برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
حذفیات کالاف دیوتی بلک اپس ۲
1%
  • 0/10

حذفیات کالاف دیوتی بلک اپس ۲ که آن را افسانه‌ای تر از پیش می‌کردند!

تصمیماتی عجیب از سوی تری آرک که شاید به ضرر آن‌ها بودند!

حذفیات کالاف دیوتی بلک اپس ۲ که آن را افسانه‌ای تر از پیش می‌کردند! ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ یادداشت (گیم) کپی لینک

سری بازی کالاف دیوتی همیشه به عرضه محتوای بی انتها شهرت داشته و بازی بلک اپس ۲ نیز از این قائده مستثنی نیست. اما حذفیات کالاف دیوتی بلک اپس ۲ به ما تفهیم می‌کنند که این بازی می‌توانست حتی بهتر از چیزی که به خاطر داریم عمل کند!

سری بازی Call of Duty Modern Warfare سنگ محکی بسیار سرسخت نه تنها برای دیگر فرنچایزهای شوتر اول شخص، بلکه سنگ محکی سرسخت برای خود سری بازی Call of Duty بود، با این حال تیم تری آرک با عرضه سری جذاب Black Ops و به خصوص نسخه دوم آن توانست همه را حیرت زده کند. داستان این بازی در سال ۲۰۲۵ رخ داده و ویژگی‌های را ارائه داد که پیش‌تر در سری بازی کالاف دیوتی تماشا نکرده بودیم. اولین ویژگی مهم، تفنگ‌های آینده نگرانه و در کنار آن حالت‌های مختلف بخش زامبی بودند.

این بازی جهانی بسیار عظیم داشت و البته زمانی محدود برای توسعه، در نتیجه توسعه دهندگان مجبور به حذف برخی بخش‌ها در این بازی شدند. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به حذفیات کالاف دیوتی بلک اپس ۲ داشته باشیم که می‌توانستند این بازی را حتی قوی‌تر از پیش کنند.

سلاح‌ها

بازی بلک اپس ۲ تعداد قابل توجهی از سلاح‌ها را در دسته‌های مختلف دارد. اما سلاح‌های بیشتری در این بازی وجود داشته که به طور کامل حذف شده یا با سلاحی دیگر جایگزین شده‌اند. اولین آن‌ها شاتگان انفجاری NS2000 بوده که به طور کامل حذف شده است. دومین سلاح TAR-21 بوده که جای خود را به MTAR داده است. موشک افکن Strela-3 نیز از این بازی حذف شده و نارنجک افکن XM25 Bullpup جای خود را به War Machine داده است.

پرک‌ها و افزونه‌های بخش داستانی

بخش داستانی این بازی به دلیل داشتن برخی از ویژگی‌های بخش آنلاین در خود، یکی از خاص‌ترین بخش‌های داستانی کالاف دیوتی بود. اما در این بخش نیز برخی از پرک‌ها مانند Intruder و Lockbreaker از بازی حذف شدند که می‌توانستند کمکی شایان به پیروزی کاربران داشته باشند. در کنار آن، برخی از افزونه‌های تفنگ‌ها نیز از این بخش حذف شدند. اولین آن‌ها افزونه Bipod بوده که پایداری سلاح‌ها را در زمان کاشتن سلاح افزایش می‌دهد. دومین افزونه Ammo Pack بوده که گلوله‌های بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

حالت‌های بخش آنلاین چند نفره

سری بازی کالاف دیوتی در بخش آنلاین همیشه عالی ظاهر شده است. ازدیاد حالت‌های این بخش همیشه ما را سرگرم نگه داشته، با این حال بازی کالاف دیوتی بلک اپس ۲ از این نیز می‌توانست بهتر ظاهر شود. از جمله حذفیات این بخش می‌توان حالت Purgatory را نام برد که شبیه به حالت Team Deathmatch بوده، با این حال هر کاربر پس از مرگ، دیگر به بازی باز نمی‌گردد. به عبارتی این حالت ترکیبی از دو حالت محبوب Team Deathmatch و Search and Destroy است. دومین حالت حذف شده Hacker نام داشته که حالتی جدید از Free-for-All است. در این حالت کاربران با هک کردن ربات‌ها می‌توانستند تیم تک نفره خود را گسترش دهند و افراد بیشتری را بکشند.

طرح اولیه نقشه TranZit

روی کاغذ، سفر با اتوبوس در نقشه‌ای بزرگ و مملو از زامبی‌ها جذاب به نظر می‌رسید. این نقشه دارای بخش‌های مختلف بوده که هر نقطه مملو از زامبی‌ها است. با این حال نسخه نهایی آن آنگونه که توسعه دهندگان گمان داشتند جذاب نبود! توسعه دهندگان در طرح اولیه ایده‌های دیگری برای این نقشه نیز داشتند. در فاز آلفا، دود و مه کمتری در نقشه دیده شده و مواد مذابی نیز وجود نداشت. در کنار آن نقشه چندین برابر بود. افزودن مواد مذاب و دود بیشتر این نقشه را چالش برانگیزتر کردند، با این حال توسعه دهندگان برای تجربه‌ای روان مجبور به کوچک کردن مقیاس نقشه شدند.

نقشه‌های کوچک در عوض یک نقشه بزرگ در بخش زامبی

همانطور که در بخش پیش نیز اشاره شد، توسعه دهندگان قصد داشتند نقشه TranZit را نقشه‌ای بسیار بزرگ ارائه دهند، با این حال در نهایت تصمیم گرفتند که آن را تبدیل به چند نقشه کوچک کنند که هر کدام پرک‌ها و سلاح‌های خود را در اختیار کاربران قرار می‌داد. طبق کدهای بازی، توسعه دهندگان به دنبال عرضه نقشه‌های بیشتر نیز بوده‌اند. دیگر نقشه‌ها در مزرعه ذرت، تونل، پالایشگاه و حتی نقشه‌ای شبیه Nach der Untoten از بازی World at War طراحی شده بودند. متاسفانه این نقشه‌ها هرگز به بازی راه پیدا نکردند.

حالت‌های مختلف نقشه TranZit

در بخش زامبی ما با حالت کلاسیک Survival و حالت بسیار چالش برانگیز Grief آشنا شدیم. در بسته الحاقی The Revolution نیز حالت Turned معرفی شد. اما لازم به ذکر است که این تمام حالت‌های بخش زامبی نبوده‌اند! تری آرک قصد داشته حالتی با نام Cleansed را نیز ارائه دهد که در آن کاربران به قتل رسیده تبدیل به زامبی می‌شوند. دیگر حالت انتشار نیافته Containment نام داشته که شما باید از فرار زامبی‌ها جلوگیری کنید.

حالت بعدی Dead Pool نام داشته که اطلاعات ناچیزی از آن در اختیار داریم. حالت بعدی Meat بوده که کاربران با پرتاب گوشت به سوی دشمن، آن‌ها را به سوی خود می‌کشانند! حالت بعدی No Man’s Land بوده که از سبک کو آپ پیروی کرده و حالت بعدی Pitted نام داشته که مبارزه تن به تن بوده است. در نهایت دو حالت Race و Returned هستند. حالت Race از شما می‌خواهد بیشترین زامبی را به قتل برسانید و اما هیچ اطلاعاتی از حالت Returned در دست نیست.

پک نقشه شماره ۵

پک نقشه شماره ۵ که توسعه دهندگان تصمیم به لغو عرضه آن گرفتند بسیار جذاب است. این پک نقشه شامل برخی از بهترین و خاطره انگیزترین نقشه‌های بازی یعنی Nacht der Untoten، Verruckt، Shi No Numa و Der Riese از بازی World at War و Kino der Toten، Five، Ascension، Shangri-La و Moon از بازی Black Ops بود. توسعه دهندگان به منظور داشتن محتوای قابل قبول برای نسخه بعدی این سری بازی، از عرضه این پک نقشه خودداری کردند!

حذفیات کالاف دیوتی بلک اپس ۲ می‌توانستند بخش آنلاین بی نظیر این بازی را حتی بهتر از پیش کنند، اما متاسفانه هرگز به مرحله عرضه نرسیدند. شما دوست دارید کدام یک از حذفیات کالاف دیوتی بلک اپس ۲ را تجربه کنید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments