#مهسا_امینی

تهیه‌ کننده فیلم دکتر استرنج ۲ از سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU می‌گوید

آیا دوباره شاهد حضور ایلومیناتی خواهیم بود؟

تهیه‌ کننده فیلم دکتر استرنج ۲ از سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU می‌گوید شینا گازرانی ۰ ۳۱ تیر ۱۴۰۱ مارول
سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU

ممکن است سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU آنچه که مخاطبان تصور می‌کنند نباشد. پس از معرفی ناگهانی گروه illuminati در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness، اکنون ریچی پالمر (Richie Palmer)، یکی از تهیه‌کننده‌های پروژه درباره سرنوشت گروه ایلومیناتی در دنیای سینمایی مارول پس از فیلم دکتر استرنج ۲ صحبت می‌کند.

گروه ایلومیناتی که برای اولین بار توسط برایان مایکل بندیس (Brian Michael Bendis) در کمیک‌ها خلق و تشکیل شد، گروهی مخفی از ابرقهرمانان هستند که در نتیجه جنگ کری‌ها و اسکرال‌ها شکل گرفتند. تونی استارک متوجه شد که اعضای تیم می‌توانستند با دانش ترکیبی خود از موجودات بیگانه جلوی جنگ را بگیرند. برخلاف گروه‌های مشابه ابرقهرمانی مانند انتقام‌جویان یا مردان ایکس، گروه ایلومیناتی تنها برای تبادل اطلاعات و جلوگیری از فجایع و ویرانی‌های بیش‌تر گرد هم می‌آیند.

گروه ایلویمناتی در دنیای سینمایی مارول با فیلم دکتر استرنج ۲ و در خلال سفر دکتر استرنج جادوگر (Benedict Cumberbatch) به زمین ۸۳۸ برای نجات آمریکا چاوز از دست اسکارلت ویچ، به مخاطبان معرفی شدند. گروه ایلومیناتی در این فیلم متشکل از نسخه متفاوت پاتریک استوارت در سری فیلم‌های مردان ایکس فاکس با بازی چارلر خاویر (Charles Xavier)، کاپیتان مارول با بازی لاشانا لینچ (Lashana Lynch)، کاپیتان کارتر با بازی هایلی آتول، کارل موردو با بازی چیوتل اجیوفور (Chiwetel Ejiofor)، بلک بولت با بازی انسون مانت (Anson Mount) و رید ریچاردز با حضور جان کرازینسکی (John Krasinski) بود. البته، گروه ایلومیناتی به‌طرز فراموش‌نشدنی‌ای توسط اسکارلت ویچ از بین رفت. اما به‌نظر می‌رسد که سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU هنوز به آخر نرسیده است و بعدها شاهد حضور دوباره این گروه خواهیم بود.

طی هفته گذشته، مستندی درباره استدیو مارول با محوریت فیلم دکتر استرنج ۲ منتشر شد. در بخشی از این مستند، ریچی پالمر، یکی از تهیه‌کنندگان فیلم دکتر استرنج ۲ به سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU اشاره می‌کند و می‌گوید، نسخه‌ای از گروه که در فیلم مولتی‌ورس دیوانگی و جنون به‌تصویر کشیده شد، مسیر را برای حضور مجدد این گروه در ادامه پروژه‌ها هموار می‌کند.

طی سالیان گذشته قصد داشتیم گروه ایلومیناتی را در فیلم‌ها معرفی کنیم. گروه ایلومیناتی سازمانی‌ست که منفصل از دیگران فعالیت می‌کند. فعالیت این گروه اعمالی را شامل می‌شود که مسلما برای گروه‌های دیگر از جمله انتقام‌جویان خوشایند نخواهد بود. فعالیت‌ این گروه در جهانی جایگزین مانند مولتی‌ورس ایده بسیار هیجان‌انگیزی بود، زیرا بعدها شاهد حضور گروه ایلومیناتی در جهان‌های دیگر خواهیم بود. حتی ممکن است این گروه به یکی از مهره‌های اصلی در دنیای سینمایی مارول تبدیل شوند که وقایع MCU را مهیج‌تر خواهد کرد.

ریچی پالمر

معرفی ناگهانی گروه ایلومیانتی در فیلم دکتر استرنج ۲ و از بین رفتن بسیار سریع گروه توسط اسکارلت ویچ، به‌خصوص با وجود مرگ عضو گروه، Mr. Fantastic با بازی جان کرازینسکی، که طرفداران سال‌های سال برای دیدن او در فیلم‌ها کمپین راه‌اندازی می‌کردند، برای بینندگان گیج‌کننده بود.

با این همه، اشاره‌های پالمر به سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU، و حضور مجدد آن‌ها پس از مرگشان خبری هیجان‌انگیز برای کسانی‌ست که مشتاق حضور هرچه بیش‌تر این گروه در دنیای سینمایی مارول هستند. اگرچه بسیاری از ماجراهای گروه ایلومیناتی به‌درستی برای MCU تعریف نشده اند، اما با این حال، شخصیت‌هایی معرفی شده اند، یا در شرف معرفی هستند که به این گروه مربوط می‌شوند.

نسخه اصلی گروه ایلومیناتی در کمیک‌ها تونی استارک، رید ریچاردز، بلک بولت، استفن استرنج، چارلز خاویر، بلک پنتر و نیمور بود. با وجود اینکه در فیلم دکتر استرنج ۲ تنها نیمی از افراد گروه حضور داشتند، شایعاتی مبنی بر اینکه کاراکتر نیمور برای اولین بار در فیلم Black Panther: Wakanda Forever با حضور تنوچ هوئرتا (Tenoch Huerta) به‌تصویر کشیده شد. از یک سو، تماشاگران همچنان منتظر حضور تام کروز (Tom Cruise) در نقش آیرون من و بازگشت کرازینسکی به‌عنوان آقای شگفت‌انگیز هستند، که درها را برای به‌تصویر کشیدن سرنوشت گروه ایلومیناتی در MCU باز می‌گذارد. به‌طور همزمان، مخاطبان می‌توانند گروه ایلومیناتی در دنیای سینمایی مارول را در فیلم دکتر استرنج ۲ از شبکه دیزنی پلاس ببینند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا