#مهسا_امینی

اولین آپدیت بزرگ Cyberpunk 2077 از راه رسید

از رفع باگ تا کاهش میزان مصرف حافظه

اولین آپدیت بزرگ Cyberpunk 2077

استودیوی لهستانی سی‌دی پراجکت رد ساعاتی قبل اولین آپدیت بزرگ Cyberpunk 2077 را برای تمامی پلتفرم‌های هدف عرضه کرد.

Cyberpunk 2077، پس از هشت سال سرانجام مهمان خانه‌های مخاطبان شده است. این بازی نقش‌آفرینی و اکشن به واسطه‌ی جلوه‌های بصری، داستان و محیط خود مورد تحسین قرار گرفت و بازخوردهای مثبتی را از سوی گروهی از منتقدان دریافت کرد. محصول جدید سی‌دی پراجکت رد بی‌نقص نیست و برخی از المان‌های گیم‌پلی‌اش عملکرد درستی ندارند. همین موضوع باعث شد گروهی از منتقدان نمرات نه چندان قابل‌قبولی را در نظر بگیرند. البته تکمیل نبودن بخش‌هایی از گیم‌پلی، تنها عاملی نیست که در سرازیر شدن یکباره‌ی نقدهای منفی نقش داشته است. نسخه‌های کنسولی، به خصوص نسل هشتمی از مشکلات فنی متعددی رنج می‌برند.

مشکلات فنی Cyberpunk 2077 روی کنسول‌ها به قدری زیاد است که حواشی مختلفی را برای سی‌دی پراجکت رد ایجاد کرد. این موضوع نه تنها روی کاهش سهام شرکت تاثیر داشت، بلکه تعداد زیادی از کاربران را به سمت ریفاند بازی و دریافت پولشان سوق داد. همچنین احتمال تنظیم شکایت علیه سازنده و ناشر از سوی تعدادی از موسسه‌های حقوقی مطرح شد. آن‌ها اعتقاد دارند سازندگان اصل صداقت را در تبلیغات خود رعایت نکردند. در چنین شرایطی، سی‌دی پراجکت رد انتشار محتوای آنلاین و همچنین محتوای اضافی را به تعویق انداخت تا تیم توسعه بتواند تمرکز بیشتری روی رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد بازی قرار دهد.

سی‌دی پراجکت رد به وعده‌ی خود عمل و اولین آپدیت بزرگ Cyberpunk 2077 را برای تمامی پلتفرم‌های هدف عرضه کرد. این آپدیت نسخه‌ی بازی را به 1.1 تغییر داده و روی استیم، فروشگاه GOG، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 به ترتیب ۶ گیگابایت، ۱.۱ گیگابایت، ۱۶.۵۴ گیگابایت و ۱۶.۸۴ گیگابایت حجم دارد. تفاوت حجم آپدیت روی رایانه‌های شخصی و نسخه‌های کنسولی به هیچ وجه غیرمنتظره نیست؛ زیرا نسخه‌های کنسولی از مشکلات بیشتری رنج می‌برند. آپدیت 1.1 عملکرد سیستم‌های مختلف بازی مانند شخصیت‌ها، تعامل‌ها، مسیریابی، ویدیوهای داخل بازی، مینی مپ، دستگاه‌ها، هوش مصنوعی، ترافیک جاده‌ها، شاخ و برگ درختان و سیستم تخریب محیط را بهبود بخشیده و باعث می‌شود حافظه‌ی کمتری مصرف کنند.

اولین آپدیت بزرگ Cyberpunk 2077 بهبودهایی دیگری را هم در برمی‌گیرد که برای مثال می‌توان به رفع کرش در زمان ذخیره‌سازی اطلاعات، صحنه‌ی افتتاحیه، صحنه‌ی اختتامیه و نقطه‌ی بی‌بازگشت (Point of No Return) اشاره کرد. محصول جدید سی‌دی پراجکت مانند تعدادی از بازی‌ها پیامی را قبل از آغاز ماموریت پایانی نشان می‌دهد. این پیام به مخاطب اخطار می‌دهد در صورتی که ماموریت پایانی را شروع کند، دیگر قادر به انجام ماموریت‌های فرعی باقی مانده نخواهد بود. به این بخش از بازی، نقطه‌ی بی‌بازگشت می‌گویند. در ضمن، به‌روزرسانی مزبور شامل بهبودهای دیگری هم می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین‌هایشان را اشاره شده است:

  • رفع باگ‌ها در ماموریت‌های مختلف از جمله Poem of The Atoms و Down on the Street
  • رفع مشکلات مربوط به رابط کاربری
  • رفع تعدادی از مشکلات گرافیکی

بهبودهای اختصاصی پلی‌استیشن 

  • بهینه‌سازی سیستم جمعیت مردم در پلی‌استیشن 4 پرو و پلی‌استیشن 5
  • رفع کرش‌های مختلف در پلی‌استیشن 4

بهبودهای اختصاصی ایکس‌باکس

  • کم شدن مصرف رم سیستم‌های مختلف (ساخت شخصیت اصلی، آینه‌ها، اسکن کردن، کنترل از راه دور دوبین‌ها و منوها) در ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس وان اس و ایکس‌باکس سری ایکس

بهبودهای اختصاصی رایانه‌های شخصی

  • کاربران از این پس می‌توانند در حالت آفلاین استیم اچیومنت‌‎ها را به دست بیاورند.
  • رفع کرش صفحه‌ی ابتدایی (این مشکل به کارت‌های کارت گرافیک انویدیا اختصاص داشت)

سی‌دی پراجکت رد در بیانیه‌ی اخیر خود تاکید داشت کار روی آپدیت 1.2 ادامه دارد تا برای انتشار آماده شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا