بازی های ابرقهرمانی الکترونیک آرتز
1%
  • 0/10

بازی های ابرقهرمانی الکترونیک آرتز، جهان متصل آن‌ها و رقابت با اینسامنیاک

الکترونیک آرتز به خوبی قدرت کنار زدن عزیز دل سونی را دارد!

بازی های ابرقهرمانی الکترونیک آرتز، جهان متصل آن‌ها و رقابت با اینسامنیاک ۰ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ یادداشت (گیم) کپی لینک

بازی های ابرقهرمانی الکترونیک آرتز امروزه در میان داغ‌ترین بازی‌های پیش رو در صنعت گیمینگ هستند. اما نباید فراموش کرد که جدال با اینسامنیاک و جهان متصال احتمالی آن‌ها کار آسانی نیست.

جهان سینمایی مارول طی سال‌های اخیر غوغا به پا کرده، اما طرفداران این جهان ابرقهرمانی جذاب، در دنیای ویدیو گیم نیز تجارب زیادی کسب کردند. بازی Marvel’s Avengers تنها بازی ضعیف تحت نام مارول بود و به غیر از این بازی، ما چندین و چند بازی جذاب از این دنیا از جمله گل سر سبد آن‌ها یعنی سری Marvel’s Spider-Man و در کنار آن دیگر بازی‌ها از جمله Marvel’s Guardians of the Galaxy یا Marvel’s Midnight Suns را تجربه کردیم که همه تجربیاتی فراموش نشدنی برای ما به ارمغان آوردند.

آخرین بازی از این جهان جذاب بازی Marvel’s Spider-Man 2 بود که در میان بهترین بازی‌های سال مراسم گیم آورادز جای گرفت. اما اجازه دهید به شما بگوییم که این تنها آغاز مسیر پیشرفت بازی‌های ابرقهرمانی بوده و به زودی باید منتظر اتفاقات جذاب بیشتری باشیم.

در زمان انتشار این مطلب، حداقل شش بازی با بودجه هنگفت تحت نام مارول در دست توسعه هستند. استودیو محبوب این روزها یعنی استودیو اینسامنیاک (Insomniac) در حال توسعه بازی Marvel’s Wolverine بوده و تیم اسکای دنس (Skydance) در حال توسعه بازی بلک پنتر (Black Panther) جنگ جهانی دوم و بازی کاپیتان آمریکا (Captain America) است. استودیو تحت نظر تیم بتزدا یعنی آرکین (Arkane) نیز چندی پیش از بازی جدید خود با محوریت شخصیت بلید (Blade) پرده برداری کرد.

در این میان شرکت بزرگ دیگری نیز به دنبال توسعه بازی‌هایی تحت نام جذاب مارول است. شرکت خلاق و مهم الکترونیک آرتز (Electronic Arts) توسعه دهنده سری بازی‌هایی چون Battlefield و EAFC در حال توسعه سه بازی متفاوت در دنیای مارول است. اولین بازی آن‌ها بازی با محوریت شخصیت مرد آهنی (Iron Man) توسط استودیو موتیو (EA Motive) و دومین بازی آن‌ها با محوریت شخصیت بلک پنتر توسط استودیو کلیف هنگر (Cliffhanger) در دست توسعه هستند.

سومین بازی ابرقهرمانی این شرکت اما هنوز به شکل رسمی معرفی نشده است. به باور بسیاری از منتقدین، ورود تیم الکترونیک به جهان ابرقهرمان‌های مارول می‌تواند به سادگی به معنی کنار رفتن بسیاری از استودیوهای این سبک، از جمله استودیو جذاب اینسامنیاک باشد!

جهان متصل مارول؛ الکترونیک آرتز موفق خواهد شد یا اینسامنیاک؟

زمانی که بازی Marvel’s Wolverine در سال ۲۰۲۱ در کنار بازی Marvel’s Spider-Man 2 معرفی شد، بسیاری به این باور رسیدند که باید به زودی شاهد جهان متصل مارول، تحت نام استودیو اینسامنیاک باشیم. در زمان انتشار این مطلب استودیو اینسامنیاک این احتمال را طی بیانیه رسمی تایید یا تکذیب نکرده است، با این حال اطلاعاتی ناچیز درباره این موضوع در دسترس ما قرار گرفت.

در پایان سال گذشته میلادی، برایان اینتیحار (Bryan Intihar)، از اعضای مهم تیم اینسامنیاک طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که جهان دو بازی Marvel’s Spider-Man، بسته الحاقی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و جهان بازی Marvel’s Wolverine جهانی یکسان بوده که با نام جهان ۱۰۴۸ (Universe-1048) شناخته می‌شود!

با این حال و با وجود رونمایی از این حقیقت، تیم اینسامنیاک علاقه‌ای به رونمایی رسمی از جهان مشترک این دو بازی ندارد. البته نباید فراموش کرد که اطلاعات رسمی بسیار اندکی از بازی Marvel’s Wolverine در دست بوده و همین موضوع باعث شده ما ندانیم چگونه جهان عنکبوتی و ولوروین به یکدیگر متصل خواهند شد.

در ادامه اما باید گفت که همراهی عنکبوتی و ولورین و ترکیب دنیای این دو می‌تواند اتفاقی فوق العاده جذاب باشد که طرفداران این بازی‌ها را برای سال‌های طولانی به خود جلب خواهد کرد. نکته‌ای که نباید فراموش شود، میزان فشار وارده به تیم اینسامنیاک برای بازی ولورین است. این تیم به دلیل عملکرد بی نظیر خود در نسخه‌های پیشین و البته لو رفتن گیم پلی بازی ولورین، کار فوق العاده سختی برای ارائه بازی در خور نام مارول، اینسامنیاک و البته شخصیت جذاب ولورین دارد!

حال توجه خود را به سوی بازی‌های ابرقهرمانی تیم الکترونیک معطوف می‌کنیم. ابتدا باید اشاره داشت که الکترونیک آرتز هرگز اتصال میان جهان‌های بازی‌های خود را تایید نکرده است، با این حال با توجه به پیشینه این شرکت و شخصیت‌هایی که بازی‌های آن‌ها حول محورشان قرار گرفته، چنین موضوعی دور از انتظار نیست. اتصال میان جهان‌های بازی‌های ابرقهرمانی الکترونیک آرتز به سرعت می‌تواند آن‌ها را از اینسامنیاک پیش بیاندازد.

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، دو بازی بلک پنتر و مرد آهنی توسط تیم‌های تحت نظر الکترونیک آرتز در دست توسعه هستند و این احتمال وجود داشته که هر دو بازی در جهانی مشابه عرضه شوند! برای مثال، باید انتظار داشت اگر بازی مرد آهنی ابتدا به انتشار رسید، ما مراحلی در واکاندا (Wakanda) دریافت کنیم و در این منطقه به ملاقات بلک پنتر از دیگر بازی در دست توسعه تیم الکتورنیک آرتز برویم!

البته این موضوع را نباید فراموش کرد که ساختن جهانی متصل میان بازی‌ها توسط الکترونیک به معنی کیفیت بالای بازی‌های نبوده و این احتمال وجود داشته که بازی‌ها در دو جهان مختلف، کیفیت فوق العاده بالایی را در اختیار ما قرار دهند.

در نهایت به باور ما توسعه جهانی متصل بین دو بازی به سرعت بازی های ابرقهرمانی الکترونیک آرتز را از بازی های ابرقهرمانی اینسامنیاک جذاب‌تر کرده و جدالی فوق العاده میان این دو استودیو بزرگ و مهم شکل می‌دهد. نظر شما درباره بازی های ابرقهرمانی الکترونیک آرتز چیست؟ فکر می‌کنید این تیم عظیم می‌تواند رقیب اصلی اینسامنیاک باشد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments