وارزون در مدرن وارفر ۳
1%
  • 0/10

هر آنچه باید از وارزون در مدرن وارفر ۳ بدانید

این به روزرسانی به بزرگی یک بازی کامل است!

هر آنچه باید از وارزون در مدرن وارفر ۳ بدانید ۱ ۱۹ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

به باور عموم کاربران و البته منتقدین، بازی‌های وارزون و وارزون ۲.۰ بهترین بتل رویال‌های تاریخ بوده و هستند و حال طبق اطلاعات منتشر شده وارزون در مدرن وارفر ۳ قصد دارد این سنت را مستحکم و بدون تغییر نگه دارد. در این مطلب نگاهی جامع به به روزرسانی وارزن در Call of Duty Modern Warfare 3 خواهیم داشت.

بازی‌های بتل رویال در سال ۲۰۱۷ کار خود را به شکل جدی آغاز کرده و میلیون‌ها کاربر را به سوی خود جلب کردند، اما این بازی کالاف دیوتی وارزون در سال ۲۰۲۰ بود که سبک بتل رویال را به اوج خود رساند و تا به امروز نیز توسط عموم کاربران در پلتفرم‌ها مختلف به عنوان بهترین بازی سبک بتل رویال شناخته می‌شود. این بازی با نقشه بی نظیر وردانسک و ویژگی‌های جدید از جمله گولاگ، انقلابی در سبک بتل رویال ایجاد کرد؛ اما با انتشار نقشه کالدرا پس از گذشت حدود ۲ سال از انتشار نقشه وردانسک بخش زیادی از محبوبیت خود را از دست داد.

به سال ۲۰۲۲ و بازی وارزون ۲.۰ می‌رسیم که با نقشه ال مزرح و گیم پلی بهبود یافته، توانست بخشی از محبوبیت خود را از نو به دست آورد، اما باز هم نتوانست محبوبیت خود در زمان انتشار بازی وارزون در ۲۰۲۰ را کسب کند. حال فاصله زیادی تا انتشار بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ و به همراه آن به روزرسانی جدید وارزون باقی نمانده است. این به روزرسانی به حدی برای وارزون بزرگ بوده که می‌توان آن را وارزون ۳ نامید!

وارزون در مدرن وارفر ۳ در کنار نقشه‌ای کاملا جدید، تمام مکانیسم‌های حرکتی بازی مدرن وارفر ۳ را نیز در اختیار ما قرار می‌دهد. در کنار آن، ما دو نقشه قدیمی از وارزون ۱ را نیز دریافت خواهیم کرد که می‌توانند بسیاری از کاربران قدیمی را بار دیگر به این بازی مهم دعوت کنند. در این میان بد نیست اشاره داشت که بخش زامبی تازه معرفی شده در سری مدرن وارفر، در نقشه اورزیکستان، نقشه وارزون، اتفاق می‌افتد.

گیم پلی بازی وارزون در مدرن وارفر ۳

همانطور که در بخش‌های ابتدایی مطلب اشاره شد، بازی وارزون در مدرن وارفر ۳ گیم پلی مشابه با بخش مولتی پلیر مدرن وارفر ۳ خواهد داشت. از همین رو ما باید شاهد ویژگی اسلاید کنسلینگ (Slide Canceling) باشیم که بدون شک یکی از پر طرفدارترین ویژگی‌هایی بود که در بازی وارزون ۲.۰ به طور کلی حذف شد.

از جمله تغییرات در این بازی نسبت به وارزون ۲.۰ می‌توان به تغییر سرعت بسته شدن دایره گاز، قابلیت استفاده از ماسک گاز به صورت دستی، استفاده از پیستول زیر آب حتی در صورت نداشتن پیستول در لوداوت، در دسترس بودن بیشتر قراردادها، زیپ لاین‌های افقی و حتی وجود ترمز دستی در قطار اورزیکستان اشاره داشت. لازم به ذکر است تغییراتی بوده که مختص وارزون هستند و در کنار آن‌ها تغییراتی که در بازی مدرن وارفر ۳ اعمال شده، در این بازی نیز اعمال می‌شوند.

از جمله تغییرات و ویژگی‌های مدرن وارفر ۳ به غیر از اسلاید کنسلینگ که در وارزون نیز دیده خواهد شد می‌توان به قابلیت Tac-Stance که با استفاده از آن با سرعت بیشتر و دقت کمتر تفنگ خود را نشانه می‌روید اشاره داشت. این حالت با حالت ADS متفاوت است. علاوه بر آن به شلیک سریع‌تر پس از اسلاید کردن، تفاوت فاحش سرعت دویدن نسبت به وزن تفنگ انتخابی و بسیاری ویژگی‌های دیگر باید اشاره داشت. به طور کلی گمان می‌رود که سرعت وارزون در مدرن وارفر ۳ به مراتب از سرعت وارزون ۲.۰ بیشتر باشد!

نقشه بازی وارزون در مدرن وارفر ۳

نقشه جدید وارزون اورزیکستان (Urzikstan) نام دارد. ما در بازی مدرن وارفر سال ۲۰۱۹ برای اولین بار با منطقه اورزیکستان آشنا شدیم. این منطقه محل تولد و زندگی فرح کریم (Farah Karim) و هدیر کریم (Hadir Karim) از اصلی‌ترین شخصیت‌های نسخه ریبوت مدرن وارفر است.

نقشه اورزیکستان شامل ۱۱ نقطه اصلی بوده و شامل برخی از نقشه‌های قدیمی سری بازی مدرن وارفر می‌شود. برای مثال، منطقه Orlov Military Base دقیقا نقشه Countdown از بازی کالاف دیوتی ۴: مدرن وارفر بوده و منطقه Seaport District برگرفته از یکی نقشه‌های قدیمی مدرن وارفر ۳ بوده و منطقه Overwatch برگرفته از نقشه‌ای با همین نام، از نو در مدرن وارفر ۳ است.

طی نگاه‌های ابتدایی ما به این نقشه و البته تجربه آن توسط استریمرهای معروف، این نقشه شباهت بسیار زیادی به نقشه وردانسک داشته و تعداد زیادی از استریمرهای معروف باور دارند که انتشار این نقشه سبب بازگشت قسم زیادی از کاربران قدیمی به این بازی از نو احیا شده می‌شود!

به گفته توسعه دهندگان نقشه اورزیکستان از لحاظ مقیاس از نقشه ال مزرح کوچک‌تر بوده و بهتر است از این نظر آن را با نقشه کالدرا مقایسه کرد. نقشه اورزیکستان به این ترتیب تبدیل به دومین نقشه بزرگ بتل رویال وارزون می‌شود. همچنین نباید فراموش کرد که این نقشه نقاط مخفی بیشتری نسبت به نسخه‌های پیشین در خود خواهد داشت.

نقشه‌های تاکتیکال وارزون در مدرن وارفر ۳

طبق گفته توسعه دهندگان، نقشه اورزیکستان تنها نقشه حاضر در بازی وارزون در مدرن وارفر ۳ نیست و ما باید پس از انتشار این بازی در انتظار دو نقشه قدیمی و دوست داشتنی فورچنز کیپ (Fortune’s Keep) و ریبرث آیلند (Rebirth Island) نیز در این بازی باشیم. آن‌ها همچنین اعلام کردند که ابتدا نقشه فورچنز کیپ به بازی افزوده شده و پس از مدتی نقشه ریبرث آیلند را دریافت می‌کنیم.

البته نباید فراموش کرد که در زمان انتشار بازی مدرن وارفر ۳ و به روزرسانی شدن وارزون، اورزیکستان تنها نقشه این بازی نخواهد بود. در زمان انتشار این به روزرسانی، تنها نقشه اورزیکستان جایگزین نقشه ال مزرح می‌شود و نقشه‌های تاکتیکا واندل (Vondel) و جزیره آشیکا (Ashika Island) در بازی باقی خواهند ماند. به عبارتی این احتمال وجود داشته که ما پس از مدتی ۵ نقشه به طور همزمان در اختیار داشته باشیم که شامل اورزیکستان، ریبرث آیلند، واندل، جزیره آشیکا و فورچنز کیپ می‌شوند!

گولاگ وارزون در مدرن وارفر ۳

اگر به تجربه نسخه‌های پیشین وارزون پرداخته باشید، می‌دانید گولاگ چیست. شما پس از کشته شدن در بازی، با رفتن به گولاگ شانس مجدد برای بازگشت به نقشه اصلی را دارید. نقشه گولاگ در بازی وارزون در مدرن وارفر ۳ مانند نقشه نسخه‌های پیشین سه خطی بوده و مبارزات در آن تفاوت چندانی با گولاگ‌های پیشین نخواهند داشت، با این حال باید شاهد تغییری بزرگ در این بخش از بازی باشیم.

به گفته توسعه دهندگان، وارزون در مدرن وارفر ۳ شامل نسخه شب هنگام گولاگ خواهد بود. به عبارت دیگر ممکن است شما پس از کشته شدن در بازی، شب هنگام به نقشه گولاگ بروید. البته باید اشاره داشت که شب در گولاگ تیره و تار نبوده و شما با استفاده از عینک‌های دید در شب به مبارزه می‌پردازید. مبارزه در شب در بازی‌های کالاف دیوتی دید شما را به مراتب کاهش می‌دهد، اما نباید فراموش کرد که تفنگ‌ها در شب هنگام دارای لیزر بوده که کار یافتن حریف را برای شما آسان‌تر می‌کند.

بازی مدرن وارفر ۳ به همراه به روزرسانی بزرگ وارزون در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۲ برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی به انتشار می‌رسد. نظر شما درباره این به روزرسانی بزرگ چیست؟ شما در انتظار چه تغییراتی در این بازی هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments