برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین ضدقهرمانان زن دی سی
1%
  • 0/10

نگاهی به بهترین ضدقهرمانان زن دی سی در کتاب‌های کمیک

دلسوز، قوی، عموما شرور و گاهی اوقات مهربان!

نگاهی به بهترین ضدقهرمانان زن دی سی در کتاب‌های کمیک ۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقاله (کامیک) کپی لینک

جهان دی سی در بخش کتاب‌های کمیک غولی بی شاخ و دم بوده که قدرت خود را در بخش ضدقهرمانان بارها به رخ ما کشیده است. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین ضدقهرمانان زن دی سی داشته باشیم.

کتاب‌های کمیک دی سی (DC) کتابخانه‌ای عظیم از شخصیت‌های بی نظیر با رفتارها، قدرت‌ها و البته طراحی‌های بسیار جذاب و خلاقانه هستند. با این وجود یک دسته شخصیت‌های در این کتاب‌های کمیک وجود داشته که همیشه طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده و آن دسته، دسته ضدقهرمانان است! ضدقهرمانان دی سی به باور برخی بهترین دسته از شخصیت‌های این جهان فانتزی زیبا هستند. این دسته معمولا از کدهای اخلاقی پیروی نکرده، با این حال گاهی اوقات اعمال مثبتی انجام می‌دهند که ما را با وجد می‌آورند!

حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین ضدقهرمانان زن دی سی داشته باشیم. مهم نیست این ضدقهرمانان دست راست بزرگ‌ترین دشمن بتمن یا ناجی دولت برای پیش‌برد کارهای منفی خود باشند، در هر صورت این شخصیت‌ها بسیار عمیق و جذاب بوده که به داستان ما جذابیتی بی سابقه می‌بخشند. با ما همراه باشید تا با بهترین آن‌ها آشنا شوید.

کیلر فراست

کیلر فراست (Killer Frost) روزهای عجیبی را در دنیای دی سی سپری می‌کند. او شخصیتی مثبت بوده، شخصیتی منفی بوده و حتی گاهی ترکیبی از هر دو را ارائه داده است. سال‌های زیادی است که همه او را یک ضد قهرمان و نه یک شخصیت منفی می‌دانند. او حتی تبدیل به عضوی از لیگ عدالت آمریکا نیز شد! البته فراموش نکنیم که او در مقطعی به عنوان عضوی از جوخه انتحار با لیگ عدالت مبارزه کرده است، با این حال رستگاری دست همه را می‌گیرد! کیلر فراست بارها گفته که تنها هدفش کمک به مردم بوده و اتفاقات بد زندگی‌اش سبب دست کشیدن او از هدف نهایی‌اش نمی‌شود! سوپرمن نقش بزرگی در نشان دادن راه درست به او ایفا کرد.

رز ویلسون

دختر دث استروک (Deathstroke) بودن کار آسانی نیست! رز ویلسون (Rose Wilson) مسیر طولانی برای پا گذاشتن جای پا پدر خود دارد. رز سال‌های زیادی با نام رویجر (Ravager) به فعالیت پرداخته و پیش از آن تحت تمرین پدر مزدور خود بوده است. رز، مبارزی خبره و ماهر و البته عضوی وفادار برای تین تایتانز (Teen Titans) است. رابطه عجیب رز با پدرش، باعث شد او همیشه دنبال بهتر شدن باشد. از سوی دیگر تمرینات سخت رز باعث شده او شخصیتی بسیار محکم و نفوذناپذیر داشته باشد. سلاح‌های او کشنده و بسیار، اما دوستانش کم هستند!

آرتمیس

آرتمیس (Artemis) از آن دست زنانی بوده که از تک تک مهارت‌های خود برای کشتن دشمنان استفاده می‌کند. آرتمیس جنگجویی خبره بوده و همیشه با واندر وومن (Wonder Woman) بر سر موضوع اینکه کدام یک از آن‌ها بهتر بوده در جدال است. آرتمیس طی مسیر خود با اشخاصی چون بیزارو (Bizarro) و رد هود (Red Hood) همراه بوده و بارها به مصاف قهرمانانی چون بتمن، سوپرمن و واندر وومن رفته است. آرتمیس از مبارزات خونین ترسی نداشته و هر کاری برای تحمیل عقاید خود انجام می‌دهد. او نه تنها از لحاظ فیزیکی فرای تصور بوده، بلکه روحیه جنگ آوری‌اش نیز او را دشمنی سر سخت کرده است.

آماندا والر

آماندا والر (Amanda Waller) به دلیل علایق و دلایل خود همیشه مورب بحث بوده است! هدف اصلی آماندا حفظ امنیت و بهبود کشورش است. آماندا در حقیقت عضو ارشد آرگوس (A.R.G.U.S) بوده و برای خدمت به این سازمان و در نتیجه دولت کشورش، دسته به هر کاری می‌زند. آماندا در طول زندگی خود افراد زیادی را به قتل رسانده و دستور قتل افرادی بیشتری را نیز صادر کرده است. اما در نهایت نمی‌توان او را شخصیتی منفی دانست و قرار دادن او در دسته بهترین ضدقهرمانان زن دی سی توجیه پذیر است.

کت وومن

داستان خفاش و گربه سال‌های طولانی است که ادامه دارد. کت وومن هرگز قهرمانی کامل یا شخصیت منفی کامل نبوده و همه او را یکی از بهترین شخصیت‌های ضدقهرمان دی سی می‌شناسند. او دزدی کرده و به مبارزه افراد مثبت و منفی زیادی می‌رود، اما بهترین عملکرد خود را زمانی نشان داده که از اشخاص مورد علاقه خود حفاظت می‌کند. رابطه کت وومن و بتمن رابطه‌ای بسیار عجیب است. او در حالی که شیفته بتمن بوده، همیشه استقلال خود را نشان می‌دهد و ترکیب این دو رفتار او را تبدیل به شخصیتی بسیار جذاب کرده است.

هارلی کویین

در نهایت به یکی از بهترین شخصیت‌های فانتزی تاریخ یعنی هارلی کویین می‌رسیم. هارلی کویین کار خود را به عنوان شخصیتی کوچک در کنار جوکر آغاز کرد، اما محبوبیت او به قدری زیاد شد که نویسندگان مجبور به ساخت شخصیتی بسیار عمیق از او شدند. هارلی روابط عاشقانه مختلفی را پشت سر گذشته و حین مسیر اشخاصی زیادی را به خاک و خون کشیده است. هارلی کویین با تک تک سلول‌های خود از افرادی که ارزشمند شمرده حفاظت می‌کند. هارلی هرگز از کشتن اشخاصی که دشمن او هستند سر باز نزده و کوتاه نمی‌آیند.

ضدقهرمانان زن دی سی در میان بهترین و عجیب‌ترین شخصیت‌های فانتزی تاریخ قرار داشته و نه تنها در کتاب‌های کمیک، بلکه در فیلم و سریال و بازی‌های ویدیویی، به وفور شاهد الهام گیری توسعه دهندگان از این شخصیت‌های جذاب بوده‌ایم. به نظر شما بهترین ضدقهرمان زن دی سی کدام است؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments