دنباله فیلم دکتر استرنج راه فیلم Endgame را ادامه می‌دهد

پروژه اسرار آمیز مارول!

دنباله فیلم دکتر استرنج راه فیلم Endgame را ادامه می‌دهد نرگس کریمی پور ۰ ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ مارول
دنباله فیلم دکتر استرنج راه فیلم Endgame را ادامه می‌دهد

به نظر می‌رسد که استودیو مارول جزییات دنباله فیلم دکتر استرنج را مانند آنچه که برای فیلم Endgame انجام داد، به شدت حفظ خواهد کرد. بدون شک فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌‍‌های استودیو مارول در چند سال اخیر بوده و یکی از مورد انتظارترین آثار سینمایی سال جاری خواهد بود.

همانطور که این استودیو تا پیش از اولین اکران رسمی فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی اجازه نداد هیچ یک از جزئیات داستانی این اثر به بیرون درز کند، اکنون نیز به نظر می‌رسد دنباله فیلم دکتر استرنج راه فیلم Endgame را ادامه داده و از جزییات داستانی آن به شدت محافظت می‌شود.

پس از اتفاقاتی که در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست برای دکتر استرنج رخ داد، به نظر می‌رسد که اکنون استیفن استرنج درگیر خطرات مولتی‌ورسی شده و راه فراری ندارد. در این بین با شخصیت جدیدی به نام آمریکا چاوز که تا کنون در دنیای سینمایی مارول حضور نداشته آشنا می‌شویم و اسکارلت ویچ شرور را می‌بینم که احتمالا از جهان دیگری آمده و غصه‌های واندا وکسیموف از جهان MCU را به او یادآوری می‌کند. همچنین از قدرت نمایی وانگ که اکنون به جادوگر اعظم تبدیل شده است می‌بینیم و کابوسی که هر روز برای استرنج و واندا تکرار می‌شود.

در فیلم دکتر استرنج ۲ استیفن استرنج (Stephen Strange) یا همان دکتر استرنج (Doctor Strange) با بازی بندیکت کامبربچ (Benedict Timothy Carlton Cumberbatch)، واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) یا همان اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) با بازی الیزابت اولسون (Elizabeth Olsen)، بندیکت وانگ در نقش وانگ ، آمریکا چاوز (America Chavez) با بازی خوچیتل گومز(Xochitl Gomez) و موردو (Mordo) با بازی چیویتل اجیوفور(Chiwetel Ejiofor) تیمی را تشکیل می‌دهند، که در نهایت در مقابل خطرات مولتی‌ورسی مقابله خواهد کرد.

همچنین به نظر می‌رسد که در این اثر شاهد حضور پاتریک استوارت (Patrick Stewart) به عنوان پروفسور ایکس خواهیم بود و او رهبری گروه ایلومیناتی را برعهده خواهد داشت. با این حال همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد هنوز مشخص نیست که پروفسور ایکس دقیقا چه ارتباطی با داستان مولتی‌ورس و زندگی استرنج خواهد داشت و آیا این پروفسور ایکس همان نسخه‌ای از این دانشمند جهش‌یافته است که ما پیش‌تر در فرنچایز مردان ایکس با آن آشنا شده بوده‌ایم یا خیر! با توجه به مفهوم مولتی‌ورس هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و حتی گزارش شده است که در این اثر با دست کم سه نسخه از خود دکتر استرنج از جمله استرنج شرور که به نظر می‌رسد نسخه‌ای مشابه با آنچه که در سریال انیمیشنی ?…What If دیدیم باشد، استرنج مدافع و استرنج دنیای سینمای مرالو که همان پروتاگونیست داستان است.

راب کیز (Rob Keyes) و اریک دیویس (Erik Davis) در صفحه توییتر خود اعلام کرده‌اند که، فیلم Multiverse of Madness تا زمان اکران فیلم در لس آنجلس که در تاریخ ۲ ماه می انجام می‌شود، به طور کامل برای هیچ رسانه دیگری نمایش داده نخواهد شد. همچنین پیش‌نمایش این اثر پیش از مصاحبه‌های رسانه‌ها انجام نخواهد شد واکران این دنباله در لس آنجلس اولین رویدادی است که مردم می‌توانند کل فیلم را در آن ببینند. دیزنی از این جهت تلاش می‌کند تا از درز اطلاعات به فضای مجازی و اسپویل فیلم توسط رسانه‌ها جلوگیری کرده و هنگام اکران طرفداران و مخاطبان را به شدت غافلگیر کند.

Multiverse of Madness دقیقا مانند فیلم Avengers Endgame تلاش می‌کند تا از اسپویل شدن مخاطب قبل از اکران جلوگیری کند. دیزنی استراتژی‌های مشابهی را برای هر دو فیلم به کار گرفته تا مطمئن شود که پیچ و تاب‌ها و شگفتی‌های داستان همچنان پنهان می‌مانند. پیش از اکران فیلم پایان بازی، استودیو مارول و دیزنی به طرز باورنکردنی در مورد اینکه چه کلیپی برای مصاحبه‌کنندگان قبل از انتشار اخبار فیلم نمایش داده شود، حساس بودند، به همین دلیل تنها قسمت کوتاهی از اوایل فیلم را به نمایش گذاشتند. در همین راستا به نظر می‌رسد که از همین روش برای اکران رسانه‌ای فیلم دکتر استرنج ۲ استفاده کنند.

فیلم مورد انتظار Doctor Strange in the Multiverse of Madness در تاریخ ۶ ماه می برابر با ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری در سراسر سینما‌های جهان اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا