برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
Death Note

۱۰ انیمه پیشنهادی برای کسانی که انیمه Death Note را دوست دارند

عدالت به شیوه‌ی من!

1%
  • 0/10
۱۰ انیمه پیشنهادی برای کسانی که انیمه Death Note را دوست دارند ۷ ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

شاید شما اخیرا انیمه دفترچه مرگ Death Note دیده باشید و پس از اتمام آن، می‌خواهید که انیمه‌های مشابه آن را ببینید. با این مقاله همراه من باشید.

بسیاری از افراد و خصوصا افرادی که انیمه‌های کمی دیده‌اند، پس از تماشای Death Note به شدت تحت تاثیر آن قرار گرفتند. این انیمه در واقع انیمه‌ای بسیار کوتاه بود ولی نمی‌توان منکر تاثیر آن روی مدیوم انیمه شد.

این انیمه‌ی psychological thriller پر از رمز و رازهایی بود که حتی خیلی از بینندگان نمی‌توانستند حدس بزنند که چه کسی در انتها پیروز می‌شود. کیرا و ال بسیار باهوش بودند و همین هم باعث جذابیت مصاف این دو می‌شد. داستان این انیمه از آشنایی لایت یاگامی با ریوک، خدای مرگ، آغاز می‌شود و ریوک دفترچه‌ای به نام Death Note را به لایت یاگامی می‌دهد و او تصمیم می‌گیرد که نام مجرمین را در آن بنویسد و باعث مرگ آنان و پاک‌سازی جهان شود!

اگر هنوز این انیمه را ندیده‌اید، منتظر نباشید و همین الان به سراغ آن بروید تا حسابی لذت ببرید. همچنین اگر این انیمه را تماشا کرده‌اید و دوست دارید انیمه‌هایی مشابه‌ی آن را ببینید، با ادامه مقاله همراه من باشید تا ۱۰ انیمه‌ی مشابه Death Note را بشناسید.

۱۰-Death Parade

 

Death Parade انیمه‌ای با تم دارک و در مورد مرگ و اتفاقات پس از آن است. در این انیمه افراد به جای جهنم یا بهشت، پس از مرگ به یک Bar فرستاده می‌شوند.

وقتی افراد در این انیمه می‌میرند، توسط متصدی بار به چالش کشیده می‌شوند و بازی می‌کنند. در صورت پیروزی، شانس زندگی دوباره در بدنی دیگر را دریافت می‌کنند و اگر ببازند، تا ابد در پوچی می‌مانند.

بسیاری از طرفداران Death Note این انیمه را تحسین می‌کنند، چرا که در این انیمه به مفاهیمی مثل عدالت و مرگ پرداخته می‌شود.

Parasyte The Maxim-۹

 

در انیمه Parasyte The Maxim و پس از از حمله‌ی موجودات بیگانه شبیه به انگل، زندگی شینیچی ایزومی ۱۶ ساله به کلی عوض می‌شود.

این موجودات بیگانه درون گوش و بینی‌های افراد می‌روند تا کنترل ذهن آنان را به عهده بگیرند. یک بیگانه نیز به همین مقصود وارد بدن شینیچی می‌شود ولی او تنها قادر به کنترل دست راست او خواهد بود. در نهایت این دو هیچ راهی به جز هم‌زیستی با هم برای زنده ماندن ندارند.

Ghost In The Shell-۸

 

طرفداران انیمه Death Note که حسابی از بازی موش و گربه‌ی لایت یاگامی و ال لذت بردند، قطعا عاشق این انیمه میشوند. انیمه Ghost In the Shell در آینده رخ می‌دهد و انسان‌ها راهی برای افزایش قدرت‌های ذهنی و فیزیکی خود پیدا می‌کنند. قاعدتا این تکنولوژی باعث قدرت یافتن مجرمین و افزایش نرخ جنایت نیز می‌شود.

همچنین در این انیمه، هکری خطرناک ملقب به The Laughing Man وجود دارد که تقریبا هیچ کسی نمی‌تواند به پای او برسد!

Future Diary-۷

 

دانش‌آموزی دبیرستانی به نام یوکیترو آمانو زندگی معمولی خود را داشت، تا این که Deus Ex Machina خدای زمان و فضا به او دفترچه‌ی خاطراتی می‌دهد که در آن، اتفاقات آینده با جزئیات روایت شده است. سپس از او می‌خواهد که ۱۱ نفر دیگری را که چنین دفترچه‌ای دارند را بکشد.

انیمه Future Diary تمی دارک دارد تا طرفداران Death Note را به خوبی راضی کند.

Erased-۶

 

این انیمه کوتاه و ۱۲ اپیزوده در مورد مانگا آرتیستی ۲۹ ساله به نام ساتورو فوجیناما است.

در انیمه Erased وقتی اتفاقی بد رخ می‌دهد، او به چند دقیقه پیش از اتفاق افتادن آن فرستاده می‌شود تا جلوی آن را بگیرد و انسان‌ها را نجات دهد. به دلیل اتفاقاتی، او به ۱۸ سال پیش برمی‌گردد تا در مورد ناپدید شدن هم‌کلاسی خود تحقیق کند.

Ergo Proxy-۵

 

برای کسانی که Death note را دوست داشتند، انیمه Ergo Proxy یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تماشا محسوب می‌شود.

این انیمه در یک جهان دیستوپیایی رخ می‌دهد. در این جهان فقط یک شهر به نام رومدو وجود دارد و ربات‌ها وظیفه‌ی کمک به انسان‌ها را دارند. در نهایت ویروسی پخش می‌شود تا به آنان خودآگاهی دهد.

شخصی به نام Re-l Mayer که نوه‌ی شهردار Romdo محسوب می‌شود، به دنبال بررسی این مورد می‌رود. طی این تحقیقات، او با خطر‌های زیادی مواجه شده و همچنین از راز‌های وحشتناکی پرده‌برداری می‌کند.

Code Geass-۴

 

انیمه Code Grass از آن دسته انیمه‌هایی است که جهان‌سازی فوق‌العاده‌ای دارد و در کنار این نیز پر از سورپرایز است.

این انیمه در سال ۲۰۱۰ رخ می‌دهد و امپراطوری مقدس بریتانیا، ژاپن را تسخیر کرده است. دانش‌آموزی بریتانیایی به نام Lelouch Lamperouge وسط جنگ شورشیان و نیروهای بریتانیا گرفتار شده و با کمک دختری ناشناس نجات پیدا می‌کند و همچنین صاحب قدرتی خاص به نام Geass می‌شود.

او تصمیم می‌گیرد که از قدرت خود برای پایان به این سلطه و آزادسازی ژاپن استفاده کند.

Monster-3

پس از پایان انیمه‌ی Death Note طرفداران زیادی با Monster آشنا شدند و به دلیل تشابه زیاد حال وهوای این انیمه به Death Note از آن لذت بردند.

دکتر کنزو تینما بهترین جراح مغز و اعصاب شهر است. روزی رئیس این جراح می‌خواهد که بیخیال مریض خود شود و یک شخص مهم را به جای او جراحی کند. او جان شخص مهم را نجات می‌دهد ولی پس از این که می‌فهمد بیمار دیگر به دلیل عدم رسیدگی او مرده است، دچار عذاب وجدان می‌شود. پس از این ماجرا باری دیگر رئیس کنزو از او می‌خواهد که کاری مشابه را انجام دهد ولی او از این کار سر باز زده و یک پسر کوچک را جراحی می‌کند. سپس مشخص می‌شود که این پسر کوچک تبدیل به یک هیولا شده و انسان‌های زیادی را کشته است.

Psycho-Pass-۲

پخش این انیمه‌ی اکشن روان‌شناختی از سال ۲۰۱۲ شروع شد و توانست تعجب بسیاری از منتقدین و طرفداران انیمه را برانگیزد. انیمه Psycho-Pass یک انیمه‌ی شاخص علمی تخیلی با پیچش‌های داستانی فوق‌العاده است!

همچنین طرفداران Death Note نیز از ستینگ انیمه  حسابی لذت خواهند برد. در این انیمه، نیروی پلیس ژاپن راهی متفاوت برای جلوگیری از جرم و جنایت‌ پیش گرفته است.

به نظر راه برخورد با جنایت‌ها درست به نظر می‌رسد، تا این که Akane به نیرو‌های پلیس ملحق شده و می‌فهمد که این سیستم برخورد با جنایت اصلا سیستم درستی نیست و ظاهرا بقیه‌ی افراد هیچ قصد خوبی از اجرای این سیستم ندارند.

Paranoia Agent-۱

عده‌ی بسیار کثیری معتقد هستند که Paranoia Agent دقیقا چیزی را که Death Note عرضه کرد را نمایش می‌دهد، با این تفاوت که قربانیان Shounen Bat با قربانیان کیرا متفاوت هستند.

شهر موساشینو توسط یک روانی که به افراد با یک چوب بیسبال طلایی حمله می‌کند، تهدید می‌شود و همه هم از خود می‌پرسند که چه کسی مسئول این حجم شدید از خشونت است.

کاراگاهان کیچی ایکاری و میتسوهیرو مانیوا به مجرم نزدیک می‌شوند، ولی آیا آن‌ها می‌توانند او را پیش از رسیدن به قربانی بعدی خود، دستگیر کنند؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟ فکر می‌کنید جای کدام انیمه‌ها در این لیست خالی است؟ شما Death Note را بیشتر به خاطر کدام کارکتر دوست داشتید؟

 مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments