بازی های ابرقهرمانی جهان باز
1%
  • 0/10

۱۰ مورد از بهترین بازی های ابرقهرمانی جهان باز

نگاهی به داغ‌ترین سبک بازی‌های ویدیویی در سال‌های اخیر!

۱۰ مورد از بهترین بازی های ابرقهرمانی جهان باز ۴ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سبک بازی ابرقهرمانی این روزها تبدیل به یکی از داغ‌ترین سبک‌ها شده، اما کدام بازی‌ها را در این سبک باید سنگ محک قرار داد؟ در این مطلب نگاهی به بهترین بازی های ابرقهرمانی جهان باز خواهیم داشت.

بهترین روش برای تبدیل شدن به ابرقهرمان از طریق بازی‌های ویدیویی است که به شما اجازه انجام کارهای بی نهایت در جهان‌هایی متفاوت را می‌دهند. بازی‌های ابرقهرمانی همیشه در تلاش بوده جهانی پویا، هیجان انگیز و به طور کلی متفاوت با دیگر بازی‌ها را به لطف قدرت زیاد و ویژگی‌های خاص شخصیت‌ها ارائه دهند.

خوشبختانه این سبک از بازی‌ها طی سال‌های اخیر توجه استودیوهای زیادی را به خود جلب کرده و باعث شده به شکل مداوم ما عناوینی با کیفیت‌تر نسبت به گذشته دریافت کنیم. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های ابرقهرمانی جهان باز داشته باشیم.

بازی Lego Marvel Super Heroes 2

امتیاز متاکریتیک: ۷۳ از ۱۰۰

بازی دوست داشتنی Lego Marvel Super Heroes 2 داستانی جذاب و سرگرم کننده از بسیاری شخصیت‌های دنیای مارول را برای ما تعریف می‌کند. این بازی در حقیقت عنوانی سند باکس، با جهانی ژرف بوده که با قابلیت پشتیبانی از چهار بازیکن همزمان شما را سرگرم می‌کند. این بازی همچنین از مبارزات بازیکن در برابر بازیکن (PvP) پشتیبانی می‌کند. شما در این عنوان می‌توانید با شخصیت‌هایی چون مرد عنکبوتی، اعضای گروه اونجرز، نگهبانان کهکشان و بسیاری دیگر به مبارزه بپردازید.

بازی Prototype

امتیاز متاکریتیک: ۷۸ از ۱۰۰

بازی Prototype شما را در کفش‌های الکس مرسر (Alex Mercer) شخصی دارای قدرت‌های فراطبیعی که دچار فراموشی شده قرار می‌دهد. الکس قادر به تبدیل بخش‌های مختلف بدن خود به سلاح‌های متفاوت است. او همچنین از قدرتی دیوانه وار یعنی قدرت کشتن انسان‌ها برای بازیابی سلامتی خود بهره مند است. این بازی از لحاظ داستانی نیز بسیار کامل بوده و الکس در حالی که تلاش دارد از مردم شهر محافظت کند، با گذشته فراموش شده خود نیز دست و پنجه نرم می‌کند. الکس از دید بسیاری تهدیدی جدی بوده که به دنبال کشتن او هستند!

بازی inFamous: Second Son

امتیاز متاکریتیک: ۸۰ از ۱۰۰

سری بازی inFamous با افزودن ویژگی شهرت به بازی‌های خود، رویی تازه به عناوین ابرقهرمانی بخشید. شهرت منفی و مثبت در این سری بازی به طور مستقیم قدرت‌های شخصیت اصلی بازی را تحت تاثیر قرار داده و همین موضوع این سری را تبدیل به سری بازی خاص کرده است. در بازی inFamous: Second Son شما به کنترل گرافیتی آرتیستی با نام دلسین رو (Delsin Rowe) می‌پردازید که قدرت‌هایی خاص نیز در خود دارد. دلسین در طول بازی به مبارزه در برابر گروهی رفته که باور دارند او و منشا نیروهای او سلاح‌هایی بیوتروریستی هستند! این بازی دارای دو پایان متفاوت بوده که بستگی به شهرت منفی یا مثبت دلسین دارد. به عبارت دیگر، سرنوشت قهرمان بودن یا شرور بودن دلسین را شما تعیین می‌کنید!

بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

امتیاز متاکریتیک: ۸۴ از ۱۰۰

شخصیت هالک در طول تاریخ ویدیو گیم در عناوین مختلف حضور داشته، با این حال استودیو رادیکال (Radical Entertainment) او را شخصیتی مناسب برای داستانی جداگانه دید و باید آن‌ها را برای این ایده پردازی و اجرا تحسین کرد. شما در بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction به نابودی نیروهای نظامی، شهرها، تانک‌ها، ربات‌ها و هر چیزی که فکرش را کنید می‌پردازید. گیم پلی این بازی فوق العاده جذاب بوده و به راحتی می‌تواند شما را ساعاتی طولانی درگیر خود کند.

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

امتیاز متاکریتیک: ۸۵ از ۱۰۰

شخصیت مایلز مورالز اولین مرتبه در بازی Marvel’s Spider-Man معرفی شد و در ادامه ما داستانی جداگانه برای او دریافت کردیم که به سرعت وارد فهرست بهترین بازی های ابرقهرمانی جهان باز شد. داستان این بازی کوتاه، اما به شدت گیرا بوده که به زیبایی به کاوش در زندگی مایلز می‌پردازد. مایلز در این بازی نه تنها تمام قدرت‌های مرد عنکبوتی اصلی را در اختیار داشته، بلکه چندین قدرت و ویژگی جداگانه در خود داشته که گیم پلی این بازی را فوق العاده جذاب کرده است.

بازی Saints Row 4

امتیاز متاکریتیک: ۸۶ از ۱۰۰

چهارمین نسخه از سری عجیب و غریب Saints Row، شوخ طبعی یا بهتر است بگوییم مسخره بازی را به بهترین شکل در اختیار ما قرار می‌دهد. این بازی هرج و مرج خالص بوده و با دارا بودن داستان جذاب، قدرت‌های بی نهایت و لحن طعنه آمیز ساعاتی طولانی شما را سرگرم می‌کند. شما در این بازی در قالب رئیس جمهور آمریکا ظاهر می‌شوید و این در حالی است که در گذشته عضوی از گروه‌های خلافکاری خیابانی بوده‌اید. منصوب شدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا قدرت‌های فراطبیعی به شما هدیه داده و شما را به مبارزه در برابر بیگانگان فضایی و بسیاری دشمنان عجیب و غریب دیگر می‌فرستد!

بازی Batman: Arkham Knight

امتیاز متاکریتیک: ۸۷ از ۱۰۰

چهارمین نسخه از سری آرکهام و سومین نسخه توسعه یافته توسط استودیو راکستدی (Rocksteady)، بازی Batman: Arkham Knight دنباله مستقیم بازی Batman: Arkham City بوده که خفاشی را به مبارزه با دشمنان شهر تیره و تاریک خود می‌فرستد. شما در این بازی قادر به گشت و گذار آزادانه در شهر گاتهام سیتی هستید که نسبت به نسخه پیشین پیشرفتی عظیم به خود دیده است. گیم پلی این بازی به شدت جذاب بوده و به قهرمان خفاشی شما قدرت استفاده از وسایل جذاب مختلف خود را می‌دهد. مبارزات در این بازی نیز به شدت روان و درگیر کننده بوده و هر طرفداری را راضی نگه می‌دارد.

بازی Marvel’s Spider-Man

امتیاز متاکریتیک: ۸۷ از ۱۰۰

اولین تلاش استودیو اینسامنیاک (Insomniac Games) در سبک ابرقهرمانی، موفقیتی چشم گیر به همراه داشت که بازی Marvel’ Spider-Man را در میان بهترین بازی‌های ابرقهرمانی تاریخ جای داد. داستان جذاب پیتر پارکر (Peter Parker) در شهر نیویورک بدون شک یکی از بهترین تجربیات شما در سبک ابرقهرمانی خواهد بود. موضوعی که داستان این بازی را جذاب کرده، پرداختن به جزئیات روابط اجتماعی و مشکلات شخصی پیتر بوده که او را در مسیر نجات نیویورک تحت تاثیر قرار می‌دهند.

بازی Marvel’s Spider-Man 2

امتیاز متاکریتیک: ۹۰ از ۱۰۰

به دنبال موفقیت چشم گیر نسخه پیشین سری Marvel’s Spider-Man و اسپین آف مایلز مورالز، استودیو اینسامنیاک در صدد توسعه و انتشار Marvel’s Spider-Man 2 برآمد که این نسخه نیز موفقیتی تکرار نشدنی کسب کرد. داستان این بازی هر دو عنکبوتی محبوب یعنی پیتر و مایلز را با همدیگر همراه کرده و در برابر شرورهایی مثال زدنی چون لیزارد (Lizard)، کریون (Kraven)، ونوم (Venom) و بسیاری دیگر قرار می‌دهد. این بازی به شما اجازه سوییچ کردن میان دو عنکبوتی در شهر نیویورک را می‌دهد. عنکبوتی‌ها هرگز شما را ناامید نمی‌کند.

بازی Batman: Arkham City

امتیاز متاکریتیک: ۹۴ از ۱۰۰

پس از شگفتی سازی بازی Batman: Arkham Asylum، بهترین قدم ممکن قرار دادن خفاشی در فضایی بزرگ‌تر بود و همین موضوع با همراهی برخی از بهترین شخصیت‌های منفی دنیای دی سی، این بازی را تبدیل به یکی از بهترین و به عقیده بسیاری بهترین بازی ابرقهرمانی تاریخ کرد. گشت و گذار در این شهر مملو از خشونت حس و حالی ویژه به شما داده و وجود قدرت‌های بی نظیر و متفاوت در اختیار شما، این بازی را تبدیل به تجربه‌ای فراموش نشدنی می‌کند.

دنیای بازی‌های ابرقهرمانی روز به روز در حال گسترش بوده و روز به روز توسعه دهندگان بیشتر و قدرتمندتری را به سوی خود می‌کشاند. با این حال مسیر آن‌ها در برابر بهترین بازی های ابرقهرمانی جهان بازی معرفی شده در این فهرست، آسان نیست! نظر شما چیست؟ شما کدام بازی‌های این فهرست را تجربه کرده‌اید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments