#مهسا_امینی

ماجرای ضرر یک میلیارد دلاری Cyberpunk 2077 چیست؟

از آنجا که سهام CDPR پس از انتشار Cyberpunk 2077 سقوط کرده، سهام مشترک بنیانگذاران کمپانی نیز به شدت افت کرده است!

مشکلات لانچ Cyberpunk 2077 یک میلیارد دلار به بنیان‌گذاران ضرر زده است

مشکلات فنی مربوط به لانچ بازی Cyberpunk 2077 بر ارزش سهام استودیوی CD Projekt Red تاثیرات زیادی داشته و گفته می‌شود که این امر به ارزش خالص (Net Worth) اموال بنیانگذاران این کمپانی ضربه بزرگی وارد کرده است. بلومبرگ گزارش داده که ارزش سهام مشترک بنیانگذاران این شرکت، فقط طی چند روز، یک میلیارد دلار کاهش داشته است.

سهم مشترک ۳۴ درصدی این کمپانی لهستانی، میان سه مدیر مشترک Marcin Iwinski ،Adam Kicinski و Piotr Nielubowicz و مالک چهارم، Michal Kicinski تقسیم شده است. با انتظار جامعه گیمرها برای عنوان سایبرپانک، این چهار نفر طی سال‌های اخیر، به ثروتمندترین لهستانی ها بدل شده‌اند. اما با نزول ارزش سهام CD Projekt Red، ثروت آن‌ها نیز کاهش یافته و گفته می‌شود ارزش سهام آن‌ها در روز سه شنبه حدود ۳ میلیارد دلار بوده است.

همچنین تحلیل‌گران زیادی انتظار داشتند که این بازی بتواند در روزهای اولیه انتشار جهانی خود نزدیک به ۳۰ میلیون نسخه فروش داشته باشد اما در حال حاضر، شاهد این هستیم که این رقم، تا ۲۵.۶ میلیون نسخه کاهش داشته است.

به نظر می‌رسد نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان یکی از دلایل عمده افت سهام و این تحلیل‌ها است. این پلتفرم‌ها بسیار محبوب و گسترده‌اند اما متاسفانه بازی سایبرپانک 2077 مشکلات فنی بی‌شماری روی این کنسول‌ها دارد. از همین رو تعداد قابل توجهی از بازیکنان که این بازی نقش‌آفرینی را خریداری یا پیش‌خرید کرده‌اند، از عملکرد آن به شدت ناراضی هستند و Cyberpunk 2077 را روی کنسول‌های نسل هشتم، عملا غیرقابل بازی می‌دانند.

استودیوی CD Projekt Red برای عملکردش در رابطه با پلتفرم‌های نسل قبلی عذرخواهی کرده و به بازیکنانی که ناراضی هستند و تمایل انتظار برای صبر جهت بهبود باگ‌ها و مشکلات بازی ندارند، پیشنهاد داده می‌توانند بازی را پس داده و پول خود را دریافت کنند. اما همچنین اذعان کرده که توافق خاصی برای این بازپرداخت‌ها ندارد و درخواست ریفاند در فروشگاه پلی‌استیشن توصیه نمی‌شود چون به احتمال زیاد تایید نخواهد شد!

بازی نقش آفرینی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) عرضه شده و هم اکنون روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس / اس، گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی قابل‌اجرا است. البته نسخه‌های نسل نهمی که از جزئیات بصری و گرافیکی بالاتری برخوردار هستند، اواسط سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهند شد.

همچنین شما می‌توانید لتس‌پلی بازی Cyberpunk 2077 را در وب سایت سرگرمی تماشا کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا