#مهسا_امینی

نسخه‌‎های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس Cyberpunk 2077 چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

Marcin Iwinski در مورد پورت‌های نسل بعدی صحبت می‌کند

نسخه بهبود یافته نسل بعدی بازی Cyberpunk 2077 چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

طبق یک مصاحبه جدید با کمپانی CD Projekt Red، گفته شده نسخه بهبود یافته نسل بعدی بازی Cyberpunk 2077، از همه تکنولوژی‌هایی که این استودیو در اختیار دارد، بهره خواهد برد.

در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ، Marcin Iwinski، یکی از بنیانگذاران و مدیران این شرکت لهستانی، خلاصه تغییراتی را که بازیکنان در نسخه‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس / اس سایبرپانک تجربه خواهند کرد، بیان کرده است. این نسخه قرار است سال بعد منتشر برای کنسول‌های جدید سونی و مایکروسافت منتشر شود.

به گفته Marcin Iwinski صاحبان کنسول‌های نسل جدید هم‌اکنون می‌توانند از نسخه فعلی بازی لذت ببرند، همچنین پس از انتشار نسخه مخصوص به این نسل، می‌توانند آن را به صورت رایگان دریافت کنند. در حالی که او ادعا کرده که این بازی به دلیل توانایی و قابلیت بیشتر کنسول‌های نسل نهم در این نسخه عالی عمل می‌کند، همچنین از ویژگی‌های جدید آن‌ها نیز بهره‌مند خواهد شد.

با آپدیت نسل جدید، ما از تمام ویژگی‌ها و امکانات فنی ارائه شده توسط سخت‌ افزار‌های این نسل، استفاده خواهیم کرد.

Marcin Iwinski جزئیات دقیقی درباره تغییراتی که در نسخه‌های جدیدتر در دسترس خواهند بود، ارائه نداده است، اما می‌توان حدس زد که این تغییرات شامل چه مواردی می‌شود. به نظر می‌رسد CD Projekt Red قرار است در نسخه پلی‌استیشن 5، قابلیت‌های بازخورد لمسی (Haptic Feedback) و Adaptive Trigger کنترلرهای DualSense را مورد استفاده قرار دهد. کنترلرهای ایکس‌باکس سری ایکس این فناوری‌ها را ارائه نمی‌دهند، اما می‌شود حدس زد که سایبرپانک، از سرعت بیشتر، نرخ فریم بالا و از فابلیت Quick Resume کنسول جدید مایکروسافت بهره خواهد برد.

در حالی که به نظر می‌رسد سایبرپانک 2077 بدون این به‌روزرسانی‌ها، در پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس / اس عملکرد خوبی دارد، در کنسول‌های نسل قبلی، داستان بسیار متفاوت است. بازی ایرادات فنی و باگ‌های متعددی روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان دارد. از همین رو، سی‌دی پراجکت برای عملکردش در رابطه با این پلتفرم‌ها عذرخواهی کرده و به بازیکنان ناراضی که تمایلی به صبر برای رفع باگ‌ها و مشکلات فنی ندارند، پیشنهاد داده می‌توانند بازی را ریفاند کنند و پول خود را پس بگیرند.

عنوان نقش آفرینی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۱۰ دسامبر (مصادف با ۲۰ آذر) عرضه شده و هم اکنون روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس / اس، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی قابل‌اجرا است. در حال حاضر، زمان انتشار نسخه بهبود یافته بازی برای نسل بعد، دقیقا مشخص نیست و گفته می‌شود که اواسط سال آینده میلادی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا