کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳
1%
 • 0/10

هر آنچه باید از بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ بدانید

مدرن وارفر ۳ یک بازی کامل است، نه یک بسته الحاقی!

هر آنچه باید از بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ بدانید ۰ ۱۷ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ این روزها یکی از مورد انتظارترین بازی‌ها بوده که در روزهای ابتدایی پس از معرفی مورد نقد منفی بسیاری از طرفداران و منتقدین قرار گرفت. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به تمام اطلاعات رسمی منتشر شده از این بازی داشته باشیم.

سری بازی کالاف دیوتی، هر سال یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سبک شوتر را در دسترس ما قرار داده که همیشه با کیفیت مطلوب خود مورد توجه کاربران و منتقدین قرار می‌گیرد. بازی Call of Duty Modern Warfare 3 نیز از این قائده مستثنی نیست. البته پیش از پراختن به توضیحات درباره این بازی، باید اشاره داشت که اکتیویژن قصد داشت طی سال ۲۰۲۳ عنوان جدیدی از این سری بازی انتشار نداده و با بهبود بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ عنوانی قوی و کامل را برای حداقل دو سال در اختیار کاربران قرار دهد.

در نهایت اکتیویژن عهد خود را زیر پا گذاشت و با معرفی بازی Call of Duty Modern Warfare 3 روند انتشار سالانه بازی‌های این سری بازی را ادامه داد. در ابتدا کاربران و منتقیدن این شرکت و عهد شکنی آن‌ها را به بار انتقاد گرفتند. همین موضوع باعث شد اکتیویژن، به کمک استودیو اسلج همر (Sledgehammer) به دنبال راهی برای جلب نظر طرفداران بیافتد.

طرفداران شاکی بر این باور بودند که این بازی در حقیقت مانند بسته‌ای الحاقی برای بازی مدرن وارفر ۲ عمل خواهد کرد و در حقیقت عنوانی کامل نخواهد بود. اکتیویژن اما با افزودن حالت‌های جدید در کنار نقشه‌های محبوب قدیمی در بخش مولتی پلیر، داستان جدید، تغییرات عمده در بتل رویال محبوب وارزون و از همه مهم‌تر افزودن بخش زامبی برای اولین بار در سری مدرن وارفر، تا حد قابل توجهی کاربران را جلب کرده و امیدوار است که این بازی نیز بتواند فروش خوبی داشته باشد. حال در ادامه قصد داریم نگاهی به تمام اطلاعات رسمی انتشار یافته از بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ داشته باشیم.

تاریخ انتشار بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳

در زمان انتشار این مطلب در حدود دو ماه از رونمایی تاریخ انتشار بازی مدرن وارفر ۳ توسط اکتیویژن می‌گذرد. عناوین جدید سری بازی کالاف دیوتی معمولا هر سال در ماه‌های اکتبر یا نوامبر به انتشار رسیده و بازی مدرن وارفر ۳ نیز از این سنت پیروی می‌کند. بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳، برابر با ۱۹ آبان ماه سال ۱۴۰۲ برای کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴، کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵ و البته رایانه شخصی به انتشار می‌رسد. البته نباید احتمال به تاخیر افتادن را فراموش کرد که بازی‌های کالاف دیوتی معمولا دچار آن نمی‌شوند.

داستان بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳

داستان بازی مدرن وارفر ۳، داستانی کامل بوده که اتفاقات پس از بازی مدرن وارفر ۲ سال ۲۰۲۲ را با بازگشت شخصیت منفی محبوب دنیای کالاف دیوتی برای ما شرح می‌دهد. طبق اطلاعات رسمی انتشار یافته، ماکاروف (Makarov) دشمن اصلی ما در بخش داستانی این بازی است.

همچنین باید اشاره داشت که بخش داستانی بازی از لحاظ گیم پلی نیز تغییراتی عمده به خود خواهد دید. تا سال گذشته عملیات بازی‌های کالاف دیوتی به صورت خطی پیش می‌رفتند، اما در بازی مدرن وارفر ۳ با تغییری عمده در این بخش روبرو خواهیم شد. طبق گفته توسعه دهندگان، بخش داستانی بازی مدرن وارفر ۳ شامل عملیات در جهان نیمه باز یا به اصطلاح سند باکس (Sand Box) بوده که می‌تواند نحوه شرح داستان و البته تجربه ما از یک شوتر اول شخص در بازی‌های کالاف دیوتی را به طور کلی تغییر دهد!

علاوه بر این موضوع، تجربه بازی کالاف دیوتی در فضای باز، اما با هدفی واحد به کاربر این اجازه را داده که طبق سلیقه خود از روش‌های مخفی کاری یا برعکس از روش‌های پر سر و صدا به هدف خود دست پیدا کند. همچنین نباید فراموش کرد که نحوه حرکت کردن و استفاده از تفنگ‌ها تغییرا زیادی به خود دیده که البته بیش از بخش داستانی، در بخش آنلاین بازی تاثیر گذار هستند.

حالت‌های معرفی شده بخش آنلاین بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳

در زمان انتشار این مطلب، تنها از یک حالت جدید در بخش مولتی پلیر به صورت رسمی رونمایی شده است. این حالت جدید Cutthroat نام داشته و به صورت ۳ در برابر ۳ در برابر ۳ برگزار می‌شود. متاسفانه این تنها اطلاعات رسمی است که درباره این بخش دریافت شده و باید در انتظار معرفی حالت‌های بیشتر باشیم.

البته نباید فراموش کرد که حالت‌های همیشگی سری بازی کالاف دیوتی از جمله Domination، Team Deathmatch، Search and Destroy و دیگر حالت‌های کلاسیک در این بخش حضور خواهند داشت. علاوه بر آن، لازم به ذکر است که ما در بخش مولتی پلیر بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر شاهد نقشه‌های بزرگ نیز خواهیم بود و حضور چنین نقشه‌هایی به معنای حضور دوباره حالت‌های پر طرفدار Ground War و Invasion در این بازی است.

نقشه‌های معرفی شده بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳

توسعه دهندگان بازی مدرن وارفر ۳ تصمیمی فوق العاده عجیب برای بخش آنلاین بازی خود گرفتند که البته به مذاق عموم کاربران قدیمی این سری بازی خوش آمده است. بخش آنلاین بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ با ۱۶ نقشه به انتشار خواهد رسید که تک به تک این ۱۶ نقشه، نسخه ریمستر شده نقشه‌های بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ سال ۲۰۰۹ هستند.

این اتفاق ما را به یاد ظن و گمان‌های فعالان درباره این بازی می‌اندازد. در ابتدا اشاره شد که بسیاری این بازی را بسته‌ای الحاقی برای بازی مدرن وارفر ۲ می‌دانند و حال حضور نقشه‌های بازی مدرن وارفر ۲ سال ۲۰۰۹ به عنوان نقشه‌های این عنوان سال ۲۰۲۳، ما را بیشتر با فعالان هم سو می‌کند! البته نا گفته نماند که طبق سخن توسعه دهندگان این بازی، ما بدون شک شاهد نقشه‌هایی جدید خواهیم بود تا حس و حالی تازه به این بازی ببخشند. در ادامه می‌توانید نام تمام نقشه‌های بازی مدرن وارفر ۳ در زمان انتشار را مطالعه کنید.

 • Afghan
 • Derail
 • Estate
 • Favela
 • Karachi
 • Highrise
 • Invasion
 • Quarry
 • Rundown
 • Rust
 • Scrapyard
 • Skidrow
 • Sub Base
 • Terminal
 • Underpass
 • Wasteland

پیش از پرداختن به بخش بعدی، نباید از این موضوع غافل شد که طرفداران از زمان انتشار بازی مدرن وارفر در سال ۲۰۱۹، منتظر بسیاری از این نقشه‌ها بوده‌اند. ما نقشه‌ای چون Rust را تجربه کرده‌ایم، با این حال نقشه‌های محبوب مانند Terminal، Afghan و Highrise پس از سال‌ها از نو در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

در نهایت باید افزود بازی Call of Duty Modern Warfare 3 در حالی که در ابتدا عنوانی غیر کامل و دوست نداشتنی به نظر می‌رسید، با گذر زمان توسط توسعه دهندگان تبدیل به سازه‌ای کامل شده که می‌تواند کاربران زیادی را مانند نسخه‌های پیشین به خود جلب کند. البته نباید فراموش کرد که در دنیای بازی‌های ویدیویی هرگز نمی‌توان تا انتشار نسخه کامل یک عنوان از ضعف یا قدرت آن اطلاع پیدا کرد. نظر شما چیست؟ شما بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ را چگونه می‌بینید؟ فکر می‌کنید این بازی می‌تواند موفقیت دو نسخه پیشین سری مدرن وارفر ریبوت را کسب کند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments