اشاره به بازی Dead Space 3 در عنوان ریمیک Dead Space

هنوزم صدایم را می‌شنوی آیزاک؟

اشاره به بازی Dead Space 3 در عنوان ریمیک Dead Space علی طوسی ۰ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ اخبار بازی
اشاره به بازی Dead Space 3

استودیوی Motive کمپانی EA ارجاع هوشمندانه‌ای را در عنوان Dead Space Remake مخفی کرده که اشاره به بازی Dead Space 3 دارد.

جامعه طرفداران سری بازی‌های Dead Space از روزی که نسخه ریمیک عنوان اول مجموعه منتشر شده بیکار ننشسته‌اند و در حال کاوش میان جزئیات بازی هستند تا نکات مخفی آن را پیدا کنند. این حس کنجکاوی بی‌نتیجه نبوده و حال آن‌ها موردی را یافته‌اند که اشاره به بازی Dead Space 3 دارد‌.

اگر بخواهیم دقیق‌تر صحبت کنیم، باید بگوییم که استودیوی موتیو (Motive Studio) یک ریمیک واقعی به صنعت گیمینگ هدیه داده و در عین حال بهترین ویژگی‌های نسخه اوریجینال را هم همراه تغییراتی خاص به اثر بازسازی اضافه کرده است‌. جدای اینکه آیزاک (Isaac) حالا صحبت می‌کند و دیگر شخصیت صامت قدیمی نیست، شخصیت‌ها و روایت داستان اکنون عمق بیشتری داشته و حتی رابط کاربری رازهایی را در خود پنهان کرده تا شگفتی‌هایی برای کاربران به همراه داشته باشد.

فردی در فروم ردیت با نام کاربری Rios7467 متوجه یک دستخط ویژه از Unitology در بازی شده که به طرز هوشمندانه‌ای در رابط کاربری بازی پنهان شده است؛ در واقع استودیوی Motive از نوعی الفبای خاص استفاده کرده که در نسخه‌های قبلی سری فضای مرده شاهد آن بودیم. با برگرداندن متن خاص پنهان شده به زبان انگلیسی، متوجه عبارت “خاموشش کن” می‌شویم که اشاره به بازی Dead Space 3 دارد. در ابتدا تصور می‌شد که این پیغام از سوی یک نژاد بیگانه قدیمی فرستاده شده است، اما آیزاک (Isaac) در نهایت می‌فهمید که پیغام مذکور از سوی یک نکرومورف (Necromorph) عظیم‌الجثه ارسال شده تا مردم را جهت بازگشت وی به زندگی راهنمایی کنند.

همه می‌دانند که Dead Space Remake پیشرفت‌های چشمگیری را نسبت به نسخه اوریجینال به ارمغان آورده است، اما پیش‌بینی آینده سری در قالب اشاره به بازی Dead Space 3 خود نکته جالبیست که بر جذابیت‌های این اثر می‌افزاید. پس از کشف این موضوع، کاربر ThatSharkFromJaws هم در فروم ردیت اعلام نمود که هریس (Harris) میزبان نکرومورف شکارچی (Hunter Necromorph) در بازی دقیقا می‌گوید:

اونا گرسنه هستن، اونا دارن میان..

این جمله خود عینا اشاره به بازی Dead Space 3 داشته و از آن اثر نقل قول شده است. حال طرفداران گمان می‌برند که کمپانی EA قصد بازسازی کل سری را داشته و باید در آینده منتظر رونمایی‌های جذابی باشیم.

با وجود تمام نقاط مثبت بزرگ بازی Dead Space Remake، باید توجه داشت که استودیوی موتیو اصلا قصد ندارد روایت‌گویی ۲ نسخه داستانی آینده را بر هم بزند یا از آن‌ها چشم‌پوشی نماید. در واقع اگر بخواهیم بدون لو دادن بخشی از داستان این موضوع را بشکافیم، باید گفت که پایان‌بندی ریمیک فضای مرده دقیقا به نسخه دوم وصل می‌شود و اگر هیچ‌گاه شاهد بازسازی نسخه دوم نباشیم، باز هم تجربه نسخه سال ۲۰۰۸ از جذابیت وقایع داستانی سری فضای مرده چیزی کم نمی‌کند.

برخی از طرفداران معتقدند که استودیوی موتیو باید ساخت نسخه چهارم Dead Space را شروع کرده و روایت استودیوی ویسکرال گیمز (Visceral Games) را ادامه دهد. هرچند Brethren Moons در انتهای بسته الحاقی Awakening بازی Dead Space 3 کره زمین را نابود کرد،‌ باز هم تیم سازنده برنامه‌هایی برای ادامه دادن این اثر ترسناک آماده کرده بود. متاسفانه با تعطیلی استودیوی ویسکرال گیمز توسط کمپانی الکترونیک آرتز در سال ۲۰۱۷، هیچ‌گاه فرصتی برای ادامه سری محبوب فضای مرده وجود نداشت؛ اما حالا با بازگشت به ریشه‌ها، بارقه‌هایی از جنس امید در دل طرفداران روشن شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا