چه فیلمی را پیش از تجربه بازی Dead Island 2 ببینیم؟

از سلنا گومز تا استیو بوچمی!

چه فیلمی را پیش از تجربه بازی Dead Island 2 ببینیم؟ نریمان هروی ۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ یادداشت (گیم)
بازی Dead Island 2

بازی Dead Island 2 فردا منتشر می‌شود و با توجه به طنز و خشونت‌ آن، چنین فیلم زامبی‌محوری می‌تواند برای طرفداران این بازی جذاب باشد.

بعضی اوقات ژانر زامبی به قدری منحصر به فرد می‌شود که در هیچ ستینگ و موضوعی قرار نمی‌گیرد! با قرار دادن زامبی‌ها در یک داستان، می‌توان شاهد یک فیلم بد یا خوب در این ژانر بود. با این اوصاف، ۲ اثر زامبی‌محور عجیب و غریب Dead Island 2 و The Dead Don’t Die در زمینه‌هایی با هم شباهت دارند.

وقتی کسی از شباهت یک فیلم با یک بازی صحبت می‌کند، معمولا شاهد توصیف‌‌های بی‌معنی از سوی او هستیم. بخش قابل‌توجهی از بازی‌های ویدئویی هنوز هم از نظر نویسندگی و داستانی ضعیف‌تر از مدیوم‌های دیگر هستند. گاهی اوقات این شباهت‌ها و اتصال بین ۲ فیلم و بازی صرفا فقط به معنی تعریف و تمجید نیست و بیشتر بازگوکننده‌ی رویکردی مشترک در ۲ محصول است.

فیلم The Dead Don’t Die در مورد چیست؟

Jim Jarmusch فیلم‌سازیست که بیشتر مورد توجه افرادی با سلیقه‌های متفاوت است. ریتم فیلم‌های او غالبا آهسته هستد و البته طنز او در فیلم‌ها نسبتا عجیب و غریب است. انتخاب یک فیلم برتر بین فیلم‌های او کاری سخت به شمار می‌آید ولی فیلم Ghost Dog: Way of the Samurai باعث جلب توجهی افراد بسیاری شد. فیلم Only Lovers Left Alive یک اثر ومپایری بود و فیلم ۲۰۱۶ او یعنی Paterson با موفقیت و اقبال عمومی خوبی مواجه شد. جدیدترین فیلم او یعنی The Dead Don’t Die که سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شده، او را وارد یک قلمروی کلاسیک یعنی زامبی‌ها کرد.

فیلم The Dead Don’t Die بازیگران شاخص و شناخته‌شده‌ای را در خود جای داده است. پلیسی به نام کلیف (با بازی بیل موری) و همکارش رونی (با بازی آدام درایور) به گشت و گذار در شهر Centerville می‌پردازند تا زنده بمانند و دیگران را نجات دهند. تیلدا سوئینتون در نقش زنی اسکاتلندی با شمشیر سامورایی بازی می‌کند تا یکی از امضاهای ژانر اکشن در این فیلم قرار بگیرد. این فیلم پر از لحظات عجیب و غریب است و باعث می‌شود تا طنز به کار رفته در این فیلم بیشتر شود. افرادی مثل ایگی پاپ، RZA و تام ویتز در نقش زامبی‌ها بازی می‌کنند. همچنین Sturgill Simpson خواننده‌ی آمریکایی، در نقش یک زامبی گیتاریست ایفای نقش می‌کند. البته که حتی افرادی کاملا رندوم، از سلنا گومز گرفته تا استیو بوچمی هم در این فیلم بازی می‌کنند تا شما هر دقیقه بیشتر و بیشتر متعجب شوید.

این فیلم چه ارتباطی با بازی Dead Island 2 دارد؟

یک بازی درجه چندم با بودجه بالا و یک فیلم مستقل عجیب و غریب از چنین کارگردانی، اصولا نباید مورد مشترکی با هم داشته باشند و قاعدتا هم تماشای فیلمی از Jarmusch نباید شبیه به چک و لگد زدن به تعداد بسیار زیادی از زامبی‌ها برای حدود ۲۰ ساعت به نظر بیاید! این ۲ محصول در بعضی موارد مشابه و در برخی نیز کاملا متفاوت هستند. روند داستانی بازی Dead Island 2 در شهر لس‌آنجلس رخ می‌دهد، در حالی که روایت Dead Don’t Die در شهری کوچک به وقوع می‌پیوندد و به همین دلیل نیز این بازی قاعدتا شامل اکشنی بسیار وسیع‌تر و دیوانه‌وارتری است!

بازی Dead Island 2 به بازیکنان تجربه دیدن فیلم The Dead Don’t Die را نمی‌دهد. برخی از بازیکنان دوست دارند که فیلمی را ببیند و سپس نسخه‌ای تعاملی از آن را تجربه کنند. البته که خب در برخی موارد نیز ربط‌هایی نسبتا اتفاقی به هم دارند و ژانر زامبی به خوبی بر قامت این ۲ محصول نشسته است و بذله‌گویی‌ها و کمدی بخشی جدانشدنی از اکثر محصولات زامبی‌محور به حساب می‌آید. محصولاتی مثل Walking Dead و World War Z این موجودات را جدی می‌گیرند ولی تعداد چنین محصولاتی در برابر تعداد محصولاتی مثل فیلم Zombieland بسیار کم است. در چنین محصولاتی مثلا کارکتر‌های داستان، تعداد بسیاری از زامبی‌ها را می‌بینند و به جای جدی گرفتن آن، شروع به ساختن جوک در مورد آنان می‌کنند. درست است که می‌توان این موضوع را به شکل ترسناک روایت کرد ولی بسیاری از سازندگان دوست دارند که رویکردی طنزآلود را در محصول خود پی بگیرند. بازی Dead Island 2 و فیلم The Dead Don’t Die رویکردی متفاوت در این مورد را پیگیری می‌کنند، اما این رویکردها به شکل عجیبی مشابه هم هستند.

فیلم The Dead Don’t Die تجربه‌ای عجیب در زمینه سینما به حساب می‌آید، در حالی که بازی Dead Island 2 بیشتر شبیه به یک بازی نسبتا معمولی به شمار می‌رود. این ۲ محصول خشونت ژانر زامبی را در خود جای دادند و هم‌زمان نیز طنز را در ستینگ اصلی خود شاهد هستند. داستان آنان به هم شباهت خاصی ندارند اما زامبی‌ها باعث می‌شوند که این ۲ محصول در نهایت در کنار هم قرار بگیرند. بازی Dead Island 2 و فیلم The Dead Don’t Die مثال خوبی هستند که چرا ۲ محصول زامبی‌محور می‌توانند در عین متفاوت بودن، با هم شباهت نیز داشته باشند.

نظر شما در مورد بازی Dead Island 2 چیست؟ فکر می‌کنید این بازی می‌تواند طرفداران بازی‌های زامبی‌محور را راضی کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا