معرفی بهترین انیمه های سینن
1%
  • 0/10

معرفی بهترین انیمه های سینن

زمان محتوای بزرگسالان فرا رسیده!

معرفی بهترین انیمه های سینن ۳۰ ۱۱ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

انیمه همیشه محتواهای مناسب برای کودکان و بچه‌ها فراهم نمی‌کند، بلکه گاهی اوقات ترجیح می‌دهد داستانی سرشار از سکانس‌های بالغانه برای افراد جوان و بزرگسال ارائه کند. انیمه های سینن نمونه‌ای از این مجموعه‌ها با محتوای بالغانه هستند که داستان‌ آن‌ها در دنیایی مملو از موضوعات بزرگسالان سیر می‌کند.

با اینکه که ممکن است تماشای انیمه هایی در سبک سینن احساس ناخوشایندی‌ را برای افراد کم سن و سال ایجاد کند، اما با این حال  محتوا و داستان آن‌ها می‌تواند توجه افراد بسیاری را به خود جلب کند. در واقع مخاطبان سبک سینن معمولاً مردهای بین ۱۸ تا ۴۰ سال را در بر می‌گیرد. گاهی اوقات سبک سینن با ژانرهای متنوع مانند عاشقانه، اکشن و یا حتی کمدی ترکیب می‌شود که می‌تواند نتیجه جالب و جذابی را برای تماشا کردن به ارمغان بیاورد. با رسانه سرگرمی همراه شوید چرا که قرار است در ادامه این داستان مواردی از بهترین انیمه های سینن که ارزش صرف وقت شما را دارند معرفی کنیم.

۱۰. مارچ مانند یک شیر می‌آید

جدای از داستان زیبای مارچ مثل یک شیر می‌آید (March Comes In Like a Lion) این انیمه دارای برخی از بهترین و رایج‌ترین قدرت‌های نمایش انیمیشن در انیمه‌های مدرن است. این انیمه روی پسری افسرده و درونگرا به نام کیریاما ری (Kiriyama Rei)، که در بازی ژاپنی شوگی حرفه‌ای است، تمرکز دارد. از نظر کیفیت انیمیشن و طراحی شخصیت، این اثر به یکی از انیمه های سبک استودیو جیبلی تبدیل شده است، و از طرفی دیگر به دلیل موضوع و روند داستان آن به عنوان نمونه‌ای از بهترین انیمه های سینن شناخته می شود. 

۹. اسکیپ و لوفر

انیمه اسکیپ و لوفر (Skip and Loafer) با ژانر رمانتیک به لیست بهترین انیمه های سینن وارد شده است‌. داستان این انیمه راجع به دختری خجالتی و ترسو اما سخت کوش است، که برای ادامه تحصیل به توکیو رفته و با پسری باهوش، خوشتیپ و محبوب آشنا می‌شود. داستان انیمه رفته رفته باعث می‌شود این دو شخصیت نسبت به یکدیگر وابسته شده، و در نهایت عاشق همدیگر شوند. شخصیت‌های دیگری نیز در انیمه وجود دارند، اما نمی‌توانند همچنان دو شخصیت اصلی داستان مرکز توجه قرار بگیرند. در نهایت دوستی این دو کاراکتر باعث رشد شخصیت فردی، همچنین رابطه عاشقانه آن‌ها می‌شود‌.

۸. انگل: قاعده کلی

انیمه انگل: قاعده کلی (Parasyte: the maxim) به نویسندگی هیتوشی ایواکی در ژانر ترسناک و علمی تخیلی سیر می‌کند، به همین سبب خاطره‌ای تکرار نشدنی را برای تماشاگران خود به وجود می‌آورد. داستان از آنجایی شروع می‌شود که انگل‌ها قصد تصرف دنیا را دارند، و سعی می‌کنند با تسخیر بدن انسان‌ها بشریت را از بین ببرند. شخصیت اصلی این داستان پسری ۱۷ ساله به نام شینیچی ایزومی (Shinichi Izumi) است که طی حمله یک انگل، دست راست او توسط این انگل تسخیر می‌شود. در ادامه داستان این انیمه، ایزومی به همراه انگل دست راست خود یک گروه را تشکیل می‌دهند و سعی دارند در مقابل دیگر انگل‌های بیگانه ایستادگی کنند.

۷. اوشی نو کو

هر قسمت از انیمه اوشی نو کو (Oshi no Ko) یک بخش واقعی از صنعت سرگرمی ژاپن را بازگو می‌کند. داستان این انیمه در کنار انیمشین خیره کننده استودیوی Doga Kobo باعث تماشایی‌تر شدن انیمه می‌شود. قسمت اول انیمه اوشی نو کو طی ۸۰ دقیقه، بیانگر زندگی ستاره ژاپنی، آی (Ai) و قتل مرموز او می‌شود. پس از آی فرزندان دوقلوی او باقی می‌مانند و تصمیم می‌گیرند در آینده راه او را ادامه بدهند. مجموعه اوشی نو کو در ژانر معمایی و درام نمونه‌ای دیگر از بهترین انیمه های سینن است که ارزش صرف وقت شما را دارد.

۶. پلوتو

انیمه پلوتو (Pluto)  اولین داستان در مورد احساسات ربات‌ها نیست، اما از آن می‌توان به عنوان یکی از بهترین‌ها یاد کرد. مانگا پلوتو توسط نویسنده انیمه شاهکار مانستر، نائوکی اوسارا (Naoki Urasawa) نوشته شده است. این انیمه با ژانر رازآلود و ترسناک به یکی از بهترین انیمه های سینن در سال ۲۰۲۳ تبدیل شده است. پلوتو زندگی ربات‌هایی را در نظر می‌گیرد که برای اولین بار یاد می‌گیرند دوست داشته باشند، متنفر و یا ناراحت شوند.

۵. برزرک

داستان مجموعه برزرک (Berserk) از شخصیت اصلی قوی به نام گاتس (Guts) پیروی می‌کند، شخصی که در گذشته به عنوان شمشیرزن سیاه شناخته می‌شد. با اینکه او دوران سختی را در کودکی سپری می‌کند، درست زمانی که احساس خوشبختی را تجربه می‌کند زندگی گاتس با تحولاتی جبران نشدنی و اندوهی عظیم رو به رو می‌شود. او حال به عنوان شخصی که برای مرگ تعیین شده است در مقابل سختی‌های پیش‌رو و محافظت از چیزهایی که برای او عزیز محسوب می‌شوند به جنگیدن می‌پردازد. در میان آثاری فوق‌العاده و طراحی‌های چشمگیر، برزرک یکی از بهترین تجربیاتی است که تماشاگران ژانر اکشن در سبک سینن می‌توانند کسب کنند.

۴. موشی‌شی

نویسنده انیمه موشی‌شی (Mushi-Shi) سعی کرده‌است دنیای ماوراء طبیعی را با افسانه‌های کهنه ژاپنی ترکیب کند، با با این عمل موفق به جذب مخاطبان شده است. کینگو (Ginko)، شخصیت اول این انیمه، به مطالعه ابتدایی‌ترین اشکال زندگی و چگونگی‌های جهان، می‌پردازد. ارتباط موشی‌شی با طبیعت و سبک انیمیشن، همچنین نورپردازی آرام و سبز، این انیمه را به آثار میازاکی نزدیک می‌کند.

۳. شبح درون پوسته

انیمه شبح درون پوسته (Ghost In The Shell) به عنوان یکی از شاهکارترین مجموعه‌های دنیا به شهرت رسیده است. پیچیدگی داستان این انیمه به حدی خارق العاده محسوب می‌شود که همواره با آثار نولان در حال مقایسه است. این مجموعه به بررسی دنیایی که حول محور ربات و سایبورگ‌ها و چگونگی شرایط آن می‌پردازد. انیمه شبح درون پوسته راجع به خطرات جامعه‌ای که تنها بر اساس تکنولوٰژی پیش می‌رود به تماشاگران و دنبال کنندگان خودهشدار می‌دهد.

۲. مانستر

این انیمه بیشتر روی صحنه‌های اکشن تا درام تمرکز دارد، بنابراین صحنه‌های اکشن شدیدتر خواهند بود. با این حال انیمه مانستر (Monster) حتی بدون صحنه‌های نبرد و اکشن می‌تواند با داستان بی‌نظیر خود طرفداران را شگفت زده کند. پیچیدگی و گسترش شخصیت‌های داستان باعث می‌شود روند داستان به صورت خستگی‌ناپذیر پیش برود. این انیمه زندگی یک فرد شرور را در بر می‌گیرد که با شخصیت شیطانی خود روان مخاطبان را بهم بریزد. احتمالا شما نمی‌توانید شخصیت شرور انیمه‌ای ظالم‌تر از او پیدا کنید. 

۱. حماسه وینلند

انیمه حماسه وینلند (Vinland Saga) یکی از خاص‌ترین داستان‌ها را دربر می‌گیرد، به صورتی که در جهات مختلف واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد. داستان این انیمه در قرن یازدهم سیر می‌کند، و زندگی پسری به نام تروفین (Thorfinn) را که به دنبال انتقام جویی از قاتل پدر خود، آسکلاد (Askeladd) است را  روایت می‌کند. تروفین به گروه وایکینگ‌های آسکلاد می‌پیوندد و او را به دوئل دعوت می‌کند. انیمه حماسه وینلند به وضوح نمایانگر فاصله بین قسمت طبیعت انسان و قسمت تاریک انتقام است. پس از گذشت مدتی، تروفین به سختی می‌توانست شکست دادن آسکلاد را بپذیرد، چرا که سال‌های متوالی زیر دست او تعلیم دیدن موجب شده بود او را به چشم پدر خود ببیند. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

30 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments