فروش فیلم دکتر استرنج 2 در هفته اول اکران چقدر خواهد بود؟

آیا دکتر استرنج می‌تواند رکورد بتمن را بشکند؟

فروش فیلم دکتر استرنج 2

انتظار می‌رود فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness به عنوان یکی از اولین بلاک‌باسترهای بزرگ تابستان افتتاحیه‌ای بزرگ داشته باشد، اما سوال مهمی که مطرح می‌شود این است: فروش فیلم دکتر استرنج 2 در هفته‌ی اول اکران خود قرار است چقدر باشد؟

بعد از حدود ۶ سال انتظار، دکتر استیون استرنج قرار است با دومین فیلم اختصاصی خود به دنیای سینمایی مارول بازگردد. این اثر، که به نظر می‌رسد قرار است ترسناک‌ترین فیلم دنیای سینمایی مارول باشد، توسط سم ریمی کارگردانی شده است، کسی که طرفداران احتمالا او را برای ساخت سه‌گانه‌ی ماندگار Spider-Man و مجموعه‌ی Evil Dead به یاد می‌آورند.

آثار دنیای سینمایی مارول همیشه جزو مهم‌ترین فیلم‌های بلاک‌باستر هر سال بوده‌اند و بیشتر مواقع موفق شده‌اند تا بهترین آمار فروش را در هر سال به ثبت برسانند. انتظار می‌رود تا دکتر استرنج 2 یا Doctor Strange in the Multiverse of Madness نیز بتواند یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌ها یا حتی پرفروش‌ترین فیلم سال میلادی جاری باشد.

فروش فیلم دکتر استرنج 2 در هفته اول اکران

اینطور که رسانه‌ی Variety گزارش می‌دهد، پیش‌بینی می‌شود که فروش فیلم دکتر استرنج 2 بتواند تا پایان افتتاحیه‌ی آخر هفته‌ی خود در آمریکای شمالی، جایی که قرار است فیلم در بیش از ۴۴۰ سالن سینما نمایش داده شود، به رقمی بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیون دلار برسد. این رسانه همچنین در گزارش خود اضافه می‌کند که برخی معتقدند این فیلم می‌تواند حتی تا ۲۰۰ میلیون دلار نیز در باکس آفیس آمریکای شمالی فروش داشته باشد.

همچنین در بازارهای بین‌المللی نیز اتظار می‌رود دومین قسمت دکتر استرنج در هفته‌ی افتتاحیه‌ی اکران خود بین ۱۲۵ تا ۱۴۰ میلیون دلار بفروشد. در مجموع، جدیدترین فیلم دنیای سینمایی مارول می‌تواند با فروش ۳۴۰ میلیون دلاری اولین آخر هفته‌ی اکران خود را به پایان برساند.

گزارش شده است که فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness با بودجه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری تولید شده است که البته این رقم بدون احتساب هزینه‌های مربوط به بخش بازاریابی و تبلیغات این اثر که هزینه‌ی بسیار قابل توجهی است، اعلام شده است.

اگر فروش دکتر استرنج 2 طبق انتظارها باشد، این اثر می‌تواند رکورد بزرگترین آخر هفته‌ی افتتاحیه‌ی سال ۲۰۲۲ را که فعلا متعلق به فیلم The Batman با فروش ۱۳۴ میلیون است، به نام خود ثبت کند.

اولین قسمت از فیلم دکتر استرنج در سال ۲۰۱۶ اکران شد و توانست تا در آخر هفته‌ی نخست خود ۸۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته باشد. این اثر نهایتا با فروش ۲۳۲ میلیون دلاری در آمریکای شمالی و ۶۷۷ میلیون دلاری در سراسر جهان به کار خود پایان داد.

فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness در ابتدا قرار بود که توسط اسکات دریکسون، کارگردان قسمت اول دکتر استرنج کارگردانی شود، اما به دلیل اختلافات خلاقانه، او از این کار کنار رفت. در عوض سم ریمی جای او را گرفت تا نهایتا بعد از چند سال یک فیلم جدید را کارگردانی کند. فیلم قبلی ریمی Oz the Great and Powerful بود که در سال ۲۰۱۳ اکران شد.

علاوه بر بندیکت کامبربچ که نقش دکتر استیون استرنج را ایفا کرده است، بازیگران دیگری از جمله چیوتل اجیوفور، الیزابت اولسن، بندیکت وانگ، خوچیتل گومز، مایکل استولبارگ، ریچیل مک آدامز و پاتریک استوارت در این اثر حضور دارند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا