برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
انیمه های رمانتیک اداری
1%
  • 6/10

معرفی و بررسی بهترین انیمه های رمانتیک اداری

عاشقانه‌های خارج از محیط مدرسه

معرفی و بررسی بهترین انیمه های رمانتیک اداری ۳ ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، انیمه‌های بسیاری در ژانر عاشقانه ساخته شده‌اند که طرفداران بی شماری را در سراسر جهان به خود جذب کرده‌اند؛ بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین انیمه های رمانتیک اداری می‌پردازیم که هر لحظه از آن‌ها ارزش تماشا کردن را دارد.

درصد بزرگی از انیمه‌های عاشقانه‌ای که بر اساس مانگاها ساخته و طراحی می‌شوند، در ژانرهای شونن و یا شوجو نوشته شده‌اند. انیمه‌های عاشقانه شونن به عنوان یکی از محبوب ترین ژانرهای تمام دوران‌ها شناخته شده است و از این رو، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده‌اند. با این حال، کسانی که به طور معمول از دیدن این انیمه‌ها لذت می‌برند، در برهه‌ای از زمان، به این واقعیت پی برده‌اند که در هر یک از انیمه‌های شونن عاشقانه‌ای که ساخته می‌شود، عناصر تکرار شونده بسیاری وجود دارد که ممکن است پس از مدتی، بینندگان خود را به دلیل عدم وجود تنوع در خطوط داستانیشان، خسته کنند. اما با این حال، داستان‌های عاشقانه دیگری مانند انیمه های رمانتیک اداری نیز وجود دارند که در خطوط داستانی خود، فضا و شخصیت‌های بالغانه تری را به تصویر می‌کشد و از چنین عناصر تکرارشونده‌ای دوری می‌کند.

عاشقانه‌های دبیرستانی ممکن است برای برخی از مخاطبان تکراری و خسته کننده به نظر برسد. این دسته از علاقه‌مندان به دنیای انیمه، و البته ژانر عاشقانه، به مقداری تنوع در این ژانر نیاز دارند؛ یعنی دیدن عاشقانه‌‌‌هایی که خارج از محیط مدرسه، بین دو فرد بالغ، صورت می‌گیرد. خوشبختانه، در سال‌های اخیر، انیمه‌های زیادی ساخته شده‌اند که از محیط مدرسه خارج و وارد فضای دیگری شده‌اند؛ از دنیاهای فانتزی گرفته تا محل کار و …؛ اما به طور قطع، همه این انیمه‌ها، موفق به جذب طرفداران زیادی نشده‌اند. از این رو، ما لیستی از بهترین انیمه های رمانتیک اداری را برگزیده‌ایم و در ادامه این مطب به معرفی و بررسی آنها می‌پردازیم که هر لحظه از آنها ارزش تماشا کردن را دارند.

The Devil is a Part Timer

 یکی از بهترین انیمه های رمانتیک اداری، انیمه شناخته شده با نام The Devil is a Part Timer می‌باشد که دیدن آن به همه کسانی که به داستان‌های عاشقانه علاقه دارند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. این انیمه که در ژانر کمدی ساخته شده است، در رابطه با یک «ارباب شیطان» است که پس از آنکه از کارکتر «قهرمان» شکست می‌خورد، به ژاپن عصر مدرن فرار می‌کند. او قصد دارد تا قدرت خود را بازیابد و به قلمرو پادشاهی خود بازگردد، اما برای رسیدن به این هدف، در ابتدا نیاز دارد زنده بماند. به همین خاطر نیز تصمیم می‌گیرد تا یک شغل پاره وقت در مک دونالدز پیدا کند که بتواند قدرت و پولی که لازم دارد را به دست بیاورد. با پیش رفتن داستان، او روابط خود با همکارانش را توسعه می‌بخشد. از طرفی دیگر، این کارکتر، مجبور به رقابت با کسانی هم می‌شود که در جهان دیگر قرار دارند و آن هم به این خاطر است که این دو جهان، در نقطه‌ای از داستان با یکدیگر برخورد می‌کنند.

Ganbare Douki Chan

داستان انیمه Ganbare Douki Chan در رابطه با کارکتری به نام «دوکی چان» (Douki Chan) است. این زن جوان، در داستان این انیمه به عنوان کارمند یک اداره مشغول به کار است. با پیش رفتن داستان، بینندگان به این واقعیت پی می‌برند که در واقع، این کارکتر، به یکی از همکاران خود در محل کار، علاقه مند شده است. اما با این حال، یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، تنها فرد آن اداره نیست که به آن همکار علاقه مند شده است. به همین خاطر نیز، او در موقعیتی قرار می‌گیرد که می‌خواهد توجه همکارش را تنها به خود جلب کند تا بتواند او را به دست بیاورد. ممکن است که خط داستانی این انیمه بسیار ساده به نظر برسد، اما با این وجود، موقعیت‌هایی که دوکی چان در آن‌ها قرار می‌گیرد، می‌توانند بسیار قابل درک باشند. همین مسئله می‌تواند باعث شود که تماشای این انیمه، به ویژه برای بینندگان بزرگسال، بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد.

Arakawa Under the Bridge

یکی دیگر از بهترین انیمه های رمانتیک اداری که به طور قطع، هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد، انیمه شناخته شده با نام Arakawa Under the Bridge می‌باشد. داستان انیمه Arakawa Under the Bridge در رابطه با شخصیتی به نام “کو ایچینومیا” (Kou Ichinomiya) است. این کارکتر، پسر یک تاجر ثوتمند است که یکی از سخنان پدرش را هیچگاه فراموش نمی‌کند و آن‌ هم این است که “هرگز به کسی مدیون نشو!” داستان از جایی شروع می‌شود که شلوار قهرمان و شخصیت اصلی داستان، بالای پل “آراکاوا” (Arakawa)، از او دزدیده می‌شود؛ او که خود در تلاش است تا آنها را دوباره به دست بیاورد، به داخل رودخانه آراکاوا سقوط می‌کند اما در همین حین، توسط یک فرد ناشناس عجیب و غریب نجات می‌یابد. اکنون که قهرمان داستان، این دختر ناشناس را مدیون جان خود می‌داند، قبول می‌کند تا به عنوان دوست پسر او، به همراهش، در زیر پل آراکاوا، زندگی کند. خط داستانی این انیمه از محیط مدسه و دانش آموزان دبیرستانی فاصله گرفته است و به همین خاطر نیز، تماشای آن برای مخاطبان بالغ تر می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

Kaguya Sama: Love is War

یکی دیگر از بهترین انیمه های رمانتیک اداری، انیمه Kaguya Sama: Love is War است که هم در میان مخاطبان جوان، و هم در میان مخاطبان بزرگسال، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. در عشق و جنگ هیچ قانونی وجود ندارد و داستان انیمه Kaguya-Sama: Love Is War این را به خوبی ثابت می‌کند. داستان این انیمه به جای یک روایت عاشقانه معمولی به گونه‌ای است که در آن میوکی (Miyuki) و کاگویا (Kaguya) هر دو از هوش و مهارت‌های شگفت انگیز خود استفاده می‌کنند تا دیگری را مجبور کنند به احساسات و علاقه‌ای که دارد اعتراف کند. با این حال هیچکدام نمی‌خواهند که در این بازی شکست بخورند و به دیگری ببازند. اتفاقاتی که در این انیمه رخ می‌دهد بسیار خنده‌دارند اما در همین حین لحظات لطیف و دلپذیر زیادی را نیز در خود جای داده است که تماشای آن را برای بینندگان خود، بسیار دلشین و لذت بخش می‌کند. آخرین قسمت‌های این انیمه بیشتر از فصل‌های گذشته بر رابطه این دو کارکتر تمرکز دارد و به طور عمیق‌تری به بررسی آن می‌پردازد.

Monthly Girls Nozaki Kun

انیمه بسیار جذاب و فوق العاده دیدنی شناخته شده با نام Monthly Girls Nozaki Kun در رابطه با داستان عاشقانه‌ای است که در یک استودیو انیمه رخ می‌دهد. داستان این انیمه حول محور قهرمان و شخصیت اصلی داستانی است که با نام «چییو ساکورا» (Chiyo Sakura) شناخته شده است. داستان از جایی آغاز می‌شود که ساکورا به یکی از دوستانش، «نوزاکی» (Nozaki)، علاقه مند می‌شود و به همین خاطر نیز، سعی می‌کند تا به صورت غیر مستقیم، علاقه‌اش را به او اعتراف کند. اما با این حال، نوزاکی دچار سوء تفاهم می‌شود و از کارها و رفتارهای ساکورا، به اشتباه، اینگونه برداشت می‌کند که ساکورا می‌خواهد در نوشتن مانگا به او کمک کند. به همین خاطر نیز، او را در استودیویی استخدام می‌کند که خود نیز در آن مشغول به کار است و به این ترتیب، این دو کارکتر تبدیل به همکار می‌شوند. این انیمه به بینندگان خود اطلاعات زیادی در رابطه با نحوه تولید مانگا نیز ارائه می‌دهد که می‌توانند بسیار مفید باشند.

After the Rain

کار کردن در یک رستوران، خود به تنهایی می‌تواند بسیار سخت و طاقت فرسا باشد؛ اما این مسئله زمانی دشوارتر هم می‌شود که به مدیر خود در آن رستوران، علاقه پیدا کنید. داستان این انیمه نیز که به عنوان یکی از بهترین انیمه های رمانتیک اداری شناخته شده است، در رابطه با کارکتری به نام «آکیرا تاچیبانا» (Akira Tachibana)، یک دختر نوجوان است که در یک رستوران به عنوان کارمند پاره وقت مشغول به کار است. اما با این حال، مسئله‌ای که وجود دارد این است که این کارکتر نوجوان، به مدیر چهل و پنج ساله‌ی خود علاقه مند شده است. به دلیل فاصله سنی بسیاری که در بین این دو کارکتر وجود دارد، مسلم است که مدیر رستوران به آکیرا هیچ گونه علاقه‌ای از خود نشان نمی‌دهد و به همین خاطر نیز، آکیرا نمی‌داند که آیا می‌تواند به احساسات خود اعتراف کند و یا باید آن‌ها را برای همیشه در دل پنهان نگه دارد؟

The Ice Guy and His Cool Female Colleague

انیمه جذاب و دیدنی شناخته شده با نام The Ice Guy and His Cool female Colleague به احتمال زیاد، بهترین انیمه عاشقانه‌ای است که بین دو همکار، در محل کارشان، رخ می‌دهد. هیمورو (Himuro)، قهرمان و شخصیت اصلی این داستان، از نوادگان روح برفی است که قادر نیست، در مواقعی که احساساتی می‌شود، قدرت یخ خود را به درستی کنترل کند. از آنجایی هم که به همکار آرام و کم حرف خود، فویتسوکی (Fuyutsuki)، علاقه بسیار زیادی دارد، نمی‌تواند احساسات و شخصیت واقعی خود را به خوبی پنهان کند. این انیمه زیبا، بر اساس یک مانگا ساخته شده است که اولین چپترهای آن در سال دوهزار و نوزده منتشر شده است. هر لحظه از این انیمه جذاب و دیدنی، حتی برای کسانی که به ژانر عاشقانه علاقه چندانی ندارند، می‌تواند بسیار دلنشین و سرگرم کننده باشد و به همین خاطر نیز، تماشای آن به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به خصوص به مخاطبان بزگسال انیمه، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود.

The Great Passage

انیمه بسیار جذاب و فوق العاده دیدنی شناخته شده با نام The Great Passage، در اصل به عنوان یک انیمه عاشقانه به شمار نمی‌رود و خط داستانی آن، به بررسی مسائل دیگری می‌پردازد که البته می‌توانند برای بینندگان بزرگسال دنیای انیمه بسیار تفکر برانگیز باشند؛ اما با این حال، در خط داستانی این انیمه نیز رابطه‌ای عاشقانه قرار گرفته است و به همین خاطر، نام این انیمه نیز به طور قطع، در لیست بهترین انیمه های رمانتیک اداری قرار می‌گیرد. داستان این انیمه در رابطه با کارکتری به نام «میتسویا ماجیمه» (Mitsuya Majime) است که به عنوان ویراستار جدید بخش فرهنگ لغات استخدام می‌شود. با این حال، مشکلی که وجود دارد این است که این بخش در میان کارمندان شرکت، با عنوان «بخش حشرات پول خوار» شناخته شده است. اما با این وجود، میتسویا برخلاف همکاران دیگر خود، تنها سعی می‌کند تا به عنوان یک ویراستار، کار خود را به درستی انجام دهد.

My Senpai is Annoying

انیمه زیبا و دیدنی شناخته شده با نام «سنپای من آزاردهنده است» (My Senpai is Annoying) می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها، برای کسانی باشد که به دنبال دیدن یک داستان عاشقانه زیبا و دلنشین در محیط کاری هستند. در خط داستانی این انیمه، کارکترهایی قرار دارند که در یک محیط، مشغول به کار هستند. با پیش رفتن داستان، این کارکترها ارتباط خود با یکدیگر را توسعه می‌بخشند و ارتباط صمیمانه تری با همدیگر را تشکیل می‌دهند. در میان این کارکترها، شخصیتی به نام «فوتابا ایگوراشی» (Futaba Igurashi) حضور دارد که به یکی از همکارانش بسیار علاقه مند شده است. علاقه او به آن همکارش را می‌تواند از تک تک رفتارها و کارهایی که انجام می‌دهد، به وضوح مشاهده کرد. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که آن همکار، با فوتابا اختلاف سنی بسیار زیادی دارد و از او بزرگتر است.

Wotakoi

به طور قطع، بهترین انیمه عاشقانه اداری، انیمه شناخته شده با نام Watakoi می‌باشد که دیدن آن به همه علاقه مندان این ژانر، بدون شک، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن، ارزش تماشا کردن را دارد. در این انیمه، دیالوگ‌های بسیار زیبایی نیز نوشته شده‌اند که می‌توانند، به ویژه برای بینندگان بزرگسال، بسیار تفکر برانگیز باشند. داستان این انیمه زیبا حول محور کارکتری به نام «نارومی» (Narumi) است که علاقه زیادی به مانگا “Boys Love” دارد، اما با این حال، سعی می‌کند علاقه‌اش به این مانگا را از دیگران پنهان کند. این کارکتر همکاری به نام «هیروتاکا» (Hirotaka) دارد که به بازی‌های ویدیوئی و انیمه نیز، علاقه فراوانی دارد. با پیش رفتن داستان، این دو کارکتر تصمیم می‌گیرند تا با یکدیگر، خارج از محیط کاریشان، قرار ملاقات بگذارند تا با یکدیگر بیشتر آشنا شوند زیرا کسی حاضر نیست با این اوتاکوهای عجیب و غریب وارد رابطه شود. اما آیا داشتن علایق مشترک می‌تواند برای دوام و حفظ یک رابطه کافی باشد؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments