بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops
1%
  • 0/10

رتبه‌بندی بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops

به خط برای نسخه ششم

رتبه‌بندی بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops ۱ ۰۷ تیر ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

 این که بتوانیم درختی شجره‌نامه‌ای از مجموعه Call of Duty درست کنیم و بازی‌ها در آن متصل کنیم، قطعا کار دشواری است. زیرا که بعضی از آن‌ها در یک سری خاص قرار دارند و بعضی دیگر ممکن است تنها باشند. یکی از آن سری‌ بازی‌ها Black Ops است که در ادامه قصد داریم به بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops بپردازیم.

7. بازی Black Ops: Declassified

کنسول ‏PS Vita یکی از قدرتمندترین کنسول‌های دستی زمان خود بود، اما قدرت به خودی خود هیچ معنایی ندارد که باعث می‌شود این بازی را در رتبه آخر بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops، قرار دهیم. بازی Black Ops: Declassified، یک بازی وحشتناک به خودی خود است و وقتی با بقیه بازی‌هایی که در سری Black Ops قرار دارند مقایسه می‌شود، حتی بدتر هم به نظر می‌رسد.

در بخش داستانی تک‌نفره احساس می‌کنید که با نوار چسبی کنار هم قرار گرفته است، چون هیچ یک از هیجان‌هایی که از داستان‌های سری انتظار می‌رود را ندارد. بخش چندنفره سعی می‌کند مجموعه آزمایش شده و درست CoD را در یک کنسول دستی ارائه دهد، اما مردم بهتر بود تا زمانی که بتوانند در خانه خود در کنسول بازی کنند، صبر می‌کردند.

6. بازی Black Ops DS

اگرچه دارای همان نام Call of Duty: Black Ops است، اما در کنسول Nintendo DS یک بازی متفاوت از همتای کنسول‌های دیگر خود است. داستان کمی متفاوت را روایت می‌کند و قابلیت‌های منحصر به فرد دستی به طور اساسی نحوه تعامل بازیکنان در نبرد را تغییر می‌دهد.

‏همه بازی‌های این کنسول دستی توسط یک تیم توسعه‌دهنده ساخته شدند و با هر نسخه جدید، کیفیت آن‌ها بهتر می‌شد. اگرچه بازی Call of Duty: Black Ops برای کنسول Nintendo DS، در حال حاضر قدیمی شده است، اما در زمان خود یکی از بهترین بازی‌های تیراندازی اول شخص برای این کنسول و تا حدودی هم جز بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops، بود.

5. بازی Black Ops 4

نسخه چهارم از این سری فرعی، رویکردی منحصربفرد داشت؛ بدین صورت که به طور کامل از بخش تک‌نفره داستانی چشم پوشی کرد. تنها یک عنوان چندنفره بود که آسیبی به فروش آن وارد نکرد، اما بخش کوچکی از مخاطبان را از خود از دست داد. بازی Black Ops 4 همچنین سبک بازی بتل رویال را با حالت Blackout به این سری معرفی کرد.

بخش Blackout موفق بود اما از برخی امکانات مدرن و ساده‌ای که بخش Warzone بعدها پیاده سازی کرد، بی‌بهره بود و به اندازه کافی به روزرسانی نمی‌شد. اگرچه نبود بخش تک نفره ناامیدکننده است، اما برای افرادی که تنها به بخش چندنفره و Zombies علاقه دارند، محتوای فراوان و عالی وجود دارد؛ هرچند بخش Zombies از نظر عناصر داستانی و طراحی نقشه ها لذت بخش نبود.

4. بازی Black Ops Cold War

نسخه سال 2020 این سری، نوعی بازگشت به اصول اولیه بود. این بازی با هیچ خط داستانی آینده‌نگرانه‌ای سروکار نداشت و خود را محکم در عصر جنگ سرد با بهره‌گیری کامل از زیبایی‌شناسی این دوران، ماموریت‌هایی که دوباره در ویتنام و نیز برخی عملیات‌های مخفیانه پشت پرده آهنین جریان داشتند، جای داد.

بخش چندنفره این اثر، گزینه‌های بسیار متنوعی برای انواع بازیکنان ارائه می‌کرد. حالت‌های اصلی و معمولی وجود دارند، اما همچنین حالت Face Off نیز است، که یک حالت سه‌ در ‌مقابل‌ سه نفر با نقشه‌هایی که برای تعداد بازیکنان کمتر طراحی شده‌اند و طرفداران بازی‌های اکشن قدیمی‌تر و پرهیجان‌تری مانند؛ TimeSplitters یا Quake را خوشحال می‌کند. مکانیک‌های گیم‌پلی مدرن برای این بازی مناسب بودند، اما هرچند ناامیدی‌هایی از سادگی بیش از حد حالت زامبی و کوتاهی داستان اصلی وجود داشت. در هر صورت دلیل نمی‌شود که بازی Call of Duty: Black Ops Cold War را جز بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops به شمار نیاوریم.

3. بازی Call Of Duty: Black Ops

نسخه اول بازی Black Ops، مفهوم جاسوسی را بیشتر به این سری معرفی کرد؛ با داستانی فکر شده‌تر که بر روی شخصیت‌ها در مقایسه با آخرالزمان جهانی متمرکز بود. این بدان معنا نیست که اهمیت آن کم بوده، اما با نگاهی امروزی، گیم‌پلی آن تا اندازه نسخه‌های بعدی پرداخت و صیقل داده نشده است.

با این حال، داستان آن هنوز جذاب است و شخصیت‌های قابل توجهی مانند؛ فرانک وود (Frank Woods) و الکس میسن (Alex Mason) را معرفی می‌کند. این اولین باری بود که این سری از  جنگ ویتنام را پوشش می داد، با القای حال و هوای آن دوران از طریق استفاده از کلیشه های محبوب اما همچنان موثر، مثل؛ موسیقی‌های راک کلاسیک که در آن زمان محبوب بود. علاوه بر یک داستان هیجان انگیز، محتوای بخش زامبی هم نیز آغازگر برخی از بهترین‌ها بود که باعث می‌شود این بازی در کنار بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops، مشاهده شود.

2. بازی Black Ops 3

بازی Black Ops 3 در آینده جریان دارد و بازیکنان به مکانیک‌های پیشرفته حرکتی دسترسی دارند که نحوه مقابله آن‌ها با نبردها را تغییر می‌دهد. این ویژگی، به همراه امکان گذراندن بخش داستانی به صورت همکاری با سه نفر دیگر آنلاین (یک نفر به صورت محلی)، این اثر را تا امروز نیز منحصربفرد در بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops، می‌کند.

درگیری‌های نبردها در داستان این بازی از معمول بازتر هستند و قابلیت‌های پریدن، دویدن سریع و دویدن روی دیوار، باعث می‌شوند تا امکانات گیم‌پلی را گسترش دهند. این مکانیک‌ها به حالت چندنفره این بازی نیز راه پیدا کردند اما بعضا هم نتوانسته‌اند که به خوبی عمل کنند. داستان بازی هیچ ارتباطی با بازی‌های قبلی Black Ops ندارد که این تا حدودی ناامیدکننده است، اما بازی با ارائه بهترین محتوای بخش زامبی خود در این سری، آن را جبران می‌کند.

1. بازی Black Ops 2

بازی Black Ops 2 بین بردن سری به سمت مسیری رادیکال و در عین حال حفظ هویت سری Black Ops حرکت می‌کند. بیشتر شخصیت‌های نسخه اول بازی بازمی‌گردند و برخی خطوط داستانی ادامه پیدا می‌کنند، اما این بازی نیز رفت و برگشت‌هایی در زمان دارد و به زیبایی‌شناسی آینده‌نگرانه‌ای که بازی‌های بعدی دنبال می‌کنند، اشاره می‌کند.

حالت تک‌نفره و داستانی این بازی نیز دارای ماموریت‌های اختیاری و پایان‌های متعدد است. این اثر یک بازی Call of Duty عالی بوده و قطعا در بالاترین جایگاه بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops قرار دارد.

به پایان رتبه‌بندی بهترین بازی‌های سری Call of Duty: Black Ops رسیدیم و حالا دوست داریم که بدانیم از نظر شما بهتری بازی این سری کدام نسخه است و چه مقدار در انتظار عرضه بازی Call of Duty: Black Ops 6 هستید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments