انیمه حمله به تایتان: قدرت مخصوص هر عضو از نه تایتان چیست؟
1%
  • 0/10

انیمه حمله به تایتان: قدرت مخصوص هر عضو از نه تایتان چیست؟

قدرت‌های خاص نوادگان یمیر!

انیمه حمله به تایتان: قدرت مخصوص هر عضو از نه تایتان چیست؟ ۵ ۲۶ آبان ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

نه تایتان در انیمه Attack on Titan همگی دارای قابلیت‌هایی هستند که هر یک از آنها را از بقیه جدا کرده و هر کدام را به نحوی منحصر به فرد می‌کند.

در شروع سری حمله به تایتان، رمز و راز زیادی در مورد منشا تایتان‌ها وجود داشت با این حال، با پیشروی سریال، معمای بزرگ‌تر حول تایتان شیفترها متمرکز شد – اینکه این تایتان‌ها چگونه با تایتان‌های خالص متفاوت بودند و چه چیزی هر یک از آنها را خاص می‌کرد. داستان حمله به تایتان رسما به پایان رسیده است و بسیاری از طرفداران هنوز در حال پردازش وقایع پایانی هستند. AoT داستانی بسیار تاریک و در عین حال جذاب را به جهان ارائه کرد و مفهوم Titan Shifting را معرفی کرد. این قدرت به اعضای نژاد الدیایی اجازه می‌داد تا به یکی از نه تایتان تبدیل شوند. هر یک از این تایتان‌ها ظاهر و توانایی های منحصر به فرد خود را داشتند، اما مهمتر از آن، هر شیفتر هوشیاری خود را حفظ کرد. این نه تایتان همگی از نوادگان Ymir Fritz هستند و قدرت آنها در طول نسل ها منتقل شده است.

با توجه به تاریخچه فاش شده در داستان پس از مرگ اولین تایتان، یمیر فریتز، روح او به نه تایتان تقسیم شد که از نسلی به نسل دیگر به تایتان شیفترهای فعلی در داستان منتقل شد. این نه تایتان دارای توانایی‌هایی هستند که هر تایتان را به تنهایی در زمینه‌ای خاص قدرتمند می‌کند. نه تایتان قوی‌ترین تایتان‌های این سری هستند و چهار تایتان با همکاری یکدیگر قدرت شکست دادن ارتش یک ملت را دارند. اگر قرار بود همه قدرت‌های خود را با هم ترکیب کنند، به راحتی می‌توانند جهان را تسخیر کنند یا بشریت را نابود کنند. تنها چیز بد در مورد این تایتان‌ها این واقعیت است که هر شیفتر تنها می‌تواند تا سیزده سال زندگی کند اگر با موفقیت قدرت تایتان مربوطه خود را به ارث برده باشد. در این مقاله به معرفی هر ویژگی خاص هر تایتان می‌پردازیم، با رسانه سرگرمی همراه باشید:

۱. تایتان بنیان‌گذار

کنترل هرگونه تایتان و ایدیایی‌ها

تایتان بنیان‌گذار را می‌توان به عنوان قدرتمندترین در بین نه تایتان به دلیل کنترل کاملی که بر سایر تایتان‌ها با استفاده از فریادهایش دارد، دید. همچنین می‌تواند ذهن، خاطرات و حتی ساختار بیولوژیکی نوادگان Ymir را تغییر دهد. قدرت کامل تایتان بنیان‌گذار تنها می‌تواند توسط یکی از اعضای خانواده سلطنتی فریتز یا خانواده ریس که پس از پناه بردن به پشت دیوارها تغییر نام داده اند، قابل دسترسی باشد.

اگر یکی از اعضای خانواده سلطنتی تایتان بنیان‌گذار را در اختیار داشته باشد، نتیجه آن به ارث بردن خاطرات و ایدئولوژی های کارل فریتز است و مانع استفاده آنها از قدرت می‌شود. با این حال، ارن ییگر می‌تواند از توانایی تایتان بنیان‌گذار حتی بدون داشتن خون سلطنتی استفاده کند. این زمانی اتفاق افتاد که او دینا فریتز، یکی از اعضای خانواده سلطنتی را لمس کرد. با کمک یمیر، تایتان بنیان‌گذار ارن می‌تواند تایتان‌ شیفترهای قبلی را برای مبارزه از طرف او احضار کند.


۲. تایتان عظیم‌الجثه

خرابی عظیم

تایتان عظیم الجثه که به «خدای نابودی» معروف است، بسیار مهیب است و شصت متر ارتفاع دارد و بیشتر به خاطر قدرتش در ایجاد انفجارهای قدرتمند شناخته شده است. همانطور که در مانگا به آن اشاره شده تایتان عظیم‌الجثه به اندازه کافی قدرتمند است که با یک ضربه دیوار ماریا را نابود کند. جدای از این توانایی باورنکردنی، این تایتان همچنین می‌تواند بخار داغ تولید کند تا دیگران – حتی کاربران ماهر تجهیزات تحرک همه-جانبه – را از نزدیک شدن به آن باز دارد و به عنوان نوعی حمله و دفاع عمل می‌کند. تایتان عظیم‌الجثه می‌تواند به سرعت تبخیر شود و پوششی از بخار برای فرار کاربر ایجاد کند.

با این حال، این قدرت با معایب خاصی همراه است. به دلیل اندازه آن، یک تایتان کند است. مقدار زیادی انرژی که مصرف می‌کند باعث می‌‌شود سریعتر بسوزد، به این معنی که نمی‌توان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد.

۳. تایتان زرهی

سخت شدن پوست

تایتان زرهی متخصص زره است و به طور مداوم روی بدنه خود از صفحات زره استفاده می‌کند. بیشتر تایتان‌ها می‌توانند یاد بگیرند که چگونه نواحی خاصی از پوست خود را سفت کنند، اما تایتان زرهی در این پوست سخت پوشیده شده است و می‌تواند بخشی از زره خود را برای سرعت به هزینه دفاع از بین ببرد.

ضربات این تایتان می‌تواند با پوست زرهی روی مشت‌هایش نیز تشدید شود و حمله‌ای مرگبار ایجاد کند. همچنین محافظت‌شده‌ترین تایتان است که با توانایی آن در مقاومت در برابر قدرت انفجاری تایتان عظیم‌الجثه بدون آسیب دیدن، ثابت شده است.

۴. تایتان حمله

دیدن آینده

تایتان حمله در نبرد نزدیک عالی است و قدرت و چابکی قابل توجهی دارد. با مالکیت ارن، توانست تایتان زرهی را شکست دهد و شاهکار بلند کردن یک تخته سنگ سنگین را در حین راه رفتن انجام دهد. در حالی که قدرت تایتان حمله غیرقابل انکار است، توانایی جالب‌تری برای دیدن آینده دارد. اگرچه همه نه تایتان توانایی اتصال با شیفترهای قبلی را دارند، اما تایتان حمله می‌تواند هر دو راه را طی کرده و علاوه بر گذشته، آینده را نیز ببیند. تایتان حمله با دسترسی به خاطرات صاحبان آینده خود، می تواند آینده را ببیند و به سمت آن حرکت کند.

۵. تایتان مونث

کنترل تایتان‌ها و تطبیق پذیری

تایتان مونث متعلق به آنی لئونهارت، با استقامت تعریف می‌شود. اولین باری که این تایتان ظاهر شد، توانست برای مدت طولانی با اسب‌های گروه دیده‌بانی همراهی کند. تایتان مونث می‌تواند با فریاد زدن تایتان‌های خالص را تا حدی کنترل کند. تایتان‌های خالص به سمت محل حضور این تایتان هجوم می‌آورند، اما با رسیدن به جسد آن حمله کرده و می خورند.

علاوه بر این، تایتان مونث می‌تواند مناطقی از پوست خود را برای دفاع از خود سفت کند، از دیوارها بالا برود یا ضربات سنگینی وارد کند. خارج از فرم تایتان، آنی توانست با پوسته‌ای از مواد سخت شده از خود محافظت کند. حتی قابل توجه ‌ر، توانایی تایتان مونث برای بازسازی گزینشی اعضای بدن خود به سرعت و فراخوانی تایتان‌های خالص در فاصله شنوایی است. قدرت واقعی تایتان مونث سازگاری بوده و به همین دلیل است که می‌تواند از توانایی‌هایی مشابه دیگر نه تایتان‌ها استفاده کند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، تایتان مونث باید بخش‌هایی از تایتان‌های دیگر را مصرف کند.


۶. تایتان آرواره

سرعت و فک قوی

این تایتان نسبتا کوچک است اما دلایل خوبی دارد. تایتان آرواره که تنها پنج متر قد دارد، می‌تواند با سرعت زیادی حرکت کند و برای حملات سریع مناسب‌تر است. همچنین دارای ناخن های تیز و فک قوی است که می‌تواند تقریباً هر چیزی را خرد کند.

تایتان آرواره چندین بار در میدان جنگ به کار می‌آید و از سرعت خود برای منحرف کردن حریفان خود استفاده می‌کند. همچنین در مکان‌های خاص، مانند جنگل تایتان، که اندازه آن برتری زیادی نسبت به دشمنانش به او می‌دهد، بهتر از هشت مورد دیگر است.

۷. تایتان جانور

ساخت تایتان‌های خالص و توانایی‌های حیوانی

تایتان جانور همیشه دارای ویژگی‌های یک حیوان خاص است و حیوان با هر وارث جدید تغییر می‌کند. تایتان حانور زیک هفده متر قد دارد و شبیه میمون به نظر می‌رسد زیرا بازوهای بلند و پوستی پوشیده از خز مو مانند دارد. تایتان جانور می‌تواند چیزهایی مانند سنگ را با قدرت و دقت باورنکردنی از فاصله بسیار دور پرتاب کند.

در حالی که تایتان جانور در اختیار زیک ییگر است، نشان داده شده است که مانند بسیاری از شیفترهای دیگر، پوست او توانایی سفت شدن را دارد، اگرچه او قادر به انجام این کار در برابر سرعت لیوای آکرمن نبود. با توجه به خون سلطنتی خود، زیک می‌تواند انسان‌ها را در صورتی که مایع نخاعی زیک را دریافت کرده باشند، با فریاد خود به تایتان تبدیل کند. او می‌تواند این کار را حتی بدون اینکه در فرم تایتان خود باشد انجام دهد.

۸. تایتان ارابه

استقامت و توانایی تغییر چند بار در روز

استقامت بسیار بالای تایتان ارابه آن را برای ماموریت‌های طولانی ایده آل می‌کند. می‌توان از آن به عنوان یک سلاح با تفنگ‌های پر شده در پشت آن استفاده کرد.تایتان ارابه به دلیل قابلیت حرکت چهار دست و پا نیز معروف است. از آنجایی که می‌تواند شکل خود را برای مدت طولانی حفظ کند، ممکن است شیفتر به زمان نیاز داشته باشد تا پس از تبدیل شدن به شکل انسانی، دوباره به دو پا تنظیم شود.

این تایتان به دلیل ماهیت چهاردست‌وپایش سریع است و می‌تواند به صورت منسجم مانند تایتان جانور و تایتان چکش جنگ صحبت کند. به لطف استقامت تایتان ارابه وارث می‌تواند صدها تغییر متوالی را بدون خسته شدن انجام دهد. تنها نقطه ضعف این واقعیت است که وارث کندتر از سایر تایتان شیفتر‌ها به حالت عادی بازمی‌گردد.

۹. تایتان چکش جنگ

ساخت سلاح با استفاده از پوست سخت شده

تایتان چکش جنگ آخرین تایتانی بود که معرفی شد و ارزش انتظار را داشت. این تایتان در توانایی خود در ایجاد سلاح از پوست سخت شده خود استثنایی است. با چکش جنگی بلند خود، می‌تواند به مسافت‌های طولانی برسد و خسارت وارد کند. همچنین می‌تواند زمین را دستکاری کند و میخ‌های منفرد یا چندگانه ایجاد کند که می‌تواند حریفان را سوراخ کند.

علاوه بر این، تایتان چکش جنگ دارای توانایی منحصر به فردی برای کنترل از راه دور است و شیفتر آن در یک پوسته سخت محافظت می‌شود و آن را برای انواع حمله‌های هوشمندانه‌تر مفید می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments