آیا Cyberpunk 2077 نیمه‌کاره رها خواهد شد؟

سایبرپانک 2077 به سرنوشت Anthem دچار نخواهد شد

آیا Cyberpunk 2077 نیمه‌کاره رها خواهد شد؟ سورنا رضایی ۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
توسعه Cyberpunk 2077

آدام کیسینسکی مدیرعامل سی‌دی پراجکت رد در بخشی از مصاحبه اخیر خود تاکید کرد توسعه Cyberpunk 2077 و بهبود کیفیت آن ادامه خواهد داشت.

Cyberpunk 2077، یکی از پرحاشیه‌ترین بازی‌های چند سال اخیر ویدیو گیم به شمار می‌رود. محصول جدید سی‌دی پراجکت رد نخستین بار در سال ۲۰۱۲ به نمایش درآمد. با گذشت نزدیک به شش سال، استودیو لهستانی به انتظارها پایان داد و اولین ویدیو گیم‌پلی را در E3 2018 به نمایش گذاشت. ویدیو مزبور به قدری جذاب و خیره‌کننده بود که نه تنها جوایز متعددی را از داوران E3 دریافت کرد، بلکه از سوی خبرگزاری‌های معتبر مانند Game Informer ،IGN و GamesRadar تحسین شد. در این میان، نباید  نقش The Witcher 3: Wild Hunt را در هایپ پیرامون سایبرپانک 2077 نادیده گرفت. قسمت سوم مجموعه ویچر به قدری‌ کم‌نقص بود که از سوی بسیاری از کارشناسان به عنوان یک معیار برای بررسی دیگر عناوین نقش‌آفرینی استفاده می‌شود.

کارشناسان و کاربران امیدوار بودند Cyberpunk 2077 ادامه‌دهنده راه The Witcher 3: Wild Hunt باشد و استانداردهای جدیدی را برای بازی‌های نقش‌آفرینی تنظیم کند. محصول جدید سی‌دی پراجکت رد پس از تاخیرهای متعدد و البته حاشیه‌های فراوان در دسامبر سال گذشته میلادی عرضه شد. این بازی روی پلتفرم رایانه‌های شخصی از وضعیت نسبتا مساعدی برخوردار بود اما نسخه‌های نسل هشتمی به دلیل مشکلات فنی مانند افت فریم شدید و باگ‌های آزاردهنده عملا قابل‌تجربه نبود. با افزایش اعتراض‌ها، استودیوی لهستانی مجبور به غذرخواهی رسمی شد. همچنین پلی‌استیشن بازی را از فروشگاه خود برداشت تا مشکلات رفع شوند.

آدام کیسینسکی (Adam Kicinski) مدیرعامل سی‌دی پراجکت رد چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Reuters انجام داد. او در بخشی از گفتگو اعلام کرد توسعه Cyberpunk 2077 و بهبود کیفیت آن ادامه خواهد یافت و جای هیچ گونه نگرانی‌ای نیست:

کنار گذاشتن Cyberpunk 2077 و عدم پشتیبانی آن از گزینه‌های روی میز ما نیست. قطعا می‌توانیم بازی را به سطحی از کیفیت برسانیم که به آن افتخار کنیم. با رخ دادن این اتفاق، قادر خواهیم بود به فروش آن طی سال‌های آتی ادامه دهیم.

سی‌دی پراجکت رد طی ماه‌های اخیر درگیر حواشی مختلفی شده است. پس از عرضه سایبرپانک 2077 تعداد قابل‌توجهی از کاربران با ثبت درخواست‌های استرداد، خواهان بازگشت پول خود شدند. با افزایش تعداد درخواست‌های ریفاند و همچنین افزایش جو منفی علیه بازی در فضای مجازی، میکولاژ اورزكوفسكی (Mikołaj Orzechowski) یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ استودیو با استناد بر ماده ۲۸۶ قانون تجارت از مدیران سی‌دی پراجکت رد به خاطر ارائه اطلاعات نادرست به سهام‌داران شکایت کرد. با گذشت مدتی، شرکت حقوقی روزن شکایت دیگری را علیه سازندگان سایبرپانک 2077 تنظیم کرده و به دادگاه فرستاد. آن‌ها مدعی هستند تیم توسعه اطلاعات نادرستی را با کاربران به اشتراک گذاشته است.

با وجود حواشی، مدیران سی‌دی پراجکت رد تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا تمرکز اصلی استودیو روی توسعه Cyberpunk 2077، رفع مشکلات و بهبود کیفیت آن قرار داشته باشد. در همین راستا، ساخت بخش چندنفره لغو شد است. در ضمن، تاکنون چندین پچ و آپدیت برای بازی منتشر شده که آخرین مورد بیش از ۵۰۰ مشکل را برطرف می‌کند.

با در نظر گرفتن صحبت‌های آدام کیسینسکی می‌توان گفت Cyberpunk 2077 تحت هیچ شرایطی به سرنوشت Anthem دچار نخواهد شد. پشتیبانی این بازی نقش‌آفرینی و آنلاین به دلیل عملکرد ضعیف متوقف شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا