#مهسا_امینی

پست جدید شرکت الکترونیک آرتس باعث عصبانیت کاربران شد

تمسخر عناوین تک نفره؟

شرکت الکترونیک آرتس

شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) با استفاده از یک میم ترند شده سعی در جلب توجه کاربران داشت اما فقط باعث عصبانیت آن‌ها شد.

چند سالی است که توجه شرکت‌های بزرگ دنیای ویدیو گیم نسبت به عناوین تک نفره کم شده است و آن‌ها فقط سعی در ساختن بازی‌های چند نفره و سرویس محور دارند تا با استفاده از آن‌ها اقدام به فروش بتل پس‌ها، آیتم‌های تزیینی و لوت باکس‌ها کنند و صاحب درآمد بیشتری شوند. این شرکت‌ها از روش‌های گوناگونی برای سوق دادن کاربران به سمت بازی‌های چند نفره استفاده می‌کنند اما گاهی این روش‌ها تنها خشم کاربران را به دنبال دارد.

مدتی است که شرکت الکترونیک آرتس تبدیل به ابر شرور دنیای ویدیو گیم شده، اما با پستی که اخیرا منتشر کرد حتی باعث بدتر شدن چهره خودش نزد کاربران شد. اگر فقط یک شرکت باشد که به هیچ عنوان نباید با بازی‌های تک نفره شوخی کند قطعا شرکت الکترونیک آرتس است؛ ناشر سری بازی‌های فیفا (FIFA) به خاطر تعطیل کردن استودیو‌های متعددی که در حال کار بر روی عناوین تک نفره بودند اصلا سابقه درخشانی ندارد.

چندی پیش شرکت الکترونیک آرتس پستی را با مضمون «آن‌ها عالی هستند ولی فقط بازی‌های تک نفره بازی می‌کنند» منتشر کرد که در آن با استفاده از یک میم ترند شده در فضای مجازی قصد داشت توجه کاربران را به سمت عناوین چند نفره جلب کند اما فقط باعث عصبانیت آن‌ها شد.

این پست شرکت الکترونیک آرتس بیش از ۹۰۰۰ بازخورد دریافت کرد. برخی از کاربران اشاره کردند که در بین محبوب ترین بازی‌های این شرکت نام عناوین تک نفره زیادی به چشم می‌خورد، مانند The Sims و Dragon Age: Inquisition. رئیس استودیو ریسپاون(Respawn) وینس زاپلا (Vince Zampella) که در حال حاضر مشغول پروژه Star Wars Jedi: Survivor است، تنها با اموجی شخصی که به صورتش می‌زند به این پست پاسخ داد. چند ساعت بعد شرکت الکترونیک آرتس به کاربران با «لایق سرزنش شما بودم» پاسخ داد و در ادامه نوشت در واقع کسانی که عناوین تک نفره را بازی می‌کنند بهتر از عالی هستنند.

اما این ناشر به خاطر سابقه بدش به این سادگی‌ها نتوانست جلوی خشم کاربران را بگیرد. در سال ۲۰۱۲ درآمد شرکت ۴.۱ میلیارد دلار بوده، در حالی که در سال گذشته نزدیک به ۷ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. این رشد فقط به خاطر بازی‌های چند نفره مانند FIFA و Madden و پیدا کردن روش‌های تازه برای خالی کردن جیب کاربران مانند فروش بتل پس‌ها و لوت باکس‌ها بوده است.

در همین حین شرکت الکترونیک آرتس مشغول سرمایه گذاری در استودیو‌های جدید و سپس تعطیل کردن همان استودیو‌ها و پایمال کردن زحمات و کنسل کردن پروژه‌های آن‌ها بوده است. معروف‌ترین آن‌ها استودیو ویسرال گیمز (Visceral Games) است؛ شعبه پیشین شهر رد وود (Redwood) الکترونیک آرتس که سری Dead Space را در کارنامه خود داشت که پس از فروش کم‌تر از حد انتظار تعطیل شد. این استودیو در حال کار بر روی یک پروژه تک نفره از دنیای جنگ ستارگان به نام Ragtag با همکاری نویسنده Uncharted بود که در سال ۲۰۱۷ تعطیل شد و این پروژه هم کنسل شد.

نظر شما در رابطه با سیاست‌های جدید برخی ناشران دنیای ویدیو گیم و تمرکز آن‌ها بر روی عناوین چند نفره چیست؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا