1%
  • 0/10

بازگشت شخصیتی غیرمنتظره در فیلم Dune 3 تایید شد

شخصیتی که جانش را از دست داده بود

بازگشت شخصیتی غیرمنتظره در فیلم Dune 3 تایید شد ۰ ۰۱ دی ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
جیسون موموآ در فیلم Dune 3

تیموتی شالامی در جریان رویداد مطبوعاتی که اخیراً برگزار شد، بازگشت جیسون موموآ در فیلم Dune 3 را تایید کرده است.

Dune یکی از شاخصترین رمان‌های علمی تخیلی جهان بوده و تاثیرش روی فرنچایزهای بزرگ مانند جنگ ستارگان (Star Wars) و Star Trek به وضوح دیده می‌شود. همین موضوع باعث شده بود فیلمسازان متعددی خواهان تبدیل آن به فیلم سینمایی باشند که بدلیل جزئیات بسیار زیاد موفق نشدند. نهایتاً دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) توانست این کار را بخوبی انجام دهد.

فیلم Dune سال ۲۰۲۱ میلادی اکران شد و بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فروخت. حالا هم طرفداران خود را برای قسمت دوم، یعنی Dune: Part Two آماده می‌کنند. پل آتریدز در این اثر با بومیان سیاره آراکیس، یعنی فِرمَن‌ها متحد می‌شود تا انتقام خون پدرش را از هارکونن‌ها و امپراتور شادام چهارم بگیرد. این اثر برخلاف قسمت اول نبرد و صحنه‌های اکشن متعددی خواهد داشت.

تیموتی شالامی و دیگر دست اندرکاران Dune 2 اخیراً به کره جنوبی رفته و در یک رویداد مطبوعاتی با محوریت این فیلم علمی تخیلی شرکت کرده‌اند. مطابق انتظار، بخش اصلی رویداد مطبوعاتی گفتگوی رسانه‌ها و سازندگان بوده است. شالامی حین گفتگو با رسانه‌ها بازگشت جیسون موموآ در فیلم Dune 3 را تایید کرده است. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، شخصیت او در قسمت اول کشته شده بود.

با خواندن پاراگراف پیشین احتمالاً این سوال برایتان بوجود آمده که دانکن آیداهو با نقش آفرینی جیسون موموآ (Jason Momoa) چطور در اقتباس سینمایی Dune: Messiah بازمی‌گردد؟ در جهان داستانی تلماسه، نژادی تحت عنوان Bene Tleilax وجود دارد که می‌توان آن‌ها را از لحاظ ژنتیکی تغییر داد و به فرد مورد نظر تبدیل کرد. شخصیت دانکن به همین طریق در کتاب سوم بازمی‌گردد.

وارنر رسماً ساخت فیلم Dune 3 را تایید نکرده است. با این حال، تیموتی شالامی در بخش دیگری از مصاحبه اخیر خود گفته فیلمنامه قسمت بعدی در حال آماده شدن بوده و هنوز تکمیل نشده است. در ضمن، یکی از افشاگران به نام جف اسنایدر (Jeff Sneider) مدعی شده وارنر ظاهراً به تولید قسمت سوم چراغ سبز نشان داده و قصد دارد آن را در سال ۲۰۲۷ روی پرده نقره بیاورد.

فیلم Dune 2 از تاریخ ۱۱ اسفند (مصادف با ۱ مارس سال ۲۰۲۴ میلادی) به سینماها خواهد آمد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments