آهنگساز چرنوبیل، جایزه گرمی بهترین موسیقی متن را دریافت کرد

Hildur Gudnadottir از چگونه خلق شدن موزیک متن جوکر می‌گوید

Chernobyl - Hildur Gudnadottir

امسال در شصت و دومین مراسم گرمی، Hildur Gudnadottir، آهنگساز سریال چرنوبیل شبکه HBO، جایزه بهترین موسیقی متن را به دست آورد.

روز یکشنبه در شهر لس‌آنجلس شصت و دومین مراسم Grammy Awards برگزار شد که بزرگ‌ترین رویداد موسیقی دنیای هالیوود شمرده می‌شود. Hildur Gudnadottir از بین دیگر رقبای سرسخت خود توانست جایزه گرمی را با خود به خانه ببرد. جالب است بدانید همراه با موسیقی متن سریال چرنوبیل، هانس زیمر برای The Lion King، رامین جوادی برای فصل آخر Game of Thrones، آلن سیلوستری برای Avengers: Endgame و مارک شیمن برای Mary Poppins Returns از دیگر نامزد‌های جایزه‌ گرمی برای بخش رسانه‌های تصویری بوده‌اند.

سریال چرنوبیل فاجعه هسته‌ای اوکراین در ۱۹۸۶ را روایت می‌کند که در نزدیکی شهر پریپیات در شمال کشور اتفاق افتاد. این مجموعه یکی از موفق‌ترین سریال‌های HBO محسوب می‌شود که رتبه‌های خوبی را برای این شبکه به ارمغان آورده و حالا در مهم‌ترین رویداد موسیقی توانسته جایزه گرمی را دریافت کند. با این‌حال این تنها موفقیت امسال Gudnadottir نبوده و او برای فیلم جوکر هم توانست مورد تحسین منتقدان قرار بگیرد. این آهنگساز موفق، اخیرا توانست نامزد جایزه اسکار و برنده جایزه گلدن گلوب شود.

Hildur Gudnadottir درمورد چگونگی ساخت موسیقی متن فیلم جوکر گفته دقیقا بعد از خواندن فیلم‌نامه، کار را شروع کرده است.

من بعد از خواندن فیلم‌نامه، نوشتن موزیک را شروع کردم. در قدم اول موزیک ویولن سل، که ساز اصلی من است را نوشتم و بعد از آن چند ساعتی با استفاده از احساساتم شروع به بازی با ملودی‌ها کردم. بعد از آن انگار داشتم چیز دیگری را تمرین می‌کردم و به نحوی در چیزی که ساخته بودم می‌لغزیدم. حس قدرت داشت، انگار چیزی در جای درستش قرار گرفته چون دقیقا این حس مثل همان احساسی بود که در زمان خواندن فیلم‌نامه تجربه کردم. بعد از آن سریعا شروع به ضبط کردم و موزیک متن اصلی، از احساساتم خلق شد. این همان احساسی است که او (جوکر) احساس می‌کند.

مراسم اسکار امسال در روز ۲۱ بهمن برگزار می‌شود و انتظار می‌رود که باز هم هیلدور بتواند جایزه‌ی بهترین موسیقی متن را در این رویداد به دست آورد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا