احتمال بازگشت موقت فورتنایت به فروشگاه اپل وجود دارد

درخواست تازه‌ی اپیک گیمز از دادگاه ثبت شد

احتمال بازگشت موقت فورتنایت به فروشگاه اپل وجود دارد سورنا رضایی ۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازگشت موقت فورتنایت

شرکت اپیک گیمز با ارسال یک درخواست رسمی، خواهان بازگشت موقت فورتنایت به فروشگاه اپل تا مشخص شدن رای نهایی دادگاه شد.

اواخر مرداد بود که شرکت اپیک گیمز روشی اختصاصی برای خرید‌های درون‌برنامه‌ای را به نسخه‌‌های اندروید و iOS فورتنایت اضافه کرد. این روش خرید، مستقل از درگاه‌های ویژه‌ی اپل و گوگل بود و به همین جهت، کمیسیون ۳۰ درصدی عاید دو غول تکنولوژی نمی‌شد. اتخاذ چنین سیاستی به مذاق آن‌ها خوش نیامد و در نتیجه، یکی از محبوب‌ترین بتل رویال‌های جهان نخست از اپ استور و سپس از پلی استور حذف شد. اپیک گیمز هم بیکار ننشست و نه تنها از کاربران فضای مجازی خواست به کمپینش علیه اپل بپیوندند، بلکه شکایتی را علیه این شرکت آمریکایی مطرح کرد؛ شکایتی که روند دادرسی به آن همچنان ادامه دارد.

اپیک گیمز روز جمعه ۱۴ شهریور (مصادف با ۳ سپتامبر) یک درخواست رسمی برای دادگاه ارسال کرد و خواهان بازگشت موقت فورتنایت به فروشگاه اپل تا مشخص شدن رای نهایی دادگاه شد. اینطور که به نظر می‌رسد، خالق مجموعه بازی‌های Unreal به خوبی می‌داند روند دادرسی به چنین پرونده‌ای بسیار طولانی بوده و ادامه داشتن این شرایط در بلند مدت می‌تواند به ضررش تمام شود. از همین رو، چنین درخواستی را مطرح کرده است. در ادامه می‌توانید توییت رسمی اپیک گیمز را مطالعه کنید:

امروز رسما از دادگاه درخواست کردیم مادامی که روند دادرسی به شکایت ادامه دارد، جلوی اقدامات مقابله‌جویانه‌ی اپل علیه شرکت اپیک گیمز را بگیرد؛ شرکتی که محدودیت‌های غیرقانونی اپل را به چالش کشیده است. توقف اقدامات مقابله‌جویانه‌ی اپل، اقدامی ضروری برای رهاسازی کاربران و توسعه‌دهندگان از شر کنترل هزینه‌بر و غیر رقابتی این شرکت است.

با گذشت چند روز از آغاز اختلافات، اپل با ارسال یک بیانیه برای اپیک گیمز از حذف تمامی برنامه‌ها و ابزارهای توسعه‌ی بازی از روی فروشگاه اپ استور و همچنین قطع دسترسی آن‌ها به حساب‌های کاربری‌شان در سیستم‌عامل‌های iOS و مک در تاریخ ۷ شهریور (مصادف با ۲۸ آگوست) خبر داد. اپیک گیمز که چاره‌ی دیگری نداشت، یک درخواست رسمی برای دادگاه ارسال کرد و خواهان توقف این اقدام شد. قاضی هم نهایتا اعلام کرد اپل اجازه ندارد تا پایان دادرسی و مشخص شدن رای نهایی دست به چنین اقدامی بزند. بدون شک، موفقیت پیشین باعث شده تا این شرکت درخواست مشابهی را مطرح کند.

در بخش دیگری از درخواستی که اخیرا برای دادگاه ارسال شده، به نکته‌ی بسیار جالبی اشاره شده است. طبق آنچه اپیک گیمز ادعا کرده، فورتنایت در پی حذف از فروشگاه App Store در حدود ۶۰ درصد از کاربران روزانه‌ی خود روی سیستم عامل iOS را از دست داده است. این شرکت در گذشته درخواستی را برای بازگشت موقت بازی محبوبش ارسال کرده بود که مخالف قاضی را در پی داشت. او گفته بود حذف فورتنایت هیچ ضرری به سازندگانش تحمیل نکرده و از همین رو، دلیلی برای بازگرداندن آن نمی‌بیند. حال که تعداد قابل توجهی از کاربران تجربه‌ی این بازی را متوقف کرده‌اند، احتمالا قاضی رای متفاوتی صادر می‌کند.

به نظر شما، اپیک گیمز می‌تواند اپل را در این ماراتن پر سر و صدا شکست دهد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا