برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کریستوفر نولان مخالفتی با استفاده از صندلی در صحنه‌ی فیلمبرداری ندارد

سخنگوی این کارگردان انگلیسی-آمریکایی از ممنوعیت‌ها می‌گوید

کریستوفر نولان مخالفتی با استفاده از صندلی در صحنه‌ی فیلمبرداری ندارد ۰ ۱۱ تیر ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
سخنگوی کریستوفر نولان

کلی بوش نواک سخنگوی کریستوفر نولان به اظهارات اخیر ان هتوی واکنش نشان داد و گفت استفاده از صندلی در صحنه‌ی فیلمبرداری به هیچ وجه ممنوع نیست.

کریستوفر نولان (Christopher Nolan) با ساخت سه‌گانه‌ی The Dark Knight و کسب موفقیت‌های مختلف توانست استعداد خود را در کارگردانی آثار بلاک‌باستر به اثبات همگان برساند. او سپس Interstellar و Dunkirk را ساخت و حالا هم روی Tenet کار می‌کند. این فیلم اکشن یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات هفته‌های گذشته بوده است. نولان تمام تلاش خود را به کار گرفته بود تا جدیدترین ساخته‌اش در تاریخ مقرر روی پرده‌ی نقره‌ای رفته و علاقه‌مندان را به حضور در سالن‌های تماشای فیلم متقاعد کند. وب سایت‌های تحلیلی و خبری هم با انتشار مطالب مختلف سعی می‌کردند شرایط را بررسی کرده و احتمال اکران در تاریخ اعلام شده را بسنجند.

ان هتوی (Anne Hathaway) چندی پیش در برنامه‌ی Actors on Actors محصول وب سایت Variety حاضر شد و مصاحبه‌ای را با هیو جکمن (Hugh Jackman) انجام داد. هتوی که برای تولید فیلم‌های The Dark Knight Rises و Interstellar با کریستوفر نولان همکاری کرده بود، در جریان گفتگو از عادت عجیب این کارگردان انگلیسی-آمریکایی پرده برداشت. او گفت نولان اجازه‌ی استفاده از صندلی را در صحنه‌ی فیلمبرداری نمی‌دهد؛ زیرا اگر صندلی‌ای وجود داشته باشد، دست‌اندرکاران نشسته و کارها پیش نمی‌رود. این اظهارات، واکنش‌های مختلفی را از سوی کاربران فضای مجازی به همراه داشت و نولان را به یکی از موضوعات بحث‌برانگیز ساعات اخیر تبدیل کرد.

مدت زیادی از انتشار مصاحبه نمی‌گذشت که کلی بوش نواک (Kelly Bush Novak) سخنگوی کریستوفر نولان بیانیه‌ای را برای وب سایت IndieWire ارسال کرد و به اظهارات ان هتوی واکنش نشان داد. طبق گفته‌های او، نولان ترجیح می‌دهد در صحنه‌ی فیلمبرداری صندلی نداشته باشد اما استفاده از صندلی را برای دیگر دست‌اندرکاران و عوامل تولید ممنوع نکرده است. نواک همچنین در بخشی از بیانیه درباره‌ی ممنوعیت‌هایی که این کارگردان انگلیسی-آمریکایی وضع کرده سخن گفت:

باید بگویم کریستوفر نولان تنها استفاده از تلفن همراه (این ممنوعیت چندان درست اجرا نمی‌شود) و کشیدن سیگار (این ممنوعیت بسیار دقیق اجرا می‌شود) را در صحنه‌ی فیلمبرداری ممنوع کرده است. صندلی‌ای که ان هتوی در صحبت‌های خود به آن اشاره داشته، صندلی کارگردان بوده که اطراف مانیتور قرار می‌گیرد. این صندلی نه بر اساس نیاز، بلکه بر اساس یک سری سلسله مراتب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کریستوفر نولان ترجیح داده از این نوع صندلی استفاده نکند اما هرگز استفاده از صندلی را برای دیگران منع نکرده است. بازیگران و دست‌اندرکاران هر زمان و هر کجا که بخواهند می‌توانند بنشینند.

کریستوفر نولان و کلی بوش نواک متن هوشمندانه‌ای را آماده و منتشر کردند. آن دو بیانیه را به گونه‌ای نوشتند که از هر گونه جنجال و حاشیه‌ی بیشتر جلوگیری کرده و در عین حال به شفاف‌سازی صحبت‌های ان هتوی بپردازد؛ زیرا صحبت‌های این بازیگر باعث اعتراض تعدادی از کاربران فضای مجازی شده بود. آن‌ها اعتقاد داشتند اجبار دست‌اندرکاران و بازیگران برای ایستادن به مدت طولانی به هیچ وجه اقدام درستی نیست. در ضمن، عدم استفاده از صندلی کارگردان در صحنه‌ی فیلمبرداری را نباید موضوع چندان عجیبی در نظر گرفت. به هر حال، کارگردان مسئول اصلی پروژه محسوب می‌شود و باید به طور مداوم مشغول بررسی جزئیات باشد تا صحنه‌ها آن‌طور که باید ضبط شوند.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، جدیدترین ساخته‌ی کریستوفر نولان Tenet نام دارد. این اثر قرار است از تاریخ ۲۲ مرداد (مصادف با ۱۲ آگوست) در سینماهای آمریکا روی پرده‌ی نقره‌ای برود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments