بهترین انیمه های رمانتیک در ۵ سال اخیر
1%
  • 0/10

بهترین انیمه های رمانتیک در ۵ سال اخیر

آثاری تماشایی با مضامین احساسی

بهترین انیمه های رمانتیک در ۵ سال اخیر ۰ ۱۹ تیر ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

صنعت انیمه موفق شده است در طی چند سال اخیر توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند، و این قضیه که آثار آن در ژانر رمانتیک بهتر از گذشته عمل کرده است نیز بی‌تاثیر نیست. امروزه انیمه‌ها را تنها مخصوص کودکان نمی‌دانند، به همین سبب تمامی سنین می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند. 

در حالی که یاد برخی از انیمه‌های کلاسیک قدیمی تا ابد در ذهن و خاطر ما باقی می‌مانند، انیمه‌های جدید نیز می‌توانند تاثیرگذار واقع شوند. محبوبیت ژانر رمانتیک نیز با موفقیت این آثار پیشرفت کرده است. از زوج‌های نوجوان و جوان در دبیرستان و دانشگاه گرفته تا بزرگسالان و همکاران، هر کدام داستان‌های جدید و جذابی را برای تماشا کردن به همراه دارند. تماشای این سکانس‌های مملو از عشق می‌تواند تماشاگران خود را به وجد آورده و آن‌ها را دچار دگرگونی احساسات کند. اگر به دنبال انیمه‌ های رمانتیک جدید می‌گردید، در ادامه این مطلب با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که لیستی از بهترین انیمه های رمانتیک ۵ سال اخیر را برای شما تهیه کرده‌ایم، تا بتوانید از تماشای آن لذت ببرید.

۲۰. More Than a Married Couple, But Not Lovers

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲

در یک روز عادی، برنامه از این قرار می‌شود که دانش آموزان سوم دبیرستان با جنس مخالف خود همگروه شوند. آن‌ها باید به گونه‌ای با یکدیگر رفتار کنند که گویی ازدواج کرده‌اند. شخصیت اصلی این انیمه، جیرو یاکوئین (Jirou Yakuin) با شخصی که انتظار داشت همگروهی نمی‌شود، بلکه در برابر یک دختر با موهای صورتی که سرشار از انرژی مثبت است قرار می‌گیرد. این دختر آکیرا (Akira) نام دارد، و رفته رفته نسبت به جیرو علاقه‌مند می‌شود. اگر به دنبال مجموعه‌ای می‌گردید که جو دبیرستانی داشته باشد، این سریال به عنوان نمونه‌ای از بهترین انیمه های رمانتیک به شما معرفی می‌شود.

۱۹. Shikimori’s Not Just a Cutie

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲

انیمه های رمانتیک معمولا به گونه‌ای شروع نمی‌شوند که زوج‌ها از قبل عشق یکدیگر را پذیرفته باشند، و این موارد استثنایی محسوب می‌شوند. باید گفت که انیمه Shikimori’s Not Just a Cutie نمونه‌ای از این موارد استثنایی است. این انیمه حول محور شخصیتی به نام یو ایزومی (Yuu Izumi) می‌چرخد. او در گذشته با دختری با قدرت‌های غیرمعمول به نام شیکیموری (Shikimori) آشنا می‌شود. بر اساس شانس بد ایزومی، بلاهای مختلف تحت هر شرایطی بر سر او نازل می‌شوند، اما در این میان شیکیموری به کمک ایزومی آمده و از او دفاع می‌کند. 

۱۸. Sing “Yesterday” For Me

تاریخ عرضه: ۲۰۲۰

بر اساس زحمت‌های یوشیوکی فوجیوارا، کارگردان آثار بحث برانگیز دیگری مانند حمله به تایتان‌ها و می‌خواهم پانکراست را بخورم، انیمه Sing “Yesterday” For Me نمونه‌ای دیگر از کارهای زیبای این کارگردان است. این انیمه حول محور داستان پسری به نام اوزومی (Uozumi) می‌چرخد که اخیرا از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و بدون هدف باقی روز را در یک خواروبار فروشی کوچک مشغول کار کردن است. دلبستگی او به همکلاسی قدیمی و مشتری مغازه باعث به وجود آمدن یک مثلث عشقی می‌شود، پس در این بین اوزومی باید تکلیف خود را مشخص کند. 

۱۷. The Ice Guy and His Cool Female Colleague

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

انیمه The Ice Guy and His Cool Female Colleague اخیرا به زیر ژانر عاشقانه بزرگسالان اضافه شده است. هیمورو (Himuro) شخصیتی است که احساسات و هیجانات او می‌توانند باعث به وجود آمدن یک کولاک بزرگ شوند. در این بین همکار زیبای او، فویوتسوکی (Fuyutsuki) سعی دارد راهکار‌های منطقی برای جلوگیری از کولاک‌های در پیش پیشنهاد کند. رابطه آن‌ها روز به روز نزدیک می‌شود، تا حدی که نمی‌توان تنها عنوان یک همکار را برای آن‌ها به کار برد. 

۱۶. Tomo-chan Is a Girl!

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

به عنوان یکی از جالب‌ترین انیمه های رمانتیک ۲۰۲۳ می‌توان به انیمه Tomo-chan Is a Girl! اشاره کرد. این انیمه حول محور زندگی دو دانش آموز به نام‌های تومو (Tomo) و جان (Jun) می‌چرخد. آن‌ها از دوران کودکی با یکدیگر دوست بودند، اما جان همیشه تومو را به چشم یک دوست می‌دید. در ادامه تومو از هر روشی برای جلب توجه جان چشم پوشی نمی‌کند، اما بر خلاف خواسته‌هایش از اخلاقی دمدمی مزاج برخوردار است، که گاه نقشه‌های تومو را بهم می‌ریزد. علاوه بر داستان هیجان‌انگیز، چیز دیگری که باعث می‌شود مخاطبان از تماشای این انیمه لذت ببرند، تصاویر رنگارنگی است که در طول انیمه چشم‌های آن‌ها را نوازش می‌کند. 

۱۵. Tonikawa: Over The Moon For You

تاریخ عرضه: ۲۰۲۰

بر اساس حواس پرتی‌های ناسا یوزاکی (Nasa Yuzaki)، زندگی او در اثر برخورد با یک کامیون تهدید می‌شود، اما پس از کمک یک دختر ناآشنا، او از مرگ رهایی می‌یابد. در ادامه ناسا از آن دختر می‌خواهد تا برای یک قرار ملاقات حضور یابد، اما آن دختر مخالف کرده و ازدواج را پیشنهاد می‌کند. انیمه Tonikawa روزمرگی‌های ناسا و تسوکاسا (Tsukasa) را دنبال می‌کند. زندگی آن‌ها در کنار یکدیگر مملو از عشق و صمیمیت است، بنابراین تماشای آن نیز قطعا اوقات خوشی را برای تماشاگران به ارمغان می‌آورد. 

۱۴. My Happy Marriage

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

همچنان آثار دیزنی، انیمه My Happy Marriage از داستانی مانند سیندرلا پیروی می‌کند. در دنیای این انیمه بسیاری از شخصیت‌ها از قدرت‌های غیرطبیعی بهره‌مند هستند، اما شخصیت اصلی، میو سایموری (Miyo Saimor) تنها یک دختر عادی است. در سال‌های گذشته مادر میو می‌میرد، و در ادامه پدر او مجددا ازدواج می‌کند. خانواده جدید میو با او مانند یک کنیز رفتار می‌کنند، درست مانند رفتارهای زشت و ناپسندی که نامادری سیندرلا با او داشت. اما شانس با میو همراه است؛ هنگامی که او شوهر آینده خود، کیوکا کودا (Kiyoka Kudou) را ملاقات می‌کند متوجه قلب پاک و ذات خوب او می‌شود.

۱۳. The Angel Next Door Spoils Me Rotten

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳ 

ماهیرو شینا (Mahiru Shiina) و آمانه فوجیمیا (Amane Fujimiya) در مجاورت یکدیگر زندگی می‌کنند، اما تا کنون حتی یک‌بار هم شانس صحبت کردن با یکدیگر را نداشته‌اند. در واقع آن‌ها دو قطب مخالف یکدیگر هستند؛ در حالی که آمانه گوشه‌گیر و درونگرا است، ماهیرو از شخصیتی برونگرا و شاد بهره‌مند است. اما سرنوشت تصمیم می‌گیرد آن‌ها را در در مقابل همدیگر قرار دهد. در یک روز بارانی، ماهیرو آمانه را در حالی که یک گوشه نشسته است می‌بیند، و چتر خود را به سمت او می‌گیرد. 

۱۲. Insomniacs After School

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

انیمه Insomniacs After School یکی از محبوب‌ترین انیمه های رمانتیک ۲۰۲۳ محسوب می‌شود. در این انیمه دو دانش آموز به نام‌ها گانتا ناماکی (Ganta Nakami) و ایساکی ماگاری (Isaki Magari) که مشکلاتی در خواب خود دارند با یکدیگر ملاقات می‌کنند. آن‌ها سعی دارند ارتباط خود را از طریق موسیقی و هنر به یکدیگر نزدیک‌تر کنند. این دو شخصیت از کلاس‌های درس فرار می‌کنند تا اوقات خود را در کنار یکدیگر سپری کنند. همچنین رصدخانه متروکه مدرسه مکانی جدید برای پنهان شدن از دنیای بیرون برای آن‌ها است. 

۱۱. Romantic Killer

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲

شخصیت اصلی انیمه Romantic Killer مانند دیگر شخصیت‌های اصلی انیمه های رمانتیک نیست. آنزو هوشینو‌ (Anzu Hoshino) دختر نوجوانی است که تنها به سه چیز علاقه‌مند است؛ گربه، شکلات و بازی‌های ویدیوئی، و از طرفی دیگر به جنس مذکر هیچ علاقه‌ای ندارد. همه چیز عادی پیش می‌رفت، اما در یک بازی مانند جرات حقیقت، آنزو مجبور می‌شود مشکل شخصیتی به نام سوکاسا کازوکی (Tsukasa Kazuki) را برطرف کند، یا اینکه به او علاقه‌مند شود. 

۱۰. Skip And Loafer

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

انیمه Skip and Loafer با ژانر عاشقانه به لیست بهترین انیمه های رمانتیک وارد شده است‌. داستان این انیمه راجع به دختری خجالتی و ترسو اما سخت کوش است، که برای ادامه تحصیل به توکیو رفته و با پسری باهوش، خوشتیپ و محبوب آشنا می‌شود. داستان انیمه رفته رفته باعث می‌شود این دو شخصیت نسبت به یکدیگر وابسته شده، و در نهایت عاشق همدیگر شوند. شخصیت‌های دیگری نیز در انیمه وجود دارند، اما نمی‌توانند همچنان دو شخصیت اصلی داستان مرکز توجه قرار بگیرند. در نهایت دوستی این دو کاراکتر باعث رشد شخصیت فردی، همچنین رابطه عاشقانه آن‌ها می‌شود‌.

۹. My Love Story With Yamada-kun At Lv999

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

اگر انیمه Love Is Hard for Otaku را می‌پسندید، توصیه می‌شود انیمه My Love Story with Yamada-kun at Lv999 را به فهرست انیمه‌های خود اضافه کنید. آکانه کینوشیتا (Akane Kinoshita) گیمر حرفه‌ای، آکیتو یامادا (Akito Yamada) را در یک جشنواره، پس از جدایی از نامزد سابقش، ملاقات می‌کند. سپس آکانه در ادامه داستان نسبت به یامادا علاقه‌مند می‌شود. این انیمه به گونه‌ای خاص از داستان کلیشه‌ای پیروی می‌کند؛ آکانه دختری بی دست و پا و ساده لوح عاشق یامادا، پسری بی احساس می‌شود. 

۸. Fruits Basket

تاریخ عرضه: ۲۰۱۹

انیمه Fruits Basket در ژانر شوجو، ابتدا در سال ۲۰۰۱ منتشر و سپس در سال ۲۰۱۹ بازسازی شد. پس از بازسازی با سیر عظیمی از طرفداران و بازخورد مثبت آن‌ها مواجه شد. داستان این انیمه روی زندگی دختر دبیرستانی به نام توهرو (Tohru) متمرکز است. پس از گذشت اتفاقاتی، توهرو تصمیم می‌گیرد داخل چادر زندگی کند. با این حال معلوم می‌شود او در حیات پشتی خانواده سوما (Souma) مستقر شده است. در ادامه به صورت اتفاقی با آن‌ها برخورد می‌کند و رازی شگفت انگیز را از خانواده سوما می‌فهمد؛ آن‌ها با در آغوش قرار گرفتن به حیوانات زودیاک تبدیل می‌شوند. 

۷. Call of the Night

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲

انیمه Call of the Night زندگی یک پسر نوجوان به نام کو (Ko) را در بر می‌گیرد. او در واقع زندگی خود را بی‌هدف سپری می‌کند و علاقه‌ای به انجام کاری ندارد. در حالی که بی‌هدف در خیابان‌های تاریک ژاپن قدم می‌زد، به یک خون‌آشام برخورد می‌کند. همان‌طور که انتظار می‌رود این خون‌آشام تهدیدی را برای او ایجاد نمی‌کند، چرا که این انیمه در ژانر ترسناک نیست، بلکه در ژانر رمانتیک است.  کو از این خون‌آشام می‌خواهد تا او را نیز به یک خون‌آشام تبدیل کند، اما در قبال این کار، کو وظیفه دارد کارهای خواسته شده را انجام دهد. 

۶. Horimiya 

تاریخ عرضه: ۲۰۱۹

هوری (Hori) دختری ساده و خانواده دوست است. او ترجیح می‌دهد زندگی عادی خود را از همکلاسی‌هایش مخفی نگهدارد. هوری به صورت اتفاقی با پسری به نام میومورا (Miyamura) که ظاهرا بر خلاف عقاید جامعه است برخورد می‌کند. آن‌ها با یکدیگر یک رابطه دوستانه را تشکیل می‌دهند، اما گویا این رابطه چیزی بیشتر از آن‌ها می‌خواهد. تماشای زندگی نوجوانانه میامورا، هوری و دیگر شخصیت‌ها داستان حس خوبی را به مخاطبان می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال مجموعه‌ای می‌گردید که برای دقایقی شما را از سختی‌های زندگی عادی دور کند، انیمه هوریمیا به شما پیشنهاد می‌شود.

۵. Why Raeliana Ended up at the Duke’s Mansion

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

انیمه Why Raeliana Ended up at the Duke’s Mansion یک داستان فانتزی را با ژانری عاشقانه ترکیب می‌کند. شخصیت اصلی این مجموعه، رینکو (Rinko) طی حادثه‌ای اتفاقی می‌میرد. رینکو پس از مرگش در قالب شخصیت اصلی رمانی که قبلا خوانده بود، رائلینا (Raeliana) به زندگی باز می‌گردد. جزئیات این داستان مملو از اشراف‌زاده‌ها و چیزهای مجلل است. در ادامه رائلینا با دو نوآ وینایت (Duke Noah Wynknight) یک ازدواج جعلی را تشکیل می‌دهد، و این اتفاق شروعی برای عشق آن‌ها است.  

۴. The Dangers In My Heart

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

اگر شما طرفدار انیمه‌ های رمانتیکی هستید که در داستان آن دختر عادی و محبوب به پسری تنها و گوشه‌گیر علاقه‌مند و دلبسته می‌شود، انیمه The Dangers In My Heart انتخاب مناسبی برای تماشا کردن است. داستان این انیمه حول محور پسری به نام ایشیکاوا (Ichikawa) که اغلب در افراد شوم خود غرق می‌شود، می‌چرخد. در ادامه ایشیکاوا با دختری محبوب و دوست‌داشتنی به نام آنا (Anna) آشنا شده و افکار او دچار تحول می‌شود. 

۳. My Dress-Up Darling

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲

گوجو (Gojou) شخصیت اصلی انیمه My Dress-Up Darling، در ساختن عروسک‌های ژاپنی هینا استعدادی بی‌همتا دارد، اما با این وجود تحت هر شرایطی سعی می‌کند این استعداد را از دیگر همکلاسی‌های خود مخفی نگهدارد. از طرفی دیگر شخصیتی محبوب و دوست‌داشتنی به نام مارین (Marin) در داستان ظاهر می شود، که نسبت به کاسپلی شخصیت‌های انیمه علاقه‌ای شگرف دارد. آن‌ها یکدیگر را ملاقات کرده و در ادامه گوجو لباس‌های درخواستی مارین را طراحی می‌کند. را‌بطه آن‌ها همانطور که انتظار می‌رود، رفته رفته نزدیک‌تر می‌شود، تا حدی که دیگر یک رابطه معمولی دوستانه محسوب نمی‌شود. 

۲. A Sign of Affection

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

یوکی ایتوسه (Yuki Itose) دختری ناشنوا است، اما اجازه نمی‌دهد این ناتوانی سد راه او شود. او همواره به دنبال راهی برای تجربه مسیرهای جدید می‌گردد. شخصیت سخت‌کوش یوکی باعث می‌شود او به یک کاراکتر دوست داشتنی تبدیل شود. ماجراهایی بر حسب علاقه یوکی نسبت به هم‌کلاسی خود ایتسوئومی ناگی (Itsuomi Nagi) روند این انیمه را جالب و تماشایی‌تر می‌کند. امروزه از این دو شخصیت به عنوان نمونه‌ای از دوست‌داشتنی‌ترین زوج‌ها در انیمه های رمانتیک یاد می‌شود. 

۱. Kaguya-sama: Love Is War

تاریخ عرضه: ۲۰۱۹

داستان انیمه رمانتیک Love Is War، حول محور معاون رئیس جمهور کاگویا شینومییا (Kaguya Shinomiya) و نماینده جامعه دانشجویی میوکی شیروگان (ٰMiyuki Shirogane) می‌چرخد. این دو شخصیت نقطه اشتراک‌های بسیاری را در برمی‌گیرند؛ هردو آن‌ها مغرور، موفق، نخبه و عاشق یکدیگر هستند. علی‌رغم اینکه آن‌ها نسبت به یکدیگر دلبسته هستند، آنقدر سرسخت و مغرور نیز هستند که این واقعیت را قبول نکنند. این انیمه یکی از محبوب‌ترین انیمه ها در ژانر رمانتیک است، و تماشای آن به تمامی دوست‌داران انیمه‌های عاشقانه پیشنهاد می‌شود. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments