بازی‌های بتزدا در کنسول‌های ایکس‌باکس با بهترین کیفیت‌ اجرا می‌شوند

این به معنای انحصاری بودن عناوین نیست

بازی‌های بتزدا در کنسول‌های ایکس‌باکس با بهترین کیفیت‌ اجرا می‌شوند مهسا سپاهی ۰ ۲۷ آبان ۱۳۹۹ اخبار بازی
کیفیت بازی‌های بتزدا در کنسول‌های ایکس‌باکس

تیم استوارت، مدیر اجرایی ایکس‌باکس، درمورد خرید بتزدا توسط مایکروسافت صحبت کرده و می‌گوید احتمالا بازی‌های این شرکت انحصاری نخواهند بود.

چند ماه پیش شرکت مایکروسافت اقدام به خریداری شرکت مادر بتزدا یعنی ZeniMax Media، با قیمت ۷.۵ میلیارد دلار کرد و توانست استودیوی‌های بتزدا، Arkane ،id Software ،Tango Gameworks و چند استودیوی دیگر را تصاحب کند. بتزدا خالق آثار تاثیرگذاری از جمله سری The Elder Scrolls ،Dishonored ،DOOM ،Wolfenstein و Fallout بوده و از حالا به بعد طبق سیاست‌های مایکروسافت عمل می‌کند.

به تازگی تیم استوارت که مدیر اجرایی ایکس‌باکس به حساب می‌آید، پیرامون خرید بتزدا توسط مایکروسافت و برنامه‌های بلند مدت آن صحبت کرده است. او می‌گوید این استودیو قصد ندارد بازی‌های خود را از سونی و نینتندو جدا کند. طبق گفته‌های او، قرار است این عناوین با بهترین کیفیت برای کنسول‌های ایکس‌باکس و به طور کلی سیستم‌های مایکروسافت عرضه شوند. در واقع، نسخه‌های ایکس‌باکس بازی‌های آینده‌ی این استودیو، سریع‌تر و بهتر از دیگر رقبا در دسترس بازیکنان قرار خواهند گرفت.

با توجه به گفته‌های تیم استوارت، مایکروسافت قصد دارد تمرکز بیشتری روی سرویس گیم پس و کیفیت آثار بتزدا داشته باشد و به واسطه‌ی سرویس محبوب خود، طرفداران عناوین بتزدا را راضی نگه دارد. این مدیر اجرایی تاکید کرده پلتفرم‌های دیگر قرار نیست از داشتن بازی‌های این استودیو بی‌بهره باشند؛ بلکه، رقابت بر سر کیفیت و خدمت رسانی خواهد بود.

لازم به ذکر است که فیل اسپنسر هم قبل‌تر درمورد دیدگاه مایکروسافت نسبت به شرکت بتزدا و ZeniMax Media صحبت‌های جالبی کرده بود. طبق گفته‌های رئیس بخش ایکس‌باکس، این کمپانی برنامه‌ی طولانی مدتی برای استودیوهای ZeniMax Media و بتزدا داشته و قصد دارد به طور جدی به توسعه‌ی آن‌ها بپردازند و بیشتر از قبل روی سرویس گیم پس و خدمات آن تمرکز کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا