را در فیلم یک گل یخ‌زده (A Frozen Flower) در سال ۲۰۰۸ داشت؛ همچنین با بازی در کاراکتر قهرمان فیلم عاشقانه فانتزی A Werewolf Boy در سال ۲۰۱۲ با آن به شهرت رسید. وینچنزو که یک شخصیت کاملا کاریزماتیک دارد هسته اصلی این سریال است و هوش وینچنزو، خوش چهره و خوش پوش بودنش و دلسوزی او برخلاف روحیه سردی که داشت، همگی ویژگی‌هایی بودند که این کاراکتر را خاص کردند و به مافیایی بودن او اشاره داشتند. لهجه ایتالیایی او جزو مواردی بود که بسیار توجه بینندگان را به خود جلب کرد. تقریبا به عنوان یک مافیا کاری نبود که وینچنزو انجام نداده باشد اما چیزی در این میان به اسم محبت، عشق و خانواده مسیر او را عوض کرد.

هونگ چا-یونگ | Hong Cha-young با بازی جون یو-بین (Jeon Yeo-bin)

جون یو-بین با ایفای نقش هونگ چا-یونگ به عنوان نقش مقابل وینچنزو در این کی‌دراما حضور داشت. یو بین با فیلم کوتاه بهترین کارگردان (The Best Director) در سال ۲۰۱۵ فعالیت بازیگری خود را آغاز کرد و سال ۲۰۱۷ سال اوج وی بود چون با حضور در سریال نجاتم بده (Rescue Me) به شهرت رسید. او در سریال نقش یک وکیل از گروه موکلین ووسانگ فعالیت داشته، پس از درگیری با اتفاقاتی که از طرف شرکت موکلش به او رسیده، از ووسانگ جدا شده و به وینچنزو می‌پیوندد تا Babel Group را برای انتقام نابود کند. شخصیت چا یونگ به عنوان یک فرد سرکش در این سریال حضور دارد؛ کسی که می‌خواهد به روش خودش در برابر ناعدالتی‌ها بایستد. هوش سرشار او، نکته سنجی و کنترل احساسات از ویژگی‌هایی بود که شخصیت چا-یونگ را خاص می‌کرد‌ همچنین جریان احساسی و ملودرامی که او و وینچنزو را درگیر کرده بود نکته جالب این سریال بود.

چرا باید سریال کره ای وینچنزو را ببینیم؟

اکشن، طنز و درام در این سریال با داستان خوب و کارگردانی خوب مخلوط شده و یکی از بهترین کی‌دراماهایی را که می‌توانید ببینید را برای شما به ارمغان آورده است. بازی عالی بازیگران، داستان منسجم و شخصیت‌هایی با ثبات شخصیتی هم از دیگر نکاتی از است که توانسته به ارزش این سریال اضافه کند. البته باید در نظر گرفته شود که اکشن بسیار بالای این سریال برای اشخاصی با شرایط خاص مناسب نیست. داستان‌هایی متفاوت از زبان شخصیت‌هایی متفاوت در این کی‌دراما گفته می‌شود که تماشای این اثر را لذت بخش‌تر هم می‌کند و پرداختن زیر پوستی به تمام اقشار جامعه و اقلیت‌ها را می توان در این سریال دید. داستان با پیچش‌های خوبی همراه است و شاید در بعضی سکانس‌ها زیادی به وینچنزو بال و پر می‌دهد. با این حال این کی‌دراما بسیار ارزش دیدن را دارد و اگر از سری‌هایی با ژانر مافیایی و ملودرام لذت می‌‌‌برید سریال کره ای وینچنزو گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

4.2 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا