فیلم جدید آکوامن 2 می‌تواند عملکرد قابل قبولی در باکس‌آفیس داشته باشد؟

فیلم جدید آکوامن 2 می‌تواند عملکرد قابل قبولی در باکس‌آفیس داشته باشد؟

آیا فاجعه فیلم The Flash تکرار خواهد شد؟

بعد از آنکه فیلم The Flash در باکس‌آفیس به فیلم ناموفقی تبدیل شد، استودیو DC به محصول جدیدش امید بسته است. این استودیو امیدوار است که فیلم جدید آکوامن 2 بتواند یک پیروزی بزرگ را برای DC به ارمغان بیاورد.

درست است که فیلم The Flash بمب گیشه امسال بود، اما کسانی که علیه آکوامن و پادشاهی گمشده (Aquaman and the Lost Kingdom) شرط بندی می‌کنند، ممکن است در ماه دسامبر از تصمیم خود پشیمان شوند. در این فیلم، شاهد بازگشت جیسون موموآ به نقش آرتور کری خواهیم بود. علاوه بر این، آکوامن 2 آخرین فیلمی است که به دنیای توسعه‌یافته دی‌سی (DCEU) تعلق دارد. زیرا جیمز گان (James Gunn) و پیتر سافران که مدیران عامل جدید DC هستند، قصد دارند DCEU قدیمی را کنار بگذارند و دنیای جدید استودیو DC را راه‌اندازی کنند.

اکنون، مخاطبان زیادی در انتظار دومین فیلم انفرادی موموآ در نقش آکوامن هستند. این فیلم به عنوان فیلم آخر DCEU که قبل از فیلم Superman: Legacy اکران خواهد شد، قادر است علاقه مخاطبان را برای رکوردشکنی در گیشه‌ها جلب کند. اما این تنها امتیاز فیلم آکوامن 2 نیست و عوامل دیگری نیز وجود دارند که موفقیت این فیلم را تضمین خواهند کرد. هرچند که محصول جدید DC هم با موانع زیادی مواجه است، اما در صورتی که بر این موانع غلبه کند، نهایتا موفق خواهد شد تا شکست فیلم The Flash را جبران کند و فروشی قابل قبول را به ثبت برساند.

فیلم جدید آکوامن 2 قابلیت بیشتری برای جذب مخاطب دارد

آکوامن 2 مزیت بزرگی نسبت به فیلم The Flash دارد. باید توجه کرد که فیلم The Flash اولین فیلم انفرادی برای این شخصیت بود. خصوصیتی که در نهایت به فروش اندک آن در باکس‌آفیس منجر شد. در مقابل، آکوامن 2 یک مورد متفاوت است و در موقعیت یکسانی با فیلم The Flash قرار ندارد. چراکه این فیلم، شامل دومین حضور انفرادی یک ابرقهرمان است و دنباله فیلمی پرفروش به حساب می‌آید. قسمت قبلی که در سال 2018 اکران شد، فروشی برابر با 1.148 میلیارد دلار در جهان داشت که آن را به پرسودترین فیلم DC تبدیل کرد.

اولین حضور مهم شخصیت فلش در مجموعه تلویزیونی The Flash محصول 2014 میلادی بود. این مجموعه تلویزیونی از سال 2014 تا سال 2023 پخش می‌شد و در آن، گرانت گاستین (Grant Gustin) ایفاگر نقش فلش بود. طی مدتی که سریال The Flash در شبکه CW روی آنتن می‌رفت، پیش‌بینی می‌شد که فیلم The Flash هم به‌زودی ساخته شود. اما ساخت این فیلم همواره با تاخیرهای متعددی مواجه شد، تا اینکه بالاخره در ژوئن سال 2023 (کمتر از یک ماه پس از پایان مجموعه تلویزیونی) در سینماها به اکران رسید.

بزرگ‌ترین مشکل فیلم The Flash این بود که در آن، ازرا میلر (Ezra Miller) جایگزین گرانت گاستین برای بازی در نقش فلش شده بود. به همین دلیل، اشتیاق مخاطبان برای تماشای فیلم The Flash از بین رفت. اما فیلم جدید آکوامن 2 از این نظر، مشکلی ندارد چراکه هیچ تغییری در فهرست بازیگرانش ایجاد نشده است. علاوه بر این، دلایل دیگری نیز هست که این فیلم را در موقعیت بهتری نسبت به The Flash قرار می‌دهند. پس می‌توان گفت که محصول جدید DC برای ورود به فهرست فیلم‌های پرفروش سال 2023، شانس بیشتری دارد.

فیلم آکوامن 2 در زمان مناسبی به روی پرده می‌رود

گیشه‌های سینما، پس از شیوع بیماری COVID-19 ضعیف شدند و دوره سیاهی را پشت سر گذاشتند. فیلم‌هایی که در آن دوره تولید می‌شدند، باید بودجه‌شان را افزایش می‌دادند تا تمام پروتکل‌های ایمنی را رعایت کنند. این مشکلی بود که باعث افزایش هزینه بسیاری از فیلم‌های پرفروش می‌شد. فراتر از آن، مخاطبان سینما نیز راحت‌طلب شدند زیرا فیلم دیدن در خانه را به سینما رفتن ترجیح دادند. این عوامل به همراه رقابت شدید برخی از فیلم‌ها در سال 2023، منجر به باکس‌آفیس غافلگیرکننده این سال شد که شکست فیلم The Flash را در پی داشت.

اما دنباله فیلم آکوامن با چنین رقابت شدیدی مواجه نخواهد شد. تاریخ اکران آکوامن 2 از الگوی تعیین‌شده توسط اولین فیلم انفرادی این شخصیت، پیروی می‌کند. آکوامن و پادشاهی گمشده در تاریخ 20 دسامبر اکران می‌شود، یعنی یک روز قبل از اکران فیلم قبلی در سال 2018 (فیلم آکوامن در 21 دسامبر اکران شد). شکی نیست که آکوامن 2 در زمان مناسبی به روی پرده می‌رود و تاریخ اکرانش می‌تواند موفقیت آن را تسهیل کند. در این زمان، رقابت کمی در سینما وجود دارد و مردم به دلیل آنکه در تعطیلات به سر می‌برند، مشتاق فیلم دیدن هستند.

در نهایت، فیلم جدید آکوامن 2 چه عملکردی خواهد داشت؟ قسمت قبلی آکوامن در طول اکران خود بیش از یک میلیارد دلار به دست آورد و تبدیل به نهمین فیلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ شد. به همین دلیل، بدیهی است که دنباله آن نیز قابلیت رسیدن به چنین جایگاهی را دارد. طبق گزارش باکس‌آفیس موجو، فیلم ابرقهرمانی The Flash بیش از 270 میلیون دلار در سراسر جهان کسب کرده است. از آن‌جا که آکوامن 2 قابلیت‌های بیشتری نسبت به فیلم The Flash دارد، می‌توان انتظار داشت که چند برابر این فیلم در سینماهای سراسر دنیا بفروشد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا