بازی Crash Team Rumble

بررسی نسخه بتا بازی Crash Team Rumble

پتانسیل خالص

نسخه بتا بازی Crash Team Rumble مدتی پیش عرضه شد و پس از تجربه آن، قصد داریم تا ویژگی‌های شاخص این عنوان را بررسی کنیم. آیا ماجرای جدید و چند نفره کرش بندیکوت می‌تواند در عرضه نهایی موفق باشد؟


مدت‌هاست که طرفداران دنیای ویدیوگیم با روباهی نارنجی و خوش‌خنده به نام کرش بندیکوت آشنا شده‌اند. اولین بازی با عنوان Crash Bandicoot برای کنسول پلی استیشن 1 در سال ۱۹۹۶ عرضه شده بود. نکته قابل توجه اینجاست که این بازی توسط تیم سازنده سری The Last of Us، یعنی ناتی داگ (Naughty Dog) طراحی شده و نسخه‌های اول آن توسط همین تیم برای کنسول‌های پلی استیشن در اختیار کاربران قرار گرفته بود. 


تاکنون بیش از ۱۰ نسخه از بازی‌های کرش بندیکوت برای پلتفرم‌های مختلف (عمدتا پلی استیشن) عرضه شده است. اما چند سال پیش بود که پس از یک وقفه نسبتا طولانی مدت، استودیو Toys For Bob اعلام کرد که بازی Crash Bandicoot 4 قرار است تا به عنوان دنباله‌ای مستقیم بر سه گانه اصلی عرضه شود. این بازی از کیفیت درجه ۱ و گیم پلی خاص و آشنایی بهره می‌برد که باعث موفقیت آن شد. با این حال، این پایان راه کرش نبود و طرفدارن پس از انتشار این نسخه، منتظر عرضه عنوانی دیگر، با همین سطح گرافیک برای کنسول‌های نسل جدید بودند.


بازی Crash Team Rumble جدیدترین تلاش استودیو Toys For Bob است تا بتواند تجربه‌ای متفاوت در حالت مولتی پلیر را در اختیار افراد قرار دهد. این در حالی است که بسیاری از کاربران با شنیدن جزئیاتی درباره این عنوان، به این فکر افتاده بودند که احتمالا Team Rumble یک نسخه ریمیک یا حداقل شبیه به بازی خاطره‌انگیز Crash Bash خواهد بود. اما آیا واقعا این بازی جدید می‌تواند به موفقیت Crash Bash حتی نزدیک شود؟


نسخه بتا بازی Crash Team Rumble چیزی به جز پتانسیل خالص را نشان نمی‌دهد

نسخه بتا بازی Crash Team Rumble حدود یک ماه پیش عرضه شد و برخی کاربران محدود با دعوت کمپانی اکتیویژن (Activision) موفق شدند تا آن را تجربه کنند. بازی از نظر گیم پلی و ساختار، بسیار شبیه به همان Crash Bandicoot 4: It’s About Time است. اما نکته‌ای که باعث می‌شود تا ذهن بازیکنان درگیر آن شود، این است که هدف بازی چیست؟ چه کاری باید انجام بدهید تا در این رقابت چند نفره و آنلاین برنده شوید؟


شما در این بازی می‌توانید یکی از شخصیت‌های محبوب و شناخته شده سری کرش را انتخاب کنید، و با قابلیت‌های ویژه و منحصر به فرد آن، سعی کنید تا دیگران را در زمین بازی کتک بزنید. اما هدف شما صرفا حمله به دیگران نیست، بلکه برنده بازی با برداشتن سیب بیشتر اعلام می‌شود. به عبارتی هر تیمی که بیشترین سیب را جمع کرده باشد، برنده مسابقه خواهد شد. اما این حالت ساده، برخی چاشنی‌های متفاوت دارد که باعث چالش‌برانگیز شدن بازی برای هر دو تیم می‌شود.


برای مثال، شما می‌توانید در بازی با گرفتن چهار سطح حاضر در نقشه، یک Gem برای خود فعال کرده و میزان سیب جمع شده را چند برابر کنید! این در حالی است که دیگر بازیکنان در این حین می‌توانند به شما حمله کنند، یا اینکه اجازه این کار را ندهند که شما سیب‌های خود را به مجموع کل اضافه کنید. با این حال، این تجربه دقیقا همان چیزی است که پس از گذشت چند دست از بازی، برای شما تماما تکراری می‌شود.

مشکل بازی آنجاست که در حداقل در نسخه بتا، در ارائه یک پلی لیست رنگارنگ ناتوان است. شاید همان حالت اصلی جمع کردن سیب برای بسیاری از افراد جذاب باشد، اما طولی نمی‌کشد تا می‌بینید در لابی‌های بازی، افراد اهمیت چندانی به برداشتن سیب نکرده و بیشتر همدیگر را کتک می‌زنند! شاید اگر یک حالت خاص طراحی می‌شد که در آن بازیکنان با زدن به همدیگر و گرفتن امتیاز برنده می‌شدند، شاهد پیشرفت بازی Crash Team Rumble در نسخه بتا می‌بودیم.


به هر حال یکی از ویژگی‌های اصلی بازی‌های آنلاین حال حاضر، داشتن یک پلی لیست با حالت‌های متفاوت است. این وضعیت عملا در هر بازی آنلاینی در هر سبکی وجود دارد، و حتی بازی قدیمی Crash Bash نیز از آن بهره می‌برد! جهان متفاوت و حالت‌های مختلف Crash Bash باعث می‌شد تا بازیکنان هرگز از رفتن به بخش‌های عجیب و غریب آن خسته نشوند. این در حالی است که نسخه بتا بازی Crash Team Rumble، تنها پتانسیل اضافه شدن این حالت‌های مختلف را نشان می‌دهد و در عمل موردهای تازه‌ای را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد.


به عبارتی، در حال حاضر بازی Crash Team Rumble در وضعیت متوسطی قرار دارد که در نسخه بتا، فقط یک تجربه ساده از گیم پلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اگر بازی با همین حالت عرضه شود، طولی نمی‌کشد تا شاهد خسته‌کننده شدن، تکراری شدن، و در نهایت، کنار گذاشته شدن آن توسط بازیکنان باشیم. اما اگر چند بخش تازه به آن اضافه شود که در آن به جای جمع کردن سیب، فوتبال بازی کنید، خانه رنگ کنید، روی یک سطح یخی یکدیگر را پایین بیندازید، یا اینکه صرفا همدیگر را بزنید، بازی به موفقیتی مثال‌زدنی خواهد رسید.


بازی Crash Team Rumble برای عرضه در تاریخ ۲۹ تیر سال جاری (۲۰ ژوئن ۲۰۲۳) در نظر گرفته شده و برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان، و پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا