#مهسا_امینی
Cyberpunk 2077 پول

چگونه در Cyberpunk 2077 پول بیشتری دربیاوریم؟

هر چیزی در نایت سیتی قیمتی دارد

دوام آوردن در دنیای Cyberpunk 2077 پول زیادی می‌طلبد. در این مقاله با ما همراه باشید تا راه‌های کسب درآمد بیشتر در نایت سیتی را به شما نشان دهیم.

اجازه دهید همین اول کار حقیقت تلخی را بگویم: پیشرفت کردن در دنیای وسیع سایبرپانک و استفاده از پتانسیل‌های V، گران است. خیلی گران. با اینکه امکان تمام کردن بازی روی درجه‌ی سختی نرمال بدون زحمت یا فارم کردن خاصی وجود دارد، اما ارتقای توانایی‌ها و دارایی‌های کاراکترتان نه تنها حس رضایت‌بخشی دارد، بلکه اجازه می‌دهد بیشتر از حضور در نایت سیتی لذت ببرید. عناصر نقش‌آفرینی بازی به حدی گسترده و پرجزئیات است که واقعا نمی‌توان از خیر بسیاری از آیتم‌ها و مکانیک‌ها گذشت، حتی اگر بازی چندان شما را به امتحان‌کردنشان ترغیب نکند. اما با هزینه‌های هنگفتی که بازی به شما تحمیل می‌کند چه کنیم؟ در ادامه چند راه موثر در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید خیلی زود در Cyberpunk 2077 پول خوبی درآورید.

آشغال جمع کنید!

بیلبوردهای رنگارنگ تبلیغاتی، تنها چیزهایی نیستند که سرتاسر نایت سیتی را پوشانده‌اند. هر گوشه و کنار این شهر را که بگردید، آشغال‌هایی پیدا می‌کنید که قابل‌جمع‌آوری هستند. از خیر این زباله‌ها نگذرید! آیتم‌هایی که با عنوان Junk در بازی پیدا می‌شوند، وزنی ندارند که یعنی جمع کردن تعداد زیادی از آن‌ها هیچ محدودیتی در تعداد آیتم‌های قابل‌حملتان ایجاد نمی‌کنند. از طرفی، تمام آیتم‌های Junk را می‌توان به فروشنده‌ها یا Drop Stationها با فشردن یک دکمه فروخت.

توجه کنید که بیشتر این آیتم‌ها به معنای واقعی کلمه آشغال هستند و چندان ارزش جمع‌آوری ندارند. خوشبختانه بازی هنگام برداشتن آنها، قیمتی که می‌ارزند را نشانتان می‌دهد. سعی کنید آشغال‌هایی که بیشتر از ۱۰ Eurodollar (یا Eddie) ارزش دارند را بردارید. یک نکته‌ی مهم که باید به آن دقت داشته باشید این است که برای جمع‌آوری و فروختن Junkها، نباید پِرک Scrapper در شاخه‌ی کرفتینگ مهارت‌های Technical Ability را فعال کنید. این پرک، هر آشغالی که از زمین بردارید را بلافاصله Disassemble می‌کند. (به متریال کرفتینگ خرد می‌کند.)

فراموش نکنید که آشغال‌ها تنها چیزهایی نیستند که می‌توانید بفروشید. هر دشمنی که در بازی می‌کشید، حداقل یک سلاح و آیتم (پوشیدنی، خوردنی یا آشغال) دراپ می‌کند که اصلا نباید از خیرشان بگذرید. آیتم‌های Rare یا Epic که با رنگ بنفش مشخص می‌شوند را حتما بردارید و در ابتدای پیشروی در بازی، به جای Disassemble کردن، بفروشید. نه تنها در میان آن‌ها ممکن است به مواردی بربخورید که به کارتان می‌آیند، بلکه برخی از سلاح‌ها حتی بیش از ۱۰۰۰ ادی می‌ارزند و پول خوبی نصیبتان می‌کنند.

مراحل تصادفی Reported Crimes را انجام دهید

بسیار پیش می‌آید که هنگام گشت و گذار در خیابان‌های نایت سیتی، آیکن‌های آبی‌رنگی روی نقشه‌ی پدیدار شوند. این آیکن‌ها نشان‌دهنده‌ی وقوع یک جرم به دست گانگسترها در محل هستند که تحت عنوان Reported Crimes ظاهر می‌شوند. انجام این مراحل روش خوبی برای درآمدزایی و همچنین کسب XP در بازی است. کافی است دشمنان حاضر در محل را کشته و آیتم‌های Evidence را جمع‌آوری کنید تا هم پول به‌دست بیاورید و هم اکس‌پی. علاوه بر این، دشمنان کشته شده مقداری زیادی آیتم برای لوت کردن دراپ می‌کنند که می‌توان آنها را به قیمت خوبی فروخت.

حتی اگر جرمی در حال وقوع نبود، می‌توانید گانگسترهایی که معمولا گروهی در خیابان‌ها پرسه می‌زنند را از پا درآورید. پلیس درصورت درگیری با آنها به شکل عجیبی دنبالتان نخواهد کرد. در صورتی که لول کاراکترتان در حد مناسبی باشد، می‌توانید درجه‌ی سختی بازی را بالا ببرید؛ در این صورت تعداد و قدرت دشمنان بیشتر می‌شود، اما در عوض لوت ارزشمندتری روی زمین می‌اندازند.

سیستم‌ها را هک کنید

اگر در مناطق متعلق به دشمنان هستید، به دنبال Access Pointها بگردید. این سیستم‌ها می‌توانند لپتاپ، پنل‌های کامپیوتری، آنتن و.. باشند و با آیکن قرمز رنگ در بازی نمایش داده می‌شوند. برای هک کردن هر اکسس پوینت، باید یک مینی گیم Breach Protocol را تکمیل کنید که بسیار ساده است (لازم به ذکر است که باید سطح Intelligence خود را حداقل به ۵ رسانده باشید). هر مینی گیم از شما می‌خواهد که حداقل یکی از سه دنباله‌ی کد را در صفحه با ترتیب خاصی پیدا کنید. پیدا کردن دنباله‌ی سوم بیشترین مقدار پول و لوت را آزاد خواهد کرد، اما اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید هر سه را هم به دست آورید.

برای کسب پول بیشتر با این روش، بهتر است از دو پرک استفاده کنید. اول، پرک Advanced Datamine در زیرشاخه‌ی Breach Protocol در مهارت‌های Intelligence. این پرک در سطح اول پنجاه و در سطح دوم صد درصد پول بیشتری در صورت هک کردن به شما می‌دهد. پرک بعدی، ‌Extended Network Interface در همین زیرشاخه است که تمام اکسس پوینت‌های موجود در محل را برایتان مشخص می‌کند.

یک ترفند ویژه‌ی دیگر

آخرین ترفندی که می‌خواهیم به شما بگوییم به قدری ساده و حتی شیطانی است که بخاطرش احساس عذاب وجدان می‌کنیم! روش کار هم به این شکل است که باید دستگاه‌های خرید خودکار (یا همان Vending Machineها) که آیتم‌هایشان ۱۰ ادی قیمت دارند را پیدا کنید (نگران نباشید، تعدادشان در نایت سیتی خیلی زیاد است!). تمام موجودی این دستگاه‌ها را بخرید. سپس از منوی Inventory، آیتم‌هایی که خریده‌اید (معمولا خوراکی هستند) را Disassemble کنید تا تبدیل به Common و Uncommon Crafting Material شوند.

سپس به منوی کرفتینگ رفته و از آیتم‌های به‌دست‌آمده‌ی خود برای ساختن سلاح‌های Uncommon (سبزرنگ) استفاده کنید. به مشخصات سلاح دقت کرده و مدلی را کرفت کنید که بیشترین قیمت را دارد. حال نه تنها اکس‌پی بسیار زیادی برای کرفت کردن به‌دست‌آورده‌اید، بلکه با فروختن سلاح‌ها می‌توانید پول هنگفتی به جیب بزنید. هم فال هم تماشا!

امیدواریم روش‌هایی که توضیح دادیم کمکتان کنند در Cyberpunk 2077 پول خوبی به دست بیاورید. شما هم اگر ترفند جالبی برای درآمدزایی در بازی می‌شناسید، لطفا با ما و مخاطبان سرگرمی در میان بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا