بازی Crash Team Rumble

بازی Crash Team Rumble بزرگ‌ترین نگرانی من برای سال 2023 است

این بازی زیر هایپ‌ کمر خم می‌کند

چندی پیش بازی رقابتی Crash Team Rumble معرفی شد و هیجان زیادی را نزد طرفداران این مجموعه ایجاد کرد. هایپی که بعید است این بازی بتواند از آن جان سالم به‌در ببرد.

من هیچ‌وقت نتوانستم تحت تاثیر هایپ پیرامون بازی Crash Team Rumble قرار بگیرم. مجموعه‌ی Crash Bandicoot از اولین بازی‌هایی بود که من در طول عمرم بازی کردم و تمام مدت با پستی و بلندی‌های این مجموعه کنار آمدم. من معمولا نسبت به ریمیک‌ها و ریمستر‌هایی که تغییر چندانی در بازی ایجاد نمیکنند، نقدهایی دارم. اما بازی‌های N.Sane Trilogy و Crash Team Racing Nitro Fueled نظر مثبت من را به‌دست آوردند. البته تغییر کارگردانی هنری در بازی جدید Crash Bandicoot 4 چندان نظر مرا جلب نکرد. مدتی شایعه‌هایی در مورد عرضه‌ی بازی بعدی کراش در سبک بتل رویال با اسم Wumpa League وجود داشت. سرانجام از بازی Crash Team Rumble در مراسم The Game Awards 2022 رونمایی شد و حالا بیش از قبل مطمئنم که من واقعا این بازی را نمی‌خواهم.

سرنوشت استودیوهای سازنده Crash

قضیه از این قرار است که استودیوی ویکاریوس ویژن (Vicarious Visions) تیم سازنده‌ی بازی Crash Bandicoot N.Sane Trilogy وظیفه‌ی ساخت ریمیک بازی Tony Hawk’s Pro Skater را بر عهده گرفت. در نتیجه استودیوی تویز فور باب (Toys for Bob) سازنده‌ی ریمیک Spyro، بازی Crash 4 را تولید کرد و قرار بود توسعه‌ی Wumpa League را بر عهده بگیرد. ناگهان هر دوی این استودیوها از کار افتادند و به عنوان تیم‌های پشتیبانی بازی Call of Duty در نظر گرفته شدند. قرارگیری این استودیوها برای پشتیبانی دستگاه پول چاپ کن اکتیویژن (Activision)، خودش امری ناراحت کننده بود و حتی مزه‌ی Wumpa League را هم تلخ‌تر کرد.

اما خب حقیقت این است که من از ابتدا هم بازی Crash Team Rumble را نمی‌خواستم. طبیعتا این استودیوهایی که باید تکسچر اسلحه‌های Call of Duty را طراحی کنند، توسعه‌ی بازی‌ای مثل Wumpa League را ترجیح می‌دهند. اما بعد از Crash 4، بهتر بود شاهد Crash 5 باشیم. ظاهرا بازی Crash Team Racing Nitro Fueled اکتیویژن را قانع کرد که مجموعه‌ی Crash می‌تواند در میان بازی‌های مولتی‌پلیر، موفق ظاهر شود. شاید بهتر بود اکتیویژن بازی ریسینگ جدید Crash را تولید کند. حداقل بازی‌های ریسینگ در سری Crash اعتبار خودشان را دارند. اما درمورد بازی Crash Team Rumble چنین نیست. حتی ساخت ریمیک بازی رقابتی Crash Bash ایده‌ی بهتری بود.

شخصیت‌های بازی Crash Team Rumble

بازی Crash Team Rumble

فهرست شخصیت‌های بازی Crash Team Rumble هم کمی‌ نگران کننده است. اینجا تانا (Tawana) با طراحی مولتی‌ورسش از بازی Crash 4 ظاهر می‌شود. به این معنا که احتمالا هیچوقت شاهد بازگشت دخترهای تروفی (Trophy Girls) در این بازی نباشیم. همینطور علاوه بر یک فهرست بلند از شخصیت‌ها (50 شخصیت‌ مختلف در بازی Nitro Fueled وجود داشت) شاهد یک شخصیت کاملا جدید هم در تریلر بازی هستیم. البته که نمی‌توان بازی‌ها را به‌خاطر ایده‌های زیاد، مورد نقد قرار داد. اما به نظر نمی‌رسد که اضافه کردن یک شخصیت جدید در یک بازی دست جمعی، چندان کار درستی باشد. آن هم زمانی که ستاره‌های زیادی در فهرست شخصیت‌ها وجود دارد. می‌توانید از ریلا روو (Rilla Roo) بپرسید که چگونه در بازی Crash Bash به او بی محلی شد. البته ممکن است حتی در آینده شخصیت‌های جدیدی برای فروش به بازی Crash Team Rumble اضافه شود.

با همه‌ی این‌ها هنوز هم ممکن است با یک بازی سرگرم کننده طرف باشیم. من به استودیوی تویز فور باب اعتماد دارم. اما تاخیر طولانی و وسواس عجیب تولیدکنندگان محتوای Crash Bandicoot، فشار زیادی را به این بازی گروهی وارد می‌کند. در کل این بازی شباهتی به Crash ندارد. ظاهر بازی چندان هیجان‌انگیز به‌نظر نمی‌رسد. بازی‌ای که باید در یک محیط برای کسب Wumpa اینور و آنور بدوید. این بازی روح Crash را ندارد. نکته‌ی دیگر این‌که Crash Team Rumble به طور خلاصه CTR خوانده می‌شود. طرفداران کراش در کل دنیا CTR را به نام Crash Team Racing می‌شناسند. ظاهرا بازی Crash Team Rumble نه برای طرفداران، بلکه برای کسب پول بیشتر با استفاده از زورچپانی شخصیت‌های مجموعه‌ی Crash، ساخته می‌شود. کاری که یک‌بار روی بازی اصلی CTR جواب داد. اما مطمعن نیستم که دوباره آن موفقیت تکرار شود.

شما چه نظری درباره بازی Crash Team Rumble دارید؟ آیا برای آن هیجان‌ زده  هستید؟

5 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا