#مهسا_امینی

داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در آمریکای لاتین روایت خواهد شد

کالاف دیوتی امسال بهترین خواهد بود؟!

داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

طبق روال همیشگی، امسال هم شایعات بسیاری از عنوان بعدی سری Call of Duty لو رفته و نشان می‌دهد که بخشی از مراحل داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در آمریکای لاتین خواهد بود.

هنوز چند ماه از عرضه بازی Call of Duty: Vanguard می‌گذرد و فصل اول آن به تازگی شروع شده است، اما مثل روال هر ساله، شایعات و جزئیات بسیاری درباره عنوان بعدی مطرح شده‌اند که خبر از Modern Warfare 2 می‌دهند. در واقع این شایعات به حدی زود منتشر می‌شوند که برخی مواقع افراد فکر می‌کنند که اکتیویژن (Activision) و سایر استودیوهای زیرمجموعه آن همگی خود این را خواسته‌اند تا اطلاعات لو بروند! به هر حال سال گذشته از نزدیک به ۹ ماه قبل از عرضه می‌دانستیم که داستان احتمالی Vanguard چیست و این روند برای Black Ops Cold War و همچنین Modern Warfare نیز تکرار شده بود.

تام هندرسون (Tom Henderson) در واقع همان شخصی است که جزئیات مختلف مربوط به بازی‌های مختلف (بخصوص سری Call of Duty) را لو می‌دهد و اینبار نیز اظهار کرده که داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در آمریکای لاتین خواهد بود. بدین ترتیب، ظاهرا کاپیتان پرایس (Captain Price) و تیم تسک فورس ۱۴۱ قرار است تا درگیری قضایای تازه‌ای شوند که نشانه جنگ را به سمت آمریکای جنوبی می‌گیرد. با این وجود مشخص نیست که اینبار هم قرار است تا ماکارو (Makarov) شخصیت منفی باشد، یا اینکه تهدیدهای بزرگ‌تر و بدتری برای این عنوان جدید در نظر گرفته شده‌اند.

به هر حال پایان فصل آخر Warzone در چپتر اول که مربوط به Call of Duty: Modern Warfare 2019 بود، نشان داد که تیم تسک فورس ۱۴۱ وردانسک را ترک کرده و به سمت ماموریت دیگری می‌روند. اما نکته قابل توجه اینجاست که بعد از آن زمان عقب برده شد و حال نیز کلا نقشه و داستان Warzone به دوران پس از جنگ جهانی دوم برده شده که روایت فوق‌العاده قدیمی‌تری نسبت به دنیای مدرن در Modern Warfare را بیان می‌کند.

به گفته هندرسون، سازندگان در استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) در واقع بسیار در تلاش هستند تا این نسخه از بازی را به بهترین آن تبدیل کنند. گفته شده که المان‌های بسیاری از جهان قدیمی Modern Warfare قرض گرفته شده و در این عنوان جدید قرار داده خواهد شد‌. همچنین هنگامی که ریمستر بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 عرضه شد، دیدیم که بخش چند نفره برای آن در نظر گرفته نشده است، به همین دلیل سازندگان قصد دارند تا نقشه‌ها و سلاح مختلف آن را به صورت نسبتا کامل، در این عنوان جدید قرار دهند.

همچنین گفته می‌شود در کنار داستان بی‌نظیری که برای Call of Duty: Modern Warfare 2 در نظر گرفته شده، ظاهرا قرار است تا یک بخش جدید به نام DMZ را داشته باشیم که تمرکز آن روی قرار دادن بازیکنان در مقابل همدیگر، در یک نقشه بسیار بزرگ است که برنده بودن در آن کاملا ماموریت‌محور خواهد بود. در واقع این حالت که به نحوی PvEvP است، شباهت‌های بسیاری را با Battlefield 2042 دارد. اما سازندگان در استودیو اینفینیتی وارد کاملا از اشتباهی که دایس (DICE) و الکترونیک آرتس (Electronic Arts) انجام دادند درس گرفته و می‌خواهد نسخه خاص خود را با ویژگی‌های بهتر و قوی‌تر بسازد.

به هر حال امسال آن رقابتی که باید و شاید بین بتلفیلد و کالاف دیوتی ندیدیم، اما به نظر شما آیا Modern Warfare 2 مشت آخر را به Battlefield 2042 و سایر رقیبان خواهد زد؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا