بازی Dragon Quest XI S: Echoes of An Elusive Age

پیش نمایش بازی Dragon Quest XI S: Echoes of An Elusive Age

پیگیری ماموریت اژدها در اتوبوس و مترو

شرکت اسکوئر انیکس با ایجاد برخی تغییرات ریز و درشت روی بازی Dragon Quest XI S: Echoes of An Elusive Age و عرضه‌ی آن برای سوییچ، قصد دارد جای پای خود را در قلب کاربران این کنسول محکم کند.

سری Dragon Quest از سال ۱۹۸۶ تاکنون یعنی برای ۲۳ سال طرفداران ژانر JRPG یا نقش‌آفرینی ژاپنی را با جادوی کاراکترهای دوست داشتنی و گیم پلی عمیق مجذوب خود کرده. بسیاری از المان‌های نقش‌آفرینی از جمله سیستم Party که امروزه به بخش جدایی‌ناپذیر بسیاری از بازی‌های نقش‌آفرینی تبدیل شده، نخستین بار در سری Dragon Quest معرفی شدند. حالا دو سال پس از موفقیت قسمت یازدهم روی PS4 و PC، شرکت اسکوئر انیکس قصد دارد با انتشار نسخه‌ی کامل قسمت یازدهم با نام Dragon Quest XI S: Echoes of An Elusive Age- Definitive Edition برای سوییچ، جای پای این سری را در دل کاربران کنسول نسل هشتمی نینتندو محکم کند.ب خواهد بود.

آماده غرق شدن در دنیای جذاب Dragon Quest XI هستید؟

دموی منتتشر شده از Dragon Quest XI می‌تواند پاسخ سوالی را بدهد که طرفداران سری از زمان معرفی بازی برای سوییچ از خود می‌پرسند: این بازی روی سوییچ چگونه اجرا می‌شود؟ آیا برای اجرای روان و بدون افت فریم پیکرش را زخمی کرده و از سر و ته‌اش زده‌اند یا اینکه با یک بازی کامل و بدون هیچ‌گونه ایرادی طرف هستیم؟ باید بگوییم که این دمو به خوبی تمام سوالات را پاسخ می‌دهد.

سازندگان در شرکت اسکوئر انیکس دستشان به سمت کم نرفته و یک دموی ۱۰ ساعته برای بازی Dragon Quest XI منتشر کرده‌اند

برخلاف عنوانی مانند Resident Evil 2 که دمویی ۳۰ دقیقه‌ای برای آن عرضه شد و کل چهار کمپین آن را نیز می‌توانستید در نزدیک به ۱۲ ساعت تمام کنید، سازندگان در شرکت اسکوئر انیکس دستشان به سمت کم نرفته و یک دموی ۱۰ ساعته برای بازی Dragon Quest XI منتشر کرده‌اند. مدت زمان این دمو عملا از کل زمان لازم برای به پایان رساندن بسیاری از بازی‌های حاضر در بازار هم  بیشتر است و اسکوئر انیکس به قدری از کار خود مطمئن است که دموی ۱۰ ساعته بازی خود را به صورت رایگان در اختیار تمام کاربران قرار داده تا درباره‌ی خرید نسخه‌ی نهایی تصمیم‌گیری کنند. بالاخره فراموش نکنید ما در دوره زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که برخی شرکت‌ها برای یک مدل موی ساده ۵ دلار از کاربران خود طلب می‌کنند. (بله بتزدا با خود شما هستیم!)

در مسیر خود با شهرها و کاراکترهای مختلفی آشنا می‌شوید

گرافیک بازی در سطح خوبی قرار دارد و با این که کیفیت بافت‌ها نسبت به نسخه‌ی PS4 افت نسبتا محسوسی داشته اما کیفیت نهایی با توجه به سخت‌افزار نسبتا ضعیف سوییچ کاملا قابل قبول و چشم‌نواز است. سازندگان برای اجرای روان بازی Dragon Quest XI روی کنسول نینتندو، تا حد زیادی کیفیت بافت‌ها را کاهش داده‌اند اما تصور نکنید که با یک بازی ضعیف طرف هستید، براساس تجربه دمو می‌توان گفت بازی هیچ گونه ایرادی از بعد گرافیکی ندارد.با وجود افت گرافیکی نسخه‌ی سوییچ نسبت به PS4 و PC، به هیچ عنوان نباید تصور کرد که نسخه‌ی سوییچ چیزی کم و کسر دارد بلکه از جهاتی بسیار کامل‌تر از نسخه‌های دیگر بوده و محتوای داستانی بیشتری هم دارد. نرخ فریم بازی روی سوییچ درست مانند  PS4 روی ۳۰ ثابت است و شاهد افت فریم‌های ناگهانی و اعصاب خرد کن در بازی نیستیم. تنها ایرادی که از سوی برخی کاربران گزارش شده، کرش کردن‌های گاه و بی‌گاه بازی است که سازندگان اعلام کردند در نسخه‌ی Dev Kit بازی چنین ایرادی مشاهده نشده و به احتمال زیاد کرش کردن‌ها تنها مربوط به برخی از مدل‌های سوییچ است. با این حال کرش کردن بازی حتی روی تعداد محدودی از مدل‌ها هم به هیچ عنوان قابل قبول نیست و توسعه دهندگان بازی باید به فکر حل این معضل تا پیش از عرضه رسمی بازی در تاریخ ۵ مهر باشند.

داستان قسمت یازدهم از جایی آغاز می‌شود که هیولاها با حمله به پادشاهی داندراسیل، به دنبال نوزادی می‌گردند که در پیشگویی‌های باستانی از او با نام Luminary یاد می‌شود. قهرمان داستان که همان Luminary است، در زمان فرار از مادرش جدا افتاده و درنهایت در داخل یک سبد به جریان رودخانه سپرده می‌شود و از قضا در کیلومترها پایین‌تر، پیرمردی با نام چالکی نوزاد را پیدا کرده و سرپرستی او را به دخترش می‌سپارد. همه چیز به خوبی پیش می‌رود تا این که در روزی که قهرمان داستان برای اثبات قدرت و بلوغ‌اش باید به قله‌ی کوه بلند نزدیک روستا صعود کند، مورد حمله‌ی یک هیولا قرار گرفته و ناگهان علامت رو دستش با برخورد یک صاعقه، از او در برابر هیولا دفاع می‌کند. امبر نامادری او که چاره‌ای جز بازگو کردن حقیقت ندارد، تمام ماجرا را برای قهرمان داستان تعریف کرده و او را تشویق می‌کند تا به دنبال خانواده حقیقی‌اش بگردد. بازیکنان باید با قهرمان داستان که خودشان نامش را انتخاب می‌کنند، همراه شوند تا پرده از راز Luminary و نشان روی دستش بردارند.

به هیچ عنوان نباید تصور کرد که نسخه‌ی سوییچ چیزی کم و کسر دارد بلکه به جهانی بسیار کامل‌تر از نسخه‌های دیگر است

سازندگان به افزودن محتوای داستانی بیشتر به این بازی بسنده نکرده و برخی تغییرات مثبت را هم به گیم پلی افزوده‌اند. به عنوان مثال برخلاف گذشته می‌توانید کات‌سین و دیالوگ‌های بازی را رد کرده و حتی سرعت مبارزات خود را نیز بالاتر ببرید. از سوی دیگر احضار اسب که در نسخه‌های قبلی تنها در نقاط مشخصی انجام می‌شد، اکنون بدون محدودیت در هر جایی قابل انجام است. همین قابلیت‌های به ظاهر ساده از اتلاف وقت بازیکنان جلوگیری کرده و سرعت گیم پلی را نیز بالاتر می‌برد. با این حال بدون شک بهترین خبر برای افرادی که این دمو را تجربه کرده و قصد خرید نسخه اصلی را دارند، این است که می‌توانید فایل‌های ذخیره خود را از دمو به بازی اصلی منتقل کرده تا مجبور به شروع دوباره‌ی بازی نباشید.

بزرگترین تغییر صورت گرفته در نسخه‌ی سوییچ، افزودن دوربین دو بعدی است تا طرفداران بتوانند بازی Dragon Quest XI را با حال و هوای نسخه‌های کلاسیک این سری تجربه کنند. با این حال بخش دو بعدی در این دمو قابل دسترسی نیست و بازیکنان فعلا باید به همان دوربین سه بعدی بسنده کنند.

بازی از نظر صداگذاری هم بهبود پیدا کرده که البته این تغییرات تنها برای ژاپنی زبان‌ها و دوستداران سرزمین سامورایی‌ها یک اتفاق مثبت و قابل توجه تلقی می‌شود. در حالی که هیچ کدام از نسخه‌های ژاپنی قسمت‌های قبلی سری با زبان ژاپنی صداگذاری نشده بودند. در این نسخه اما شاهد صداگذاری کاراکترها هستیم که می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران انیمه‌های ژاپنی باشد که زبان این کشور را به زبان‌های دیگر از جمله انگلیسی ترجیح می‌دهند.

دشمنان بازی بسیار متنوع هستند

بازی Dragon Quest XI S: Echoes of An Elusive Age یک بازی بسیار عظیم است که حتی به پایان رساندن دموی رایگان آن هم زمانی بیشتر از کل گیم پلی بسیاری از عناوین شصت دلاری موجود در بازار می‌طلبد. قابلیت حمل سوییچ در همه جا باعث می‌شود طرفداران سری و کاربران این کنسول به راحتی در سفر و یا مسافت محل کار محو جادوی این بازی شوند. این دمو به خوبی پاسخ سوالات طرفداران درباره کیفیت نهایی بازی روی سوییچ را می‌دهد و با وجود برخی کم و کاستی‌ها، محصول نهایی بدون شک یک بازی دلچسب و جذاب خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا