1%
  • 0/10

سی‌دی پراجکت رد لایسنس بازی سایبرپانک را انتقال داد؟

"به دنبال وقوع این امر هستیم"

سی‌دی پراجکت رد لایسنس بازی سایبرپانک را انتقال داد؟ ۰ ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
لایسنس سایبرپانک و ویچر

به گفته مدیر اجرایی سی‌دی پراجکت رد، این کمپانی در نظر دارد لایسنس بازی سایبرپانک و ویچر را در اختیار سازندگان موبایل قرار دهد.

در جریان جلسه پرسش و پاسخی که به دنبال ارائه گزارش مالی سال مالی 2023 شرکت سی‌دی پراجکت (CD Project) انجام شد یکی از حاضران در این جلسه پرسشی مطرح کرد که آیا این کمپانی در نظر دارد لایسنس دارایی‌های خود را در اختیار سازندگان ترد پارتی به منظور توسعه بازی‌های موبایلی قرار دهد. سپس در مورد این موضوع سوال شد که ساز و کار تجاری آن به چه شکل خواهد بود و آیا رویکرد دریافت یک هزینه یک‌ مرتبه‌ای مشخص برای در اختیار دادن حق استفاده از دارایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا رویکرد دریافت سهم از سود حاصل شده اتخاذ می‌شود.

میچل نواکوفسکی (Michał Nowakowski) مدیر اجرایی مشترک این کمپانی در پاسخ اظهار داشت که شرکت سی‌دی پراجکت در حقیقیت در نظر دارد لایسنس سایبرپانک و ویچر را در اختیار دیگر سازندگان موبایل قرار دهد و به دنبال یافتن فرصتی برای این موضوع است اما تاکنون گزینه‌ای یافت نشده و توافقی صورت نگرفته است.

“پاسخ به این پرسش بسیار ساده است و این پاسخ بله است. ما چنین اقدامی را در نظر داریم. ما از طریق مکالمات مختلف به دنبال یافتن چنین فرصتی هستیم. در حال حاضر، چیزی برای اعلام وجود ندارد اما هنگامی که زمان آن فرا برسد این کار را خواهیم کرد.”

“در رابطه با چگونگی قرارداد مالی مبنی بر اینکه یا دریافت یک هزینه مشخص یک مرتبه‌ای باشد یا رویکرد مالی دیگری در نظر گرفته شود، در حال حاضر هیچ گونه اظهارنظری در این خصوص نمی‌توانیم انجام دهیم. اگر بخواهم در این مورد صادق باشم، در حال حاضر هیچ مذاکره‌ای در این باره صورت نگرفته است.”

“با این حال هیچ رویکرد تجاری از پیش تعیین شده‌ای از طرف ما صورت نگرفته که بخواهیم دنبال آن باشیم. زمانی که هر اتفاقی در این باره صورت بگیرد اطلاعات آن را به اشتراک خواهیم گذاشت.”

باید به این موضوع اشاره کنیم که تاکنون هیچ گونه نسخه موبایلی از بازی Cyberpunk 2077 تولید نشده، در مقابل عناوین موبایلی مختلفی از سری The Witcher ساخته شده که با واکنش‌های متفاوتی مواجه شده بودند. برای مثال بازی The Witcher: Monster Slayer یک اثر نقش آفرینی لوکشین محور بوده که در سال 2021 عرضه شد اما سرورهای آن در تابستان گذشته خاموش شدند.

یک بازی کارتی نیز از مجموعه The Witcher تحت عنوان Gwent برای دارندگان سیستم عامل اندروید و iOS عرضه شد که در مجموع با واکنش‌های مثبت مواجه شد.

نظر شما در رابطه با انتقال لایسنس بازی سایبرپانک و ویچر چیست؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments