بازی Dirt 5 با نرخ فریم ۱۲۰ روی ایکس‌باکس سری ایکس اجرا می‌شود

کارگردان فنی کدمسترز تحت تاثیر قدرت ایکس‌باکس قرار گرفته است

بازی Dirt 5 با نرخ فریم ۱۲۰ روی ایکس‌باکس سری ایکس اجرا می‌شود سورنا رضایی ۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
نرخ فریم Dirt 5 روی ایکس‌باکس سری ایکس

دیوید اسپرین‌گیت یکی از اعضای استودیو کدمسترز در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود، به نرخ فریم Dirt 5 روی ایکس‌باکس سری ایکس پرداخت.

اواسط اردیبهشت ماه بود که مایکروسافت اولین قسمت از سری برنامه‌های Xbox Inside را با محوریت نمایش بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس برگزار کرد. در جریان آن عناوین مختلفی رونمایی شدند که Dirt 5 یکی از آن‌ها بود. این محصول با الهام از مسابقات اتومبیلرانی ساخته شده و از ویژگی‌های قابل‌توجه آن می‌توان به محیط‌های متنوع، چرخه‌ی شب و روز، حالت داستانی، قابلیت تقسیم صفحه و حالت عکس‌برداری با قابلیت‌های مختلف اشاره کرد.

دیوید اسپرین‌گیت (David Springate) که به عنوان کارگردانی فنی در استودیوی کدمسترز مشغول به کار است، چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Xbox Wire انجام داد. او در بخشی از گفتگو به نرخ فریم Dirt 5 روی ایکس‌باکس سری ایکس پرداخت و بیان کرد این بازی روی کنسول جدید ردموندی‌ها با نرخ فریم ۱۲۰ اجرا می‌شود. طبق صحبت‌های اسپرین‌گیت، پردازنده‌ی Zen 2 که در که در نسل نهم ایکس‌باکس به کار رفته، مهم‌ترین بخش آن است؛ زیرا اجازه می‌دهد کارت گرافیک از تمام پتانسیل خود برای به تصویر کشیدن داده‌ها بهره ببرد.

کارگردان فنی استودیوی کدمسترز همچنین گفت پردازنده‌های قوی‌تر این فرصت را در اختیار توسعه‌دهندگان بازی قرار می‌دهد تا فیزیک را به شکل بهتری پیاده‌سازی کنند. این بازیساز در ادامه‌ی صحبت‌های خود به قدرت بالای ایکس‌باکس سری ایکس اشاره کرد که به آن‌ها اجازه داد بدون اعمال هیچ گونه بهینه‌سازی، Dirt 5 را با نرخ فریم ۱۲۰ اجرا کنند:

سرعت رسیدن ما به نرخ فریم ۱۲۰ روی ایکس‌باکس سری ایکس مرا شوکه کرد. در آن مرحله از ساخت هیچ گونه بهینه‌سازی صورت نگرفته بود اما نرخ فریم بازی به‌طور مکرر به چنین رقمی می‌رسید.

دیوید اسپرین‌گیت در بخش دیگری از مصاحبه‌ی خود درباره‌ی کیت توسعه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس صحبت کرد که کار کردن با آن ساده است:

اتخاذ چنین سیاستی از سوی تیم ایکس‌باکس این اجازه را به ما داد تا شروعی قوی برای کار روی بازی‌های نسل جدید داشته باشیم. در گذشته هیچ وقت پیش نیامده بود در حالی که ماه‌ها تا عرضه‌ی کنسول فاصله داریم، روی بازی آن کار کنم. کیت توسعه کامل بود و عملکردی پایدار داشت؛ همچنین کار کردن با آن آسان است.

بازی Dirt 5 قرار است در تاریخ نامشخصی از ماه اکتبر (۱۰ مهر الی ۱۰ آبان) برای سه پلتفرم پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود. نسخه‌های نسل نهمی هم همزمان با عرضه‌ی دو کنسول جدید در تعطیلات منتشر خواهند شد. هشتمین نسخه‌ی فرنچایز درت روی ایکس‌باکس وان ایکس از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی می‌کند. این بدان معنا است که در صورت تهیه‌ی بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان، نیازی به خرید مجدد برای ایکس‌باکس سری ایکس نیست و تنها با یک به‌روزرسانی رایگان می‌توانید از نسخه‌ی بهبود یافته در لذت ببرید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا