برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

گزارش باکس آفیس: صدرنشینی فیلم Old در نخستین هفته اکران

در انتظار رونقی که همچنان اثری از آن نیست

گزارش باکس آفیس: صدرنشینی فیلم Old در نخستین هفته اکران ۰ ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
صدرنشینی فیلم Old

وب سایت Deadline در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود با محوریت باکس آفیس داخلی از صدرنشینی فیلم Old خبر داده است.

اکران Fast and Furious 9 و Black Widow باعث شده بود رونق تا حدودی به باکس آفیس بازگشته و امیدواری‌هایی نسبت به آینده آن به وجود بیاید اما ارقامی که در هفته‌های اخیر به ثبت رسیده‌اند چندان قابل‌توجه نیستند. دلایل این اتفاق را می‌توان در موارد مختلفی جستجو کرد که یکی از آن‌ها، کیفیت پایین فیلم‌ها است. اگرچه دو فیلم Old و Snake Eyes: G.I. Joe Origins برای نخستین بار در هفته گذشته روی پرده نقره‌ای آمدند، بازخوردهای ضعیفی را از سوی مخاطبان دریافت کرده‌اند. در نتیجه، مجموع فروش باکس آفیس داخلی در هفته گذشته نسبت به دو هفته پیش کاهشی ۲۵ درصدی را تجربه کرد تا از رقم ۹۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار به ۶۹ میلیون دلار برسد.

وب سایت Deadline در تازه‌ترین گزارش مطلب خود با محوریت باکس آفیس داخلی از صدرنشینی فیلم Old خبر داده است. محصول یونیورسال پیکچرز که در بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ سینما قابل‌تماشا بود، به فروشی ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری بسنده کرد تا رتبه نخست باکس آفیس هفته گذشته را بدست بیاورد. Old، اثر ام نایت. شیامالان (M. Night Shyamalan) بوده که در پرونده هنری خود آثار شاخصی از جمله The Sixth Sense و Signs را دارد. در ضمن، داستان درباره دو خانواده است که در یک ساحل زیبا با یکدیگر ملاقات می‌کنند. آن‎‌ها در ادامه پی می‌برند حضور در ساحل باعث شده سرعت رشدشان به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. علاوه بر این، قادر نیستند از منطقه خارج شوند.

Snake Eyes: G.I. Joe Origins در نخستین هفته اکران داخلی خود ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت و روی رتبه دوم ایستاد. جدا از بازخوردهای منفی از سوی منتقدان و مخاطبان، عوامل دیگری از در فروش نه چندان بالا دخیل بوده‌اند. مورد اول، هنری گلدینگ (Henry Golding) است که نمی‌توان او را یک ستاره هالیوودی در نظر گرفت. مورد دوم به سیاست‌های بازاریابی پارامونت پیکچرز و هاسبرو مربوط می‌شود. این دو شرکت طی سال‌های اخیر به اندازه تبدیل شوندگان برای مجموعه G.I. Joe تبلیغ نکرده‌اند. در نتیجه، طبیعی است که مردم تمایلی برای دیدن اثر نداشته باشند.

رتبه سوم به Black Widow رسید که توانست ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بفروشد. کاهش ۵۵ درصدی فروش فیلم نسبت به دو هفته پیش کاملا طبیعی است. به هر حال، محصول جدید مارول از طریق دیزنی پلاس هم در دسترس بوده و علاقه‌مندان می‌توانند در خانه پای تماشایش بنشینند. Space Jam: A New Legacy در رتبه چهارم دیده می‌شود. این فیلم طی روزهای گذشته ۹ میلیون و ۵۶۰ هزار دلار درآمد داشت که ۶۹ درصد کمتر از دو هفته پیش بود. البته نباید فراموش کرد محصول وارنر در هفته اول اکران داخلی خود ۲۰ میلیون دلار فروخته بود تا بهترین افتتاحیه یک اثر خانوادگی در دوران همه‌گیری را به نام خود ثبت کند.

F9 در جایگاه پنجم دیده می‌شود. جدیدترین قسمت مجموعه سریع و خشن، پنجمین هفته اکران داخلی خود را با فروشی معادل ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار به اتمام رساند. البته شرایط در باکس آفیس بین‌المللی متفاوت است. این فیلم موفق شد ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار در کشورهای دیگر بفروشد. مجموع فروش آن حالا ۶۲۱ میلیون دلار است که یک رکورد طی حدودا ۲ سال گذشته به شمار می‌رود. آخرین اثر هالیوودی که موفق شده بود مرز ۶۰۰ میلیون دلار را رد کند، Jumanji: The Next Level بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments